Güvenlik Soruşturması Nedir? Nasıl Yapılıyor Aşamaları Neler?

Güvenlik Soruşturması Nedir? Nasıl Yapılıyor Aşamaları Neler?

Güvenlik Soruşturması Nedir? Güvenlik Soruşturması Nasıl Yapılıyor Aşamaları Neler? gibi sorular üzerine sizlere elimden geldiğince anlayacağım. 2016 yılı öncesinde memur alımlarında “Güvenlik Soruşturması” ve Arşiv Araştırması” olumlu olması yönünde bir düzenleme yoktu. Bundan dolayı daha önce memur alımlarında herhangi elenme gibi durumlar olmuyordu.

29 Ekim 2016 yılında yayınlanan OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile “Güvenlik Soruşturması” ve Arşiv Araştırması” olumlu olması yönünde bir düzenleme yapıldı.

Güvenlik soruşturması nedir?

Kişinin kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığının, kolluk kuvvetleri ve istihbarat ünitelerinde ilişiği ile adli sicil kaydının ve hakkında herhangi bir tahdit olup olmadığının, yıkıcı ve bölücü faaliyetlerde bulunup bulunmadığının, ahlaki durumunun, yabancılar ile ilgisinin ve sır saklama yeteniğinin mevcut kayıtlardan ve yerinden araştırılmak suretiyle saptanması ve değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Soruşturma ve arşiv araştırması hangi kurumlar tarafından yapılmaktadır?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve mahalli mülki idare amirlikleri tarafından yapılmaktadır.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve mahalli mülki idare amirlikleri tarafından yapılır. İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı´ndaki bilgi kayıtları ile Adalet  Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü´ndeki adli sicil kaydı, talepleri üzerine, güvenlik soruşturması ve arşiv  araştırmasını yapacak makamlar ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgili birimlerine verilir.

Soruşturma ve araştırma kime yapılır?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması; gizlilik dereceli birim ve kısımlar ile askeri, emniyet, istihbarat teşkilatlarında ve ceza infaz kurumları ve tutukevlerinde çalıştırılacak personel hakkında yapılır.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve mahalli mülki idare amirlikleri, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasını;  bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarının gizlilik dereceli birim ve kısımları ile yurtdışı teşkilatında ve askeri, emniyet,
istihbarat teşkilatlarında ve ceza infaz kurumu ve tutukevlerinde çalıştırılacak personel hakkında yapar.

Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı; Emniyet Genel Müdürlüğü ve mahalli mülki idare amirliklerinin görev ve  yetkileri saklı kalmak kaydıyla, güvenlik soruşturmasını Milli İstihbarat Teşkilatında çalışacak personel, Türk Silahlı  Kuvvetlerinin kadro ve kuruluşlarında çalışacak subay adayları ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin belirleyeceği diğer personel ile  bakanlıklar ve kamu kurum ve kuruluşlarının gizlilik dereceli birim ve kısımlarının heyerarşik olarak bağlı bulunduğu üst  kademe yöneticilerinden müsteşar, genel müdür, vali, büyükelçi ve müstakil birim amirleri ile bunların yardımcıları ve ayrıca  yurtdışı teşkilatında sürekli görevlendirilecek bütün personel hakkında, arşiv araştırmasını ise sadece gizlilik dereceli birim  ve kısımlarda görev alacaklar ile bunların bu fıkrada sayılanlar dışında kalan yöneticileri ve ceza infaz kurumları ve  tutukevlerinde çalışacak personel hakkında yapar.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında nelere bakılır?

a)Kimlik kontrolü, kimlik kayıtlarının doğruluk derecesi, uyrukluğu, geçmişte yabancı bir devletin uyrukluğuna girip  girmediği,

b)Kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığı, kolluk kuvvetlerinin ve istihbarat ünitelerinin arşivlerinde  bilgiler bulunup bulunmadığı, adli sicil kaydının ve hakkında bir tahdidin olup olmadığı,

c)Yıkıcı faaliyetlerde bulunup bulunmadığı ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna ve  Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı davranıp davranmadığı.

d)Şeref ve haysiyetini ihlal edecek ve görevine yansıyacak şekilde kumara, uyuşturucuya, içkiye, paraya ve aşırı bir  şekilde menfaatine düşkün olup olmadığı, ahlak ve adaba aykırı davranıp davranmadığı,

e)Yabancılarla, özellikle hasım ve hasım olması muhtemel Devlet mensupları ve temsilcileriyle ilgili derecesinin iç  yüzü ve nedeni,

f)Sır saklama yeteneğinin olup olmadığı, araştırılır.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında nasıl bir yol izlenir?

Bilindiği üzere kamu personeli adayları başvuru yaparken kimi alımlarda başvuru esnasında kimi alımlarda da sözlü veya sonuç aşamasında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunun doldurulması istenmektedir. Aday bu formu doldurduktan sonra süreç başlayacaktır. Kurumların izleyeceği yol ise şu şekildedir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması ne kadar sürer?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması isteminin ilgili makama ulaşmasından itibaren arşiv araştırması sonuçları en geç 30 gün, güvenlik soruşturması sonuçları en geç 60 gün içinde cevaplandırılır. Soruşturma ve  araştırma sonucunu içeren bilgi ve belgeler ilgilinin güvenlik makamlarındaki dosyasında asgari “gizli ” gizlilik derecesinde
saklanır

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Erhan dedi ki:

  Benim sicil kaydım vardı yaralamadan hapis yatmadim sicilim kalktı arşiv kaydı oldu bu sorun olumu kendinde beden eğitim mezurunuyum cevaplarsanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   Alım kılavuzunda adlı sicil ile verilen bilgiler dışında kalıyorsa sorun olmaz

 2. Ahmet dedi ki:

  Hocam merhabalar iyi aksamlar bugün memurlar.netde bir haber yayinlandi otel kayitlari guvenlik sorusturmasini olumsuz kilmasi mumkundur diye yani bu durumda karşi cinsten biriyle otelde kalmak sorusturmayi olumsuz etkiliyor mu ? Yoksa burada denilen ahlaki suçlardan yakalananlar mı ?

  1. Admin dedi ki:

   Genel olarak yakalananlar oluyor ama evlilik dışı da kalmak ahlâkî olarak suç oluyor

 3. Mami dedi ki:

  Arkadaşimin kuru sıkı silahını yakalatim ve Kaymakamlıktan idari para cezası aldım polis olmama engelmi

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

 4. Muhammed dedi ki:

  selamün alayküm hocam ben 2013 2014 de malum dershaneye gitmiştim kaldığım yerde başka kurs olmadığı için… ayrıca 18 mi doldurmamıstım o yıllarda 2014 yerel seçimlerden sonra cumhurbaşkanımızın talimatiyla dershaneyi bıraktım fakat hainler kaydımı silmemiş dolayısıyla 2014 yazına kadar kayıtlı gözükmüşüm 23 pomeme gireceğim güvenlikte sıkıntı oluşur mu bu arada o yıllarda dershaneye gel git dışında hiç bir bağlantım olmadı birde mülakattada doğruyu söylemeyi düşünüyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Bu sadece güvenlik soruşturması sonucu belli olur bu konuda kimse kesin bir şey diyemez belli olmuyor

   1. Muhammed dedi ki:

    peki sözlü mülakata girdiğimde doğruyu söylemem benim için bir dezevantaj oluşturur mu hocam ? çünkü yalan söylemeyi beceremem zaten sordukları zaman gitmedim de diyemem

  2. Mami dedi ki:

   Uzerine mal varliginin olmasi olumsuz etkilermi

   1. Admin dedi ki:

    hayır kardeşim

  3. Bahar dedi ki:

   Kayıtlı gözüktüğünü nerden görüyorsunuz

  4. mehmet dedi ki:

   sonuc ne oldu kardesim?

 5. Ahmet dedi ki:

  Nasıl yani nişanlımla farklı şehirlerde oturduğumuz için bulustuğumuzda otelde kalmak zorunda kaldık bu nasıl ahlaki suç olarak görülüyor.Bu yüzden güvenlik soruşturması olumsuz olan var mı admin ?

 6. Yasin dedi ki:

  Merhaba. İllegal iddia sitelerine üye oldum. Bu olumsuzluk yaratır mı POMEM de veya askerî sınavlar da. ?

  1. Admin dedi ki:

   Kendi T.C kimlik numaran ile giriş yapmadıysan sorun herhangi bir ceza almadıysan sorun olacağını sanmıyorum.

 7. Yusuf dedi ki:

  Merhaba kurumlardaki güvenlik komisyonundan Herkes gecermi yoksa sadece şüpheli olanlar komisyon â girer.

  1. Admin dedi ki:

   Güvenlik araştırması tüm alımlarda herkese yapılıyor inceleme sonucu karar veriliyor

 8. alper dedi ki:

  Merhaba admin ben bundan 4yıl önce kovuşturma süreci atlattım.14 yaşında bulduğum bir telefonun çalıntı telefon olması konu buydu. hakim beraat verdi. şu an 23. dönem pomeme başvurdum. arşivli sicil kaydım temiz herhangibir sey gözukmuyor ama güvenlik soruşturmasında bu kovuşturma geçmişi karşılarına çıkar mı polisliğe engel teşkil eder mi?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını düşünmüyorum kardeşim berat almışsın

 9. HAKAN SÜMER dedi ki:

  Merhaba ben ikm sözlü mülakatına girdim 2 ay önce.Eşim 3 yıl önce fetöden kapanan eczanede çalıştı ancak sicili temiz onlarla bir alakası yok.Bu durum soruşturmama olumsuz yansırmı?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını düşünmüyorum.

   1. HAKAN SÜMER dedi ki:

    teşekkür ederim

 10. yusuf dedi ki:

  Merhaba
  Jandarma mülakatlarını kazandım atama bekliyorum.

  Annemin siyasi parti üyeliği var sorun teşkil edermi?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz kardeşim

 11. Fatih dedi ki:

  Merhaba abim fetöden sendikadan dolayı ihraç oldu bu durum benim polis vs asker olmama engel olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Hiç belli olmuyor kardesim şansını dene

 12. Meltem dedi ki:

  İyi günler bir sorum olacaktı şimdi benim kardeşim 22.dönem pomem adayı 2017 agustos ayinda bir kaza yaptı ve adına kamu davası açıldı kardeşime hukmun aciklanmasinin geri birakilmasina karar verildi ve 5 yıl denetimli serbestlik verildi adlı sicilinde bu durum gözükmüyor bundan dolayı güvenlik soruşturmasi olumsuz olur mu ? Yada okul ilişiğini keserse bu sebepten dolsyi dava açılır mı?kısacası bu Mahkeme sonucu güvenlik soruşturmasını etkiler mi ?

  1. Admin dedi ki:

   5 yıl denetimli serbestlik verildi dediğin yani dava sonuçlandı anlamına gelmiyor karar verilmiş gibi kardeşim suça bağlı bu işler

   1. Meltem dedi ki:

    Park halindeki tira çarptı yani cok sukur can kaybi olan bir durum yok sadece trafik cezası ödedi bide ehliyetine 3 ay el konuldu.

 13. sinan dedi ki:

  slm hicam sorum su ben uzman cavus adayiyim ve egitimdeyim carsu ve mahalle bekciligini kazandim ben askerken istifa etmeden baska bir kuruma basvuru yapabilirmiyim guvenlik sorusturmasinda sorun olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Diğer kurumlara geçişte mecburen istifa etmek zorundasın kardeşim

 14. Mehmet dedi ki:

  İyi günler kolay gelsin dersane ye giden biri direk güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumsuz mu olur 2013 2015 de gitmiş eğitim dışında hiçbir faaliyet katılmamis Askeriye polislik de sıkıntı olurmu sizce

  1. Admin dedi ki:

   Bu konuda kesin bir şey inceleme sonucu belli olur

 15. erdem dedi ki:

  merhaba admin ben 2008 yılında kavgadan basit yaralama sucundan 1 yıl denetim aldım dosya dolayısıyla kapandı ve o dönemde bir öğretmenimizle ile tartışmam oldu olay mahkemeye tehdit ve hakaret olarak yansıdı daha sonrasında öğretmenimiz davasını geri çekti ama kamuya döndüğü için para cezası ödedim dava kapandı dolayısıyla 9-10 yılı geçti herhangi bir davam adli sicil kaydım yok sadece adlı sicil arşiv kaydında gözüyor bu durum avukatlara sorduğumda ve 657 ye tabi memur alımlarında anayasa maddelerinde sorun teşkil etmiyor tabi siz bu işin içinde olan bir kişi olarak sizden öğrenmek daha iyi olur şimdiden teşekkür ederim …

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim genel güvenlik soruştırması aşamasında nasıl bir uygulama yapılıyor belli değil sorun olacağını sanmıyorum

 16. Abdullah ozgul dedi ki:

  Sağlık raporundan gecenler icin mi guvenlik soruşturması basliyor?lufteb cevap verin

 17. halil tuğkan dedi ki:

  merhaba babam fetöden beraat edip darbeye yardım suçundan 1 sene tutuklu kaldı harp okuluna girmek istiyorum soruşturma kesin olumsuzmu gelir yoksa şansımı denemilimiyim?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim şansını dene direk olumsuz olur diye düşünme

 18. Veysel dedi ki:

  Slm ben 1.Dönem Çarşı ve Mahalle bekçiliği sınavına başvuru yaptım yazılı sınavdan 86 spor sınavından 70 puan alarak geçtim ve sözlü de sorulan (paniği açıklayınız) sorusunu doğru cevaplayarak geçtim. Sonuç başarısız yazıyor.Benden düşük alan arkadaşlar asıl olarak kazandı.Birde benim dayım ihraç edildi ve önceden bu vatan hainlerinin dershanesine gitmiştim başkada bir bağlantım yok. Şimdi ben güvenlik soruşturmasından mi elendim yoksa sözlüden mi yada sözlüden sonra güvenlik soruşturması yapıl dımı

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bu konuda kesin bir şey demek imkansız mülakat puanını CİMER e yazarak öğrenebilirsin

   1. Veysel dedi ki:

    Peki bekçilik sonuçları açıklanana kadar ön soruşturma yapıldımı yoksa sadece puanlar belirlenip açıklanıp asil kazananlara mi yapılıyor güvenlik soruşturması

 19. ahmet gül dedi ki:

  selamlar kardeşim cezaevinde güvenlik soruşturmasında adres kısmına ev adresimi yoksa cezaevinin adresinimi yazacağım

  1. Admin dedi ki:

   Kardesim ikamet istiyorlardır ev adresi

 20. Ali dedi ki:

  Peki bekçilik sonuçları açıklanana kadar ön soruşturma yapıldımı yoksa sadece puanlar belirlenip açıklanıp asil kazananlara mi yapılıyor güvenlik soruşturması

  1. Admin dedi ki:

   Soruşturma devam ediyor kardşeim eğitim sonuna kadar sürer

   1. Hakan dedi ki:

    Suanda sinav sonuclari aciklanmadn bile basladimi yanibarsiv arastirmasi

    1. Admin dedi ki:

     sınav sonuçalrı açıklanamdan da ön araştırma yapıldığı söylenmektedir

     1. MSÜ güvenlik soruşturma dedi ki:

      14yaşında intihara teşebüs etmiştim karakol ifade aldı ve adliyeye vermiştik MSÜ de sıkıntı çıkarmı?

     2. Admin dedi ki:

      Muayene sonucu belli olur o kesin bir şey demek imkansız

 21. 2019 pmyo dedi ki:

  Polis abi twiter hesabim vardi başka tarafından ele geçirildiğini düşünüyorum bazi ahlaksız sayfalar takip edilmis paylaşımlar polislik ile ilgilidi numara üzerine açmadım sadece e posta üzerine ama hesap bende degil ulasamiyom sorun olurmu yardim edin

  1. Admin dedi ki:

   Siber suçların email adresi nette var kardeşim iletişime geçebilirsin

 22. Arif dedi ki:

  Admin ben bekçilik sınavını kazandım sağlık sorunsuz geçti yalnızca babam bilmeden çalıntı telefon almış onunla ilgili mahkeme süreci var bu bana soruşturmada engel olurmu tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 23. Ali dedi ki:

  Admin ben bekçiliği kazandım tüm aşamalarını geçtim fakat beni güvenlik soruşturmasından elediler ama bnm bu zamana kadar hiç bir suçum olmadı bir kere karakola dahi gitmedim hiç adli sicil kaydım tok hiç olumsuz davranış oluşturacak bir olayım da Yok ama beni elediler paZartesi günü dava açılan kazanma şansım var mı yada beni neden elemişlerdir anlam veremiyorum kütüğüm Mardin ama 26 senedi Isparta’da yaşıyoruz ailecek sırf bu yüzden beni elemiş olabilirler mi şütfen cevaplarsanız çok sevinirim davayı kazanma şansım nedir bir de ne kadar sürede sonuçlanabilir

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim güvenlik soruşturması aşamasında eleme nasıl oluyor kimse bilmiyor gizlilik derecesinden dolayı açıklanmıyorda bundan dolayı sana bu konu da ne dersem boş olur.

 24. Fatoş dedi ki:

  selamün aleyküm.Benim nişanlım Pomemde elendi.Guvenlik soruşturmasindan olabilir mulakatta 40 verilmiş.Niçin neye gore verildi hâlâ bilmiyoruz.Mahkeme sonuç verir mi acaba?Mezuniyetine 1 gun kalmıştı.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim güvenlik soruşturması sonucu belli olmuyor ama siz bu konuda önce açılmış davalara bakın isterseniz

 25. SELÇUK dedi ki:

  Merhaba Admin

  Çarşı ve mahalle bekçiliğinden güvenlik soruşturmam olumsuz sonuçlandı.
  Adli Sicil Kaydım var.
  2010 yılı Basit yaralama – hakaret 4 ay ceza 1 yıl denetimli serbestlik
  2014 yılı basit yaralama – hakaret – tehdit 6 ay ceza 5 yıl denetimli serbestlik.

  Bunlar engelmidir ? Mahkemeye versem kazanma şansım nedir.

 26. Necati dedi ki:

  Merhaba admin abim tacizden 3 yıl ceza evinde yattı
  Benim astsubay veya polis olmama engel olurmu ?

  1. Admin dedi ki:

   suçluluk şahsidir kardeşim sorun olacağını sanmıyorum Terör suçlarında aile geneline bakılıyor

 27. nicksz dedi ki:

  Selam admin…. ben polis okulu öğrencisiyim..2013-2014 eğitim döneminde pi analitik isimli dershaneye gittim..fetoya ait oldugunu daha yeni öğreniyorum..hiç bir etkinliklerine katilmadım sadece evden dershaneye dershaneden eve…. bir sürü arkadasım var polis okulunda bu durumda olupda…başta aldılar beni yani gectim bastaki sorusturmayı ama sene sonunda biliyosun bidaha var bu sorusturma onda elenme durumum varmıdır bu nedenle? yani ben ve diğer arkadaslarımı mağdur ederlermi?

  1. Admin dedi ki:

   Bu konuda kesinleşmiş bir şey yok kardeşim sorun olmayabiliyor yani

 28. murat dedi ki:

  otel kayıtları sorun yaratırmı ?

  1. Admin dedi ki:

   Genellikle bir şey olmuyor

 29. zeliha dedi ki:

  abim esrardan cezaevinde yatıyor ben milli savunma üniversitesine başvurdum eğer alınırsam sorun olur mu yada alınabilirmiyim yardımcı olurmusunuz.

  1. Admin dedi ki:

   Başvuru kılavuzun şartlarda aile ilgili açıklama yapılmıştır

 30. Bekir dedi ki:

  Merhaba hocam amcam fetodan 1 yıl icerde kaldi ama 1 yıl boyunca sadece mahkeme ertelendi suçlu yargilanmadi ve serbest birakildi babam ise sadcee mahalledeki esnaflarla birlikte götürdüler 1 2 soru sorup göndermişler bunlarin disinda ailemizde 1 kiside en basit suç bile yok polis olmama engel olur mu ??

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sorun olcağını sanmıyorum

   1. Eko dedi ki:

    Afmin sende herseye sorun olmaz yazmışsın insanları neden kandırıyosun aılesı cezaevıne gırmıs cıkmıs olanların cogunun sorusturması olumsuz gelıyor ınsanları boşa umutlandırma

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim sorun olmaz değil sorun olacağını düşünmüyorum yanı bu konuda direk cevap veremem araştırmayı yapan biz değiliz ne olacağını bilemiyoruz.

 31. Aysel dedi ki:

  Merhaba Admin bey 2 sorum olucakti cevaplarsaniz sevinirim Guvenlik soeusturmasin da
  1. Whatsap konuş malarina bakiliyor mu
  2. Kullandigimiz telefon un internet gecmisine girdiğim iz sitelere bakiyorlar mi?
  Cevabını z icin simdiken teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Hayır kardesim

 32. Ahmet dedi ki:

  Hocam peki telefon geçmişine bakmayan yetkileri varmı mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Bakıolmıyor kardeşim

 33. umayy dedi ki:

  hocam babam ve amcamlar 28 yıl önce terörden yakalanmışlar suçsuz olduklari anlaşılınca geri salinmislar amcamın 2 oğlu avukat 1 oğlu öğretmen benimde 1 abim 2016 da atandı öbürü 2 ay önce atandı güvenlik soruşturmalari temiz geldi bende bir sorun olur mu PMYO içinn

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

   1. umayy dedi ki:

    sagolun hocam içime su serptiniz peki neden sorun olmaz lütfen onu da soyleyin eski olduğu için mi

 34. Tuncay dedi ki:

  Admin iyi günler, Abim uyuşturucu yüzünden ceza evınde, ben bekçiliğe başvurucam kendi sicilim temiz Güvenlik ve Arşiv araştırmasında beni elerlermi bu sebebten dolayı? Birde güvenlik ve arşiv soruşturmasını Evrak teslimini yaptığımız polis okulumu inceliyor, cevabın için teşekkurler.

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 35. Kasım dedi ki:

  Pornografik içeriğe sahip sitelere girmek güvenlik soruşturmasını olumsuz etkiler mi?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim kim onunla uğraşır ya

 36. Furkan dedi ki:

  Babam suçsuz yere hiçbir delil gösterilmeden polislikten feto yuzunden ihraç oldu. Ben de msü’ne girmeyi istiyorum. Güvenlik soruşturmasında sorun teşkil eder mi? Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim kesin bir şey demek zor sen gir şansını dene takılmadan

  2. hakan dedi ki:

   kardeşim sonuçlandımı güvenlik soruşturman merak ettimde yazarsan sevinirim

 37. Elif dedi ki:

  Amcam terörden iceride cezası belli bu benim güvenlik sorusturmamda etki eder mı?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

   1. Tarık dedi ki:

    Merhabalar;
    Hocam ilk bakacakları şey sosyal medya paylaşımlarıymış bu bilgi ne kadar doğru?Sosyal medyaya bakarken savcılığa telefon numarası verilip oradan bulunuyormuş.

    1. Admin dedi ki:

     hiç duymadım böyle bir şey sosyal medyayı herkes kendi adı ile kullanmıyor ki bulmalar çok zor

 38. Enes kurt dedi ki:

  İyi günler
  Benim sicilim temiz
  Kardeşimin hırsızlıktan sabıkası var.
  Güvenlik soruşturmasında Beni etkilermi?
  Çok tedirginim. Bu durumda olup güvenlik sorusturması olumlu olan varmı.
  Yardımcı olurmusunuz.
  Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 39. Taner dedi ki:

  Kolum da jilet izleri var. Ama o kadar derin degil bu sıkıntı olur mu??

  1. Admin dedi ki:

   önsağlık aşamasında belli olur kardeşim

 40. Mustafa dedi ki:

  1-18 yaş altı suç işlep yargıtay’da dosyası olan biri memur olabilir mi?

  2-Sözlü mülakatta komisyonun önünde, parkur puanı ve ön sağlık verileri hariç güvenlik araştırması, ön araştırma vs oluyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   Hepsi oluyor

   1. Hakan dedi ki:

    Nasil yani sozlu mulakatta bizim gecmisimiz de onlerinde arastirilmis bi sekilde duruyor demi

    1. Admin dedi ki:

     genellikle o ön araştırma genel araştırma kazanacak adaylara yapılıyor

 41. Aaaa dedi ki:

  Bir kavgada mağdur tarafta tanık olmak şahit imal astsubaylık için güvenlik araştırmasında sıkıntı yaratır mı

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 42. sena dedi ki:

  babam ohalden sonra kacak sigaradan 8 ay hapis yatti su an denetimli serbestlikte benim polisligime engel mi bu durum?

  1. Admin dedi ki:

   Kesin bir cevap vermek imkansız güvenlik soruşturması aşamasında belli olur

  2. Beter dedi ki:

   8 sene önce uyuşturucu ile alakalı bir mahkemeye çıktım delil yetersizliğinden beraat aldim arşiv ve adlı sicil kaydında birşey çıkmıyor fakat uyap kaydı gözüküyor gbt girdiğimde pomem alımına başvuru yaptım parkur ve sözlü mülakat aşamasını geçtim güvenlik soruşturmasında herhangi bir problem yaşar miyim admin cevaplarsanız sevinirim

   1. Admin dedi ki:

    Sorun olacağını sanmıyorum sonuçta ceza almamışsın

 43. Okan dedi ki:

  Benim sicilim temiz abimin yüz kizartici suçtan sabıkası var bu benim pomemi kazanmama engel olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Terör suçu olmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum

 44. murat dedi ki:

  Yasadısı bahisten dolayı hakkımda soruşturma açılmış ıfade verdım ıdarı para cezası geldı odedıö.Sıcıl kaydım arsıv kaydım da gözükmüyor.Ama bu durum kumar oynamak olarak mı gecerçOyle geçerse guvenlık soruşturmasında olumsuz olur mu.Uzman cavusluk guvenlık soruşturması beklıyorum

  1. Admin dedi ki:

   Alım kılavuzunda güvenlik şartları ile ilgili bilgiler var kardeşim başvuru yapacağın ilanın kılavuzuna bir bak oarada detaylı olarak verilmiştir

 45. hakan dedi ki:

  Merhabalar. Ben bir belediyede zabıta memuru olacağım inşaallah mülakat aşamasını geçtim şu anda güvenlik soruşturmam yapılıyor. sorum şöyle abim fetöden ilk önce memurluktan ihraç oldu daha sonra 5 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye oldu. bundan iki hafta önce mahkeme sonuçlandı ve 223/2-e maddesi gereğince beraat etti. bu durumumu belediyeye bildirirlermi bildirilirse mahkemenin detayları ile bildirilirmi çunkü suc terör örgütüne üye olmak fakat beraat edende var 100 yıl hapis cezası alanda var yani beraat ettiği bildiriliyormu. bildirildiğini varsayalım bu durumda güvenlik soruşturmam olumsuz olurmu. cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. bu arada benim sicilim temiz.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bu konuda kesin bir karar direk yok seni etkiler mi etkilemez mi araştırma sonucu beli olur

   1. hakan dedi ki:

    açıkça söylemem gerekirse tek umudum abimin beraat etmiş olması. yani sonuçta fetöden cezavinde yatmış bile olsa beraat etti ve beraat demek mahkemece suçsuzluğu kanıtlanmış demek değilmi. inşaaallah güvenlik soruşturmam olumsuz olmaz.

  2. Harun dedi ki:

   Ben 2012 de kavgadan dolayı 20 ay hapis cezası aldım ama yatmadım 5 yıl denetim verdi sonra denetimi tamamladım dava üstümden düştü bu bana engel olurmu

   1. Admin dedi ki:

    Engel olup olmadığını alımına başvurduğun ilanın kılavuzunda adli ceza süreleri yazar oradan bakabilirsin kardeşim

  3. mehmet dedi ki:

   sonuc nldu kardesim acaba?

 46. Hira dedi ki:

  Merhaba ben 2006 yılında intihar girişiminde bulunmuştum karakola gidip ifade verdim şimdi de 24. Dönem alımına başvurdum mülakata gireceğim kazanırsam bu durum kayıtlar da çıkar mı çıkarsa da bundan dolayı elenirmiyim? 13 yıl önce olan bişey hastane de yada karakolda kayıt kalmışmıdır şimdi den tesekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum pasikiyatri incelemesi sonucu karar verilir

   1. Hira dedi ki:

    Arşiv arastırmam da çıkar mı acaba? Tesekkürler ilginiz için.

 47. ÖZCAN dedi ki:

  MERHABA BEN JANDARMA ASTSUBAYLIKTAN ELENDİM SONUÇ AÇIKLANDI DİREK BAŞARISIZ YAZDI 2017 DE UZMANLIKTA ELENMİŞTİM BEN O ZAMAN MESAJ İLE BİLGİ VERİLMİŞTİ LAKİN ŞİMDİ BİLGİ VERİLMEDİ DİREK BAŞARISIZ YAZIYOR BENİM MAHKEME AÇMAM İÇİN MESAJ FALAN DA GELMEDİ NE YAPMAM LAZIM BENİM?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim onun için kurumla irtibata geç istersen

 48. Timur EFE dedi ki:

  Merhaba sayın admin : Uyuşturucu(esrar) bulundurmak(satmak veya imal etmek değil ayrıca düşük bir gramaj) suçundan tedavisiz olarak 1 yıl denetimli serbestlik uygulandı bana.1 yıl boyunca denetimli serbestlik merkezine gidip derslere katıldım.Geçen sene mayıs ayında bitti.Özel güvenlik kursuna gittim.Kurs bitti ağustosun sonunda sınav olacak. Sınavı geçenlere özel güvenlik kartı verilmesi için güvenlik soruşturması yapılacak.Bu durum güvenlik soruşturmasını olumsuz etkiler mi ?Sonuçta hapis cezası falan çekmedim.

  1. Admin dedi ki:

   güvenlik görevlisi şartlarında yazadığın ceza ile ile açıklama varsa sorun olabilir yoksa sorun olmaz

  2. Papil dedi ki:

   Hocam 7 sene once ot icmekten denetim yedim denetim sorunsuz bitti bu bekcilige engel olurmu

 49. berk burak dedi ki:

  merhabalar çarşı ve mahalle bekçiliğinde güvenlik soruşturması ve arşiv kaydı araştırması ne zaman yapılıyor mulakat öncesimi sonrasımı ve güvenlik soruşturması ve arşiv kaydı araştırma formu doldurmadan bunlara bakabilirler mi?

  1. Admin dedi ki:

   kazanan adaylara yapılıyor

   1. berk burak dedi ki:

    cevabınız için teşekkür ederim
    bir duyuma göre mulakata girerken dosyaların üzeri çizik geliyormuş ve çizik dosyalara kesinlikle baraj üstü pun verilmeyip eleniyormuş diye duydum güvenlik soruşturması yapılmadan nasıl dosya çiziliyor anlam veremedim

 50. Necip dedi ki:

  Admin babam daha önce hırsızlıktan hapis yattı. Bu polis olmama engel mi?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 51. Emre dedi ki:

  Babam cezaevinde öğretmenlik güvenlik soruşturmasında olumsuzluk yaratir mı ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

 52. Hülya dedi ki:

  Merhaba 24.dönem pomem sınavına girdim eşim infaz ve koruma memuru halen görevde 7 yıl önce karıştığı kavga olayında ruhsatlı silahını çekmek zorunda kalmış ve mahkemeden silahla tehtid suçundan ceza almış fakat ceza hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına çevrilmiş adli sicil kaydında da gözükmüyor yapılan güvenlik soruşturmasının olumsuz olmasına etki eder mi? Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Eşinin olayı seni kapsayacağını düşünmüyorum kardeşim başvuru kılavuzundaki maddelere bak

 53. rızkıye dedi ki:

  Merhaba,
  1 mayıs bayramına katılmıştım 8 sene evvel.kutlamada olaylar oldu arada kalanlar oldu.evde olmadığım bir gece polis eve gelmiş kapıyı kırmış vs. daha sonra kendim gidip ifade verdim olayda bir çok tutuklanan kişi olmuş beni serbest bıraktılar.daha önce neden gelmediğimi sormuşlardı.hem önemsemediğimi hem de biraz korktuğumu söylemiştim.yaşım epey gençti çünkü.yani herhangi bir ceza almadım.ismim o meselenin davasına bile girmedi.bundan dolayı sıkıntı yaşar mıyım?
  teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum

 54. ali dedi ki:

  merhaba admin 17 yaşımda hırsızlıktan suçum var ceza almadım ama beraatde etmedim hiç bir şekilde mahkemeye çağırılmadım ve uyaptada gözükmüyür güvenlik soruşturmasına engelmi

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim alım kılavuzundaki suçlardan biri sayılıyor ama herhangi bir işlem yoksa sorun olacağını sanmıyorum

 55. Asya dedi ki:

  merhaba admin. paem’de güvenlik soruşturmasında sevgilimin ailesindeki herhangi bir siyasi suç beni de etkiler mi
  Şu an etkilemiyorsa evlendiğimiz zaman etkiler mi

  1. Admin dedi ki:

   Güvenlik soruşturması aşamasında kılavuzda açıklanan şartlar var eğer onları kapsıyorsa sorun olabiliyoırdirek olumsuz ya da olumlu diyemiyoruz

 56. Fero dedi ki:

  Merhaba hocam. Ben 5. Dönem paem mülakatına gideceğim. Üniversitede kopyadan dolayı 6 ay uzaklaştırma aldım. Bu güvenlik soruşturmamı ve arşiv araştırmamı olumsuz etkiler mi? Daha doğrusu memuriyetime engel olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olacağını sanmıyorum alım kılavuzlarındaki şartlara bakılıyor genellikle

 57. MUSTAFA KEMAL YAŞAR dedi ki:

  merhaba mayıs ayında uzman onb mülakatına gittim spor yazılı sözlü hepsini kazandım heyet raporu da onaylandı ancak 3 aydır güvenlik soruşturması hakkında hiç bir bilgi verilmedi devam ediyormudur ve ben güvenlik soruşturması için hiç bir form felan doldurmadım güvenlik soruşturması için form başvuru vs zorunlumu

  1. Admin dedi ki:

   personel temin merkezini arayarak bilgi alabilirsin

 58. abdllh dedi ki:

  Merhaba;benim abim fetöden ihraç oldu. 1 yıl içerde kaldı.sonra çıkardılar şuan soruşturması devam ediyor.Ben 26. dönem pomeme başvuru yapıcam ama ben ne okullarına ne dersanesine hiç gitmedim.ablamda öğretmen olarak atandı beni ne denli etkiler polis olabilirmiyim.

  1. Admin dedi ki:

   ablanı etkilemediyse senide etkileyeceğini sanmıyorum

 59. Hulusi dedi ki:

  Kolay gelsin admin uyusuturucan 2015 de dosyam var hakim ceza vermedi sadece birdaha bole insanlarin yaninda bulunma dedi ve infaz verdi tedavi yada denetim ceza hic biri yok sikinti cikarmi dava bitti 5 yil oldu

  1. Hulusi dedi ki:

   Kolay gelsin admin uyusuturucan 2015 de dosyam var hakim ceza vermedi sadece birdaha bole insanlarin yaninda bulunma dedi ve infaz verdi tedavi yada denetim ceza hic biri yok sikinti cikarmi dava bitti 5 yil oldu

 60. ahmet yorulmaz dedi ki:

  Beyefendi;Babamın evrakta sahtecilikten dosyası var komiser yardımcılığı mülakatına gireceğim bu beni etkilermi..?

  Teşekkür ederim…

  1. Admin dedi ki:

   başvuru kılavuzundaki maddeleri okumanı öneririm orada direk sorun olacak maddeler yazıyor

 61. berk dedi ki:

  Merhaba, pomem için Güvenlik ve Arşiv soruşturmasında kişinin sosyal medya hesapları ve mail adresini kontrol ediyorlar mı? ve Yasal Bahis sitelerine üye olmak bir sorun oluyor mu? (bu yüzden soruşturmadan olumsuz sonuç almak gibi?)

  1. Admin dedi ki:

   sosyal medyaya bakılıyordur ama maillere bakılması zor

 62. Derya dedi ki:

  Abi kolay gelsin bu otel kayıtları ne oluyor erkek arkadaşımızla kaldık diye polis olamayacak mıyız yani. Herkes farklı farklı şeyler yazmış bu bizi etkiler mi? Mülakatta nişanlı olup olmadığımı sordular? Bu kayıtlar önlerine mi geliyor?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim direk sorun olur kimse diyemiyor sorun olanda görmedim

 63. Seyit dedi ki:

  Merhabalar halaoğlu fetodan ihraç oldu ceza aldı benim bi alakam yok hiçbiriyle pomem paem de sıkıntı çıkar mı?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

 64. Mustafa dedi ki:

  Admin twitera instagrama falan bakiliyormu ?
  Cevaplarsan sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Hiç duymadım kardeşim

 65. Anonim dedi ki:

  Merhabalar,

  Bir sorum olacaktı, cevaplarsanız çok sevinirim. Babamla annem yıllar öncesinde ayrıldı. Benim velayetimi annem almıştı.Yaşım 23, lisans mezunuyum. Babam bir İFTİRA yüzünden Emn. Müd. iken “FETÖ” olayları kapsamında önce açığa alındı sonrasında ise ihraç edildi.42 gün tutuklu kaldıktan sonra “ByLock” adlı uygulama ve bu hain FETÖ ile bağı olmadığı anlaşılınca tahliye edildi. Şu anda da davası hala sürmekte olup yurt dışı yasağıyla birlikte tutuksuz yargılanıyor.Birkaç kere davası izlemek için ben de katıldım. Ben de aynı şekilde polis olmak istiyorum. KPSS’den geçen yıl yeterli puanı aldığım halde sırf bu olay yüzünden maalesef tercih yap(a)madım. Maddi manevi çok sıkıntı içindeyiz.Bu sene her ne olursa olsun şansımı denemek zorundayım.Davası devam ederse ya da davadan beraat edemez hüküm giyerse ben ne yapmalıyım? Okul hayatım boyunca bir kere dahi olsun herhangi bir şey yüzünden ceza almadım.Herhangi bir partiyle dahi alakam yok.(Oy dahi kullanmıyorum.) Hiçbir şekilde FETÖ okullarında ne okudum ne de bu tip insanların olduğu yerde bulundum.Ne herhangi bir suça karıştım ne de bir olayın içinde bulundum. Bir kere dahi olsun polis bile çevirmedi.Güvenlik soruşturması ve arşiv taramasında bunlar çıkmaz mi benim açımdan ? Geçebilir miyim bu aşamayı ? Bu konuyu aynen bu şekilde CİMER’e yazsam daha iyi olur mu benim açımdan?İnanın ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Gerçekten psikolojik anlamda çok yıprandım.

  Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   kardeşim bu konuda kesin bir cevap almak imkansız ama senin için sorun olacağını sanmıyorum

   1. Ercan üstündağ dedi ki:

    Kız arkadaşımla otel kaydım var msü öğrencisiyim okuyorum güvenlik soruşturmasında sıkıntı yaratır mı

    1. Admin dedi ki:

     Sorun olacağını sanmıyorum kardeşim

 66. Ibrahim dedi ki:

  Hocam guvenlik sorusturmasi kalkti biliyorsunuzdur peki bu durumda pmyo giris yaparken ne gibi durumlar olur benim zaten sicilim temiz ailemin durumu beni ne kadar etkiler veya etkilemezmi sadece benim durumumamı bakilir cevaplarsaniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   güvenlik güçleri alımında devam ediyor kişiye bakılıyor

 67. Kemal dedi ki:

  Hocam merhabalar kolay gelsin. Ben şuan 12.sınıf öğrencisiyim Msü’ye hazırlanıyorum. Subay olmak istiyorum. Bir sorum olacaktı. Benim babam bundan 2 sene evvel parkta esrar içerken yakalanmış uyuşturucu. Babam kronik atipik psikoz hastası yani ( sinir hastası şizofreni) kötü ortamlara giriyor arkadaşları sigara veriyoruz diye veriyor bu da içiyor. Ama şimdi bıraktı. Mahkeme kağıdı gelmişti serbest denetimden duruşması var. Sorum şu benim sicilim temiz ama ailemden(babamın) yüzünden msü de öğrenciliğe engel teşkil eder mi ?

  1. Admin dedi ki:

   senin için sorun olacağını sanmıyorum

 68. Ozi dedi ki:

  Benim üvey abim yani babamın oglu fetö ile baglantısı oldugundan dolayı içerde yakında çıkacak.
  Şuan 11. sınıf ögrencisiyim ve seneye msü sınavlarına katılacagım güvenlik soruşturmasında bir sıkıntı çıkarmı ?

  1. Admin dedi ki:

   senin için sorun olacağını sanmıyorum

 69. Ebubekir dedi ki:

  Merhaba hocam bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim
  Benim amcam malum dershane de çalıştı 5 gün gözaltında kaldı sonra serbest bıraktılar birde dayımın 2 oğlu feto den dolayı hapiste abim de 1 dönem anafemde okudu ben hicbir dersanede okumadım herhangi bir suçtan dosyamda yok annem ev hanımı ondada sıkıntı yok babam inşaatçı 25 senedir almanyada çalışıyor alman vatandaşlığına var her sene gelir 1 ay kalıp gider onunda bi suç dosyası yok sadece amcam 5 gün gözaltında kaldı ve serbest bırakıldı birde 2 kuzenim fetö den hapiste 2021 msü ye hazırlanıyorum sıkıntı olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   seni bağlayacağını sanmıyorum kardeşim takılma

 70. Aslanhan Duran dedi ki:

  Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan mahkum olmamak diyor yönetmelikte üniversitede eski kız arkadaşımla barışmak istedim ısrar ettim daha doğrusu o da karakolda şikayetçi oldu sonra mahkeme sürecinde şikayetinden vazgeçti ceza almadım ama yargılandığım dava cinsel taciz bu sorun olur mu? yani bu kişi tacizden yargılanmış ama ceza almamış olsun ben bunu güvenlik soruşturmasından eleyeyim derler mi?

  1. Admin dedi ki:

   hüküm giymediysen sorunolacağını sanmıyorum

 71. Anonim dedi ki:

  Merhabalar,

  “28 Ocak 2020 07.23″ Tarihinde sizlere yine ” Anonim ” olarak yazmıştım. Babam FETÖ’den yargılanıyordu ve birkaç gün öncesinde beraat kararına hükmetti mahkeme.Şimdi Güvenlik ve arşiv taramasından geçebilir miyim artık ? Yoksa geçmişinde babanın böyle bir davası görülmüş deyip bir sorun oluştururlar mı?

  Teşekkür ederim.

 72. Furkan dedi ki:

  Merhaba admin benim 1 haftalık uzaklaştırma cezam var lisede bu güvenlik soruşturmasında engelmi

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

   1. Tuğçenaz dedi ki:

    Admin merhaba benim babam 27 28 yıl once siyasetten hüküm giymişti terör olayı yani 21 yıl yattı içeride ve daha sonra pişman oldu bunu devlete söyledi devlette pişmanlığını anladı affeti afdan yararlandı babam 5 yıla kadar suc isleme dediler babamda 15yildir hic bir suca karismadi bende seneye tyt sınavına giricem bu durum beni etkiler mi

 73. Ahmet dedi ki:

  Güvenlik soruşturmasında polis beni telefondan arayıp sigara,alkol,uyuşturucu kullanıp kullanmadığımı sorması akabinde adresimi teyit amaçlı istemesi . Sonradan aklıma takıldı telefondan kendini polis,savcı diye tanıtanlar ile muhatap olmayın diye acaba polisin telefondan arayıp bunları sorması soruşturmanın bir parçası mı yoksa telefondan arayarak bizi sınamak için yapılan bir şey mi. Özel güvenlik için başkalarını da telefondan arayıp soran oldumu aklıma takıldı internetden baktım ama genel olarak polisin eve gelmesi olmuş yada covid -19 salgınından dolayımı polis eve gelmek istemedi acaba kaç gündür aklım aklımı yiyor cevaplarsanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim hangi konuda güvenlik soruşturması olduğunu düşünüyorsa o kurumun il emniyetini ara bilgi al

 74. yavuzhan dedi ki:

  hocam benim babam hapis yattı ama kendi şahsi cezası askeri ve polis okullarında sorun olurmu

 75. Sjgjdfjfjfkdk dedi ki:

  Merhaba admin bey öncelikle eniştem sendika üyesi olduğu için bir sorun olur mu yani sonuç olarak uzak akraba ikinci olarak babamın polis olması bi avantaj sağlar mı

  1. Admin dedi ki:

   sorun olmaz babanızın polis olması avantaj sağlamaz

 76. Melisak dedi ki:

  Merhaba admin benim babam 25 26 yıl önce siyasetten içeri girmişti terör olayı yani ve ben yokken oldu bu olay ve daha sonra devlet affetti afdan dolayı çıktı ve suan devletler babamı çok seviyor ben bu sene tytye giricem sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Bu konuda kesin bir şey demek zor kardeşim

  2. Tuğçenaz dedi ki:

   Merhaba admin benim babam 28 yıl önce siyasetten hüküm giymişti terör olayı yani ve daha sonra devlet affetti babamı hiç bir suç işlemedi şimdiye kadar seneye tyt sınavına giricem soruşturmada beni etkiler mi bu durum

   1. Admin dedi ki:

    Sorun olacağını sanmıyorum

 77. KahramanTurk dedi ki:

  Hocam merhaba ben bi bahis sitesine üye oldum ama hiç oynamadım.Kendileri yasal olduklarını söylüyorlar ama polis olmama bi engel yaratır mı ? Sadece üye oldum oynamadım.Cevaplarsanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   şu an sorun olmaz ama adli işlem geçirmen sorun olabilir

 78. Weasley dedi ki:

  Hocam iyi günler msü için başvurdum
  ama dayım fetö’den gözaltına alındı ama sonra çıktı yahut tutuksuz yargılandı sıkıntı olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Kişiye bakıldığı için sorun olacağını sanmıyorum

 79. İbrahim Halil dedi ki:

  Admin bı sorum olacaktı beni yanlış anlamayın lütfen benim bu olayla bı alakam yok şimdi benim annemin amcası terore karışmış işkencede ölmüş bende harp okulu istiyorum bu benim önüme cikarmi baba tarafim temiz annem de temiz bı o böyle lütfen yardımcı olun ve de şöyle bir şey var derslerim iyi büyük ihtimalle fyt ve sözlü mülakatta iyi geçecek

 80. İbrahim Halil dedi ki:

  Admin benim bı sorum olacak lütfen beni yanlış anlamayın benim bu olayla hiç bir alakam bulunmamaktadır şimdi konumuza gelecek olursa benim annemin amcası terore karışmış ve işkencede ölmüş ben harp okulu istiyorum bu benim önüme cikarmi baba tarafim temiz ve annem de temiz bı tek bu böyle üstünden çok yıl geçmiş ve de şöyle bir şey var sinavim,fyt,sözlü mulakatim iyi geçecek gibi duruyor beni alirlarmi benim bu olayla hiç bir alakam yok ve bu mesleği gerçekten çok istiyorum bana bı dönüş sağlarmısınız

 81. Arif dedi ki:

  Abi babam bü dava dosyadında sanık büyük ihtimalle para cezası olcak başka hiç birşey yok güvenlik soruşturmasında sıkıntı çıkarmı

  1. Admin dedi ki:

   senin için sorun olacağını hiç sanmıyorum genellikle Terör suçlarında sorun olunduğu yönünde açıklamalar var

 82. Erdi dedi ki:

  Benim halamın oğlu siyasi bir suçtan 3 sene hapis cezası verildi benim polis olmama engel olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

error: Content is protected !!