Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar – Kredi – Bankacılık

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar – Kredi – Bankacılık

Kredi – Bankacılık kategorimizdeki bu yazımızda Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bankalardan bahsetmeden öce hesap işletim ücreti nedir? Sorusuna cevap vererek konuya giriş yapalım. Hesap işletim ücreti; vadesiz hesap açma işleminde bulunan müşterilerden bankaların yapmış oldukları belirli harcamalar karşısında belirli aralıklar müşterilerinden yaptığı kesinti olarak biliniyor.

Yapılan bu kesinti üç ayda ya da altı ayda bir gerçekleşiyor. Bazı bankalar ise bu kesintiyi her sene sonunda yapıyorlar. Peki, hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir? Gelin size bu bankalar hakkında bilgi verelim. Bu bankalar arasında; QNB Finansbank, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, En Para, TEB vb. gibi bankalar bulunuyor.

Türkiye Finans Müşterilerinden Hesap İşletim Ücreti Almıyor

Müşterilerinden hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Türkiye Finans’ın ilk sıralarda yer aldığını söylemek mümkün. Banka müşterilerinden vadeli hesap ya da vadesiz hesap açmaları durumunda kesinlikle bir kesinti yapmıyor.

Türkiye Finans kesinti yapmayan bir banka olduğu için müşteriler tarafından oldukça fazla tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Bankanın sağladığı kolaylıklar da müşteri potansiyelinin giderek artmasına yardımcı oluyor.

Kuveyt Türk de Müşterilerinin Yanında

Kuveyt Türk de müşterilerinden hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında bulunuyor. Kuveyt Türk’ün hesap işletim ücreti almaması müşterilerin vadeli ya da vadesiz hesap açtırırken bu bankayı tercih etmelerinin en önemli nedeni arasında yer alıyor. Müşterilerine katılım bankacılığı adı altında uygun kar paylarını da veren bir banka olması Kuveyt Türk’ün yine diğer bankalara göre bir adım önde olmasını sağlıyor.

En Para Müşterilerine Hesap İşletim Ücreti Veriyor

Yanlış mı okuyorum dediğinizi duyar gibiyiz ancak yanlış okumadınız, doğru okudunuz. En Para müşterilerinden hesap işletim ücreti almak yerine müşterilerine kendisi hesap işletim ücreti vermesi ile diğer bankalardan ayrılıyor. Bankanın sunduğu bu hizmetle diğer bankalardan farklı bir anlayış ile müşterilerine hizmet sunduğunu söylemek mümkün. Banka sene sonunda belirli harcama limitlerine ulaşan müşterilerine hesap işletim ücretini bizzat kendisi veriyor. Bu alanda ilk olan En Para’nın bankacılık sektöründe yeni anlayışları getirmesi de bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.