Emniyete 3226 Polis Memuru 2900 Komiser Kadrosu İhdas Edildi

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Emniyete 3226 Polis Memuru 2900 Komiser Kadrosu İhdas Edildi

Emniyete 3226 Polis Memuru 2900 Komiser Kadrosu İhdas Edildi

Resmi Gazetede yayınlanan Emniyete 3226 Polis Memuru 2900 Komiser Kadrosu İhdas Edildi hakkında bilgiler vereceğim.

Emniyete 3226 Polis Memuru 2900 Komiser Kadrosu İhdas Edildi

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 2019/76 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğünde 3 bin 119 adet Kıdemli Başpolis Memuru ve 3 bin 337 adet Başpolis Memuru kadrosunun iptaline ve 3 bin 226 adet Polis Memuru, 1900 adet Komiser Muavini ve 1000 adet Komiser kadrosunun ihdası ile toplam 6 bin 126 kadronun ihdası gerçekleşti.

Bu değişiklik bizlere daha önce TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun’a göre, 45 yaşından gün almamış başpolisler ve kıdemli başpolis, gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olmaları ve eğitimlerini tamamlamaları halinde “komiser yardımcısı” olabilecek açıklamalarını aklımıza getiriyor.  Başpolis alımı sonlandırılacak. Komiser yardımcısı olamayıp başpolis olarak kalanlara ilişkin idari düzenleme yapılarak “amir” pozisyonlarında görev yapmaları sağlanacak.

OKUMALISIN  Böbrek Taşı Polislikte Engel Mi?

İşte Resmi Gazetedeki değişiklik: 

Kaynak: http://www.resmigazete.gov.tr/

 


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android