Instagram ‘da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram ‘da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?
A+
A-

İnstagram kullanıcıları için bu yazımızda Instagram ‘da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram ‘da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram günümüz için çok büyük bir öneme sahip olan sosyal medya platformlarından birisidir. Sosyal ilişkilerimizi etkilemesi yönünden büyük bir güce sahiptir. 2010 yılında ilk defa piyasaya çıktığında sadece takipleşme ve fotoğraf paylaşma özelliği ile bizlere duyurulmuştu. Günümüze kadar geçen süreçte evrildi, değişti ve zamana uyum sağlayarak büyük bir güç haline geldi. Burada gerçek hayatımızda ulaşamayacağımız kadar birçok kişi ile tanışma, sohbet etme ve fotoğraflarını görme imkânı da doğdu. Ancak istemediğimiz kişilerce veya belirli sebeplerden ötürü iletişim kurulmasını istemediğimizde bizlere yardımcı olması adına Instagram tarafından kullanıcı engelleme özelliği getirilmişti. Bu sayede engellenen kişinin sizle iletişim kuramaması, paylaşımlarınız görememesi sağlanmıştır. Peki, sizin başkalarını engelleme hakkınız olduğu gibi başkalarının da sizleri engelleme hakları bulunmaktadır. Bu engelleme durumu yaşandığında bunu nasıl anlayacağımız çoğu Instagram kullanıcı tarafından merak edilmektedir.

Sizleri Instagram üzerinden engelleyen kullanıcıları öğrenebilmek için izleyeceğiniz birkaç yol bulunmaktadır. Ancak bu işlemelerin yapılması esnasında üçüncü parti uygulamalardan da yardım alınması gerekmektedir. Bu uygulamalarda Instagram hesabınızın giriş yapılması sizlerin uygulamaya güvenip güvenmemesine bağlıdır. Bu kararın kendinizce verilmesi önemlidir. Üçüncü parti uygulamalara hesabını vermeyen ve bu konuda güvenemeyen kullanıcıların engellendiği kişileri öğrenmesi şuan için mümkün değildir. Uygulamaya güvenen ve Instagram hesabını giren kullanıcılar diğer işlem aşamalarını da gerçekleştirerek Kendisini engellemiş olan kullanıcı adlarını öğrenebilmektedir. Bu işlemler mobil üzerinden ve bilgisayar üzerinden farklı yöntemler ile yapılmaktadır.

Mobil Cihazlar Üzerinden Instagram ‘da Engelleyen Kişileri Öğrenme

Öncelikle Instagram uygulamasını indirmeli ve hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonrasında arkadaşınız olan ve sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin adını arama bölümünden aratma işlemini yapmalısınız. Eğer bu arama işlemi sonucunda kullanıcı bulunabiliyor ise ve karşılıklı takipleşme işlemi devam ediyorsa sizin engellenmediğiniz anlamına gelmektedir.

Eğer kişiyi arattınız ve kullanıcıyı bulduğunuzda daha önce takipleştiğiniz ancak şuanda karşılıklı takibin bulunmadığı ortaya çıkıyorsa kullanıcı sizi ‘’soft block’’ işlemine maruz bırakmış demektir. Bu işlem kullanıcının öncelikle sizi engellemiş olduğu ve daha sonrasında engeli geri kaldırdığı anlamına gelmektedir.

Arama sonucunda kullanıcı adı hiçbir şekilde bulunmuyor ancak başka bir hesaptan arma yaptığınızda çıkıyor ise bu kişinin sizi engellemiş olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu yaptığımız işlemleri tek tek yaparak sizi engelleyen kullanıcıları bulabilirsiniz. Ancak çok uzun süreceği için bu işlemi sizler adına yapan üçüncü parti uygulamalardan yardım alarak daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram ‘da Engelleyen Kişileri Öğrenme

Bilgisayardan arama işlemi yapabileceğiniz bir tarayıcıdan yardım almanız gerekmektedir. Bu tarayıcı üzerinde gizli sekme açmalı oradan Instagram web sitesine giriş yapılmalıdır. Bu gizli sekmeyi açmamızın nedeni hesabımız ile ilgili kayıtlı çerezlerden kurtulmak içindir. Burada adres çubuğuna sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin adını yazarak aratabilir ve mobil cihaz üzerinde yapmış olduğunuz değerlendirmeleri burada da uygulayabilirsiniz. Eğer deneyeceğiniz çok fazla kullanıcı adı var ise bu işlemi gerçekleştiren üçüncü parti sitelerde bulunmaktadır. Güvenip hesap giriş yaparak tek tıkta bu isimleri öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.