Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi?

Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi?

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları, bu yazımda sizlere Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi? hakkında bilgiler vereceğim.

Hamile Polisler Resmi Kıyafet Yerine Sivil Giyinebilir Mi?

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği’nde kadın polislerin vücuda yapışan (strech) pantolon giymesini yasaklandı. Yeni yönetmelikte, hamile polislerin resmi kıyafet yerine sivil olarak giyinebilmelerine imkan tanındı.

Emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan her rütbedeki personelin kıyafet şekilleri, branş ve rütbe işaretleri, teçhizat çeşitleri ile 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Emniyet Teşkilatı için hizmetin özelliği itibarıyla verilmesi öngörülen giyecek eşyası ve teçhizatın şekil, renk, cins ve kullanma zamanı ile tarzına ilişkin hususlar Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğine göre düzenlenmiştir.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinin “r” maddesi:

Üniformalı olarak görev yapan bayan amir ve memurlar, hamileliğini belgelediği taktirde resmi kıyafet yerine sivil kıyafet ile görev yapabilirler.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği

Bu yazının tüm hakları https://polisaskeradaylari.com/’a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!