Anasayfa / Askeri Eğitim Yerleri / Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı

Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı

Bu yazımda sizlere Kara Kuvvetleri Komutanlığının en önemli eğitim birliklerinden olan Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı hakkında bilgiler vereceğim.

Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı

ULAŞIM BİLGİLERİ:

a. Kara Yolu: Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı Isparta’da bulunmaktadır. Isparta Otogarına her il ve ilçeden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Otogardan taksi ile ulaşım mevcuttur. Otogar Tel.No.: 0 246 227 20 70

b. Hava Yolu: Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, şehir merkezine 26 km mesafededir ve sadece belirli günlerde İstanbul uçuşları yapılmaktadır. Hava limanından ulaşım belediye otobüsleri ve taksi ile sağlanmaktadır. Havalimanı Tel.No.: 0 246 559 20 08 / 559 20 30

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. Açık Adresi : Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı Merkez/Isparta

b. Telefon No. : 0 246 224 10 65 – 224 20 37

c. Belgegeçer No.: 0 246 224 10 68

3. SUNULAN İMKÂNLAR:

a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.

b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. İstirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

c. Sağlık Hizmetleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene ve Aile Sağlığı Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır.

ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Diğer Bilgiler:

Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir.

Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır. Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır. Kışlaya ilk gelindiğinde törenle karşılanmakta, yemin töreni ile uğurlanmaktadır. Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu
belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır.

Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir. Cep telefonu getirdiyseniz kışla nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edebilir, dağıtım olduğunuzda ayrılırken geri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir