Didim Polis Moral Eğitim Merkezi

Didim Polis Moral Eğitim Merkezi

Bu yazımızda Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan Didim Polis Moral Eğitim Merkezi  hakkında bilgiler vereceğim. 2019 Kamp Duyurusu hakkında da bilgiler vereceğim.

Didim Polis Moral Eğitim Merkezi

Aydın ili Didim İlçesinde; Doğu ve Güney Sınırı ise denizlerle çevrili bulunan yarımadadır. Müdürlüğümüz kamp tesisleri; Aydın Emniyet Müdürlüğü yapmış olan rahmetli Emniyet Müdürü Cihat SUNAR’ ın ve rahmetli Kenan KOÇ’ un, Emniyet Genel Müdürlüğü görevini ifa eden Vali Sayın Fahri GÖRGÜLÜ’ nün, Polis Akademisi Başkanlığı yapan Sayın Siyamettin Yılmaz YALINPALA’ nın gayretleri ile üzerinde bulunduğumuz yarımada emniyet teşkilatına kazandırılmıştır. 
1997 yılında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü yapan Sayın A.Tekin AKIN zamanında Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfından kaynak temini sağlanılmış ve binaların arasındaki yol bağlantıları, aydınlatma ve 4. Koy düzenlenmesi bu katkılarla yapılmıştır.
Müdürlüğümüz; 1986 yılında Eğitim ve Öğretim Merkezi olarak ilk defa Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermeye başlamış ve daha sonra Bakanlık Makamının 03.02.1991 tarihli onayları ile “ Didim Polis Eğitim Merkezi “ adını alarak Eğitim Daire Başkanlığına bağlanmıştır.
Polis Akademisi Öğrencilerinin uygulamalı kamp eğitimlerini daha etkin ve verimli hale getirmek üzere Bakanlık Makamının 15.01.1992 tarihli onayı ile Polis Akademisi Başkanlığı’ na bağlanarak “Polis Akademisi Uygulamalı Eğitim Şube Müdürlüğü” ne dönüştürülmüştür. 1999 yılı Mayıs ayına kadar Polis Akademisi Öğrencilerinin uygulamalı kamp eğitimlerine yönelik hizmetini sürdürmekte iken; Teşkilat Mensuplarımıza daha verimli hizmet vermek için Bakanlık Makamının 27.05.1999 tarihli onayları ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlanarak “ Didim Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü” ne dönüştürülmüştür.
Tesisimizi, teşkilat içerisinde bulunan diğer sosyal tesislerden farklı kılan özellik, sadece denizinin temiz oluşu değil, İlçemizin Antik Didyma Kentinin üzerine kurulmuş olmasıdır. Ayrıca; Açık Hava Müzesi oluşu ile de ilgi çekmektedir. Gerçekten de Didim, Milet ve Priene (Hisar Yurdu)Antik Kentlerin yer aldığı bölge, Anadolu’nun en güzel bölgelerinden birisidir.
Alternatif tatil olarak da; her biri binlerce yıllık tarihi saklayan Apollon Tapınağı, tapınağa 7 Km. uzaklıkta Deniz Fenerinin olduğu bölge Poseidon Sunağı, Medusa Efsanesi, Milet, Piriene (Hisar Yurdu), Heraklia, Efes, Bafa Gölü ve çevresinde bulunan Iasos Kenti ve Mağaraları, Akburgazi Kalesi, Aziz Nikolaos Kilisesi, Herakleia Antik Kenti, Athena Tapınağı, İyonik Stoa, Delphınion, Tanrı Ambarı, Anıtsal Çeşme, Capito Hamamı, Faustina Hamamı vb. onlarca tarihi yerleri de gezme imkânına sahipsiniz.
Tesisimiz ayrıca; doğal güzelliği, temiz plajları, sığ denizi ve aynı zamanda Ülkemizin en leziz balıklarının da bolca bulunduğu ve avlanma imkânının olduğu bir doğa harikasıdır.

2019 Kamp Dönemleri Hakkında Duyuru

2019 Kamp dönem ve fiyatları nisan ayının ilk haftası http://www.didimpmem.pol.tr sitesinden duyurulacaktır. Duyurudan sonra internet sitemiz üzerinden online yada iletişim bölümümüzde yer alan faks numaralarımız yoluyla müracaatta bulunabilirsiniz.

Bazı Merkezlerin Kampımıza Olan Uzaklıkları: 

 • Didim Pmem-Dalyan :29 Km.
 • Didim Pmem-Ak Yeniköy :26 Km.
 • Didim Pmem-Akköy :23 Km.
 • Didim Pmem-Aquapark :14 Km.
 • Didim Pmem-Mavişehir :11 Km.
 • Didim Pmem- Çevre Yolu Kavşak(BP) :9 Km.
 • Didim Pmem-Belediye :6 Km.
 • Didim Pmem-Hastane :5 Km.
 • Didim Pmem-Otogar :6 Km.
Otobüs ile gelecek konuklarımız, otogarda indikten sonra 6 Km. mesafedeki tesisimize taksi veya otogar önünden geçen Yeşilkent dolmuşları ile, 
 
Uçak ile gelecek konuklarımız ise, İzmir Adnan Menderes Havalimanından Havaş servisleri ile İzmir otogarına giderek oradan Didim Seyahat veya Söke Birlik Otobüslerini kullanarak Didim’e gelebilir, otogarda indikten sonra taksi veya otogar önünden geçen Yeşilkent dolmuşları ile tesisimize ulaşabilirler.
 
Haritalar üzerinden tesisimize ulaşmak için tıklayınız.​
Kaynak: www.didimpmem.pol.tr
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Nedret Bekdemir dedi ki:

  23/07/2019 günü sadece denizinde faydalanmak için kampa geldim ancak içeri alınmadim ertesi günü tekne turu nda bir koyunda demirledik koyda kimse yoktu görüntüleri çektim boş olan denize ben neden alınmadim. Emniyet mensubunun. Teşekkürler

error: Content is protected !!