2021 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu

2021 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinde öğrenim görmek isteyen arkadaşlar bu yazımda sizlere Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu içi ilan yayınlandı. Detaylar aşağıda sizlerle Yazının sonunda önemli makalelere bakmadan çıkmayın arkadaşlar.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu

Tablo-1’de yer alan Yaş-Boy-Kilo-VKİ sınırları içerisinde yer almak (Tablo-1’in açıklama bölümünün adaylar tarafından okunması önem arz etmektedir). (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.) 19 yaş ve üzeri adaylar hakkında tablonun ilk iki satırı uygulanmaz (19 yaş altı adaylar için boy alt sınırı 162 santimetre, üst sınırı ise 190 santimetredir. 19 yaş ve üzerindeki adaylar için ise boy alt sınırı 164 santimetredir.)

AÇIKLAMA:

1. Bu tablo 17 ve üzeri yaş için boy ve ağırlık sınırları tablosudur. (TSK, J.Gn.K.lığı ve SGK.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği EK-A’sından alınmıştır.)

2. 19 yaş ve üzeri adaylar hakkında tablonun ilk iki satırı uygulanmaz.

3. 19 yaşından küçük adaylar hakkında tablonun yirmidokuzuncu (yirmidokuz dahil) satıra kadar olan bölümü uygulanır.

4. Ağırlık alt ve üst sınırlarının hesaplanmasında vücut kitle indeksinin alt sınırı 19 (kg/m²), üst sınırı 26 (kg/m²) olarak esas alınmıştır.

5. Vücut Kitle İndeksi = Ağırlık/Boy (kg/m²) formülü üzerinden hesaplanmıştır.

6. Adaylarda aranacak olan standart kendi yaş kategorisine göre belirtilen boy ve kilo ağırlığı aralığında olmalarıdır. Adayların maddi ve manevi kayba uğramamaları için seçim aşamasına gelmeden önce boy ve kilolarını belirtilen esasalar dâhilinde ölçtürüp, istenen boy ve VKİ standartlarını sağlayıp sağlamadıklarına göre karar vermelerinin kendi yararlarına olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.