Anasayfa / Bekçi Sağlık / Dolgu – İmplant – Köprü Bekçilikte Engel Mi?
Dolgu-İmplant-Köprü Bekçilikte Engel Mi?

Dolgu – İmplant – Köprü Bekçilikte Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Dolgu-İmplant-Köprü Bekçilikte Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim.

Dolgu-İmplant-Köprü Bekçilikte Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Dolgu-İmplant-Köprü ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak, bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir. B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Dolgu-İmplant-Köprü  Yönetmelikteki Madde:

Sabit protez yada dental implant uygulaması ile eksiklikleri giderilmiş olgular sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

9 Yorumlar

  1. Toplam 4 sisim eksik iki yukarda iki assagida sıkıntı olurmu on dişler eksiklik yok

  2. selamunaleykum herkese admin bi sorum olacak belki mehmet yusuf adli arkadaşla aynı soru gibi olacak ama benimde diger dislerim saglam 2 köpek dişim üste bi sıkıntı olur mu

  3. Kardeşim bir tane dolgusu düşen dişim ve bir tane yarısı kırık 20’lik dişim var. Bu ikisi eksik diş sayılır mı ? Daha önce 1 diş çektirmiştim. 2 dişiminde sadece kökleri kaldı. Ben bunları eksik 3 diş olarak sayıyorum. Ama önemli olan dolgusu düşen dişim ve kırık 20’lik dişim onlar bir sıkıntı çıkarır mı bana eksik sayılırlar mı ? Ön dişlerimde herhangi bir sıkıntı yok.

    • Ön dişlerin sağlam ise sorun yok kardeşim

      • Sitede birçok yerede yazmıştım kusura bakma kardeşim hakkını helal et inşallah çok kafama taktığım bir konuydu şuan çalışmıyorum yaptırma imkanımda yok o yüzden biraz evham yapmıştım. Ön dişlerimde herhangi bir sıkıntı yok kardeşim hepsi tam ve sağlam. Dolgusu düşen dişin dolgusunun az bir kısmıda duruyor. Umarım herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. 20’lik diş var ama yarısı kırık umarım oda bir sıkıntı çıkarmaz.

  4. Ön dişimde 1 eksik var ama kaplama yapıldı bi problem olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir