Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinde öğrenim görmek isteyen arkadaşlar bu yazımda sizlere Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu içi ilan yayınlandı. Detaylar aşağıda sizlerle Yazının sonunda önemli makalelere bakmadan çıkmayın arkadaşlar.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Boy – Kilo Tablosu

AÇIKLAMA:

1. Bu tablo 17 ve üzeri yaş için boy ve ağırlık sınırları tablosudur. (TSK, J.Gn.K.lığı ve SGK.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği EK-A’sından alınmıştır.)

2. 19 yaş ve üzeri adaylar hakkında tablonun ilk iki satırı uygulanmaz.

3. 19 yaşından küçük adaylar hakkında tablonun yirmidokuzuncu (yirmidokuz dahil) satıra kadar olan bölümü uygulanır.

4. Ağırlık alt ve üst sınırlarının hesaplanmasında vücut kitle indeksinin alt sınırı 19 (kg/m²), üst sınırı 26 (kg/m²) olarak esas alınmıştır.

5. Vücut Kitle İndeksi = Ağırlık/Boy (kg/m²) formülü üzerinden hesaplanmıştır.

6. Adaylarda aranacak olan standart kendi yaş kategorisine göre belirtilen boy ve kilo ağırlığı aralığında olmalarıdır. Adayların maddi ve manevi kayba uğramamaları için seçim aşamasına gelmeden önce boy ve kilolarını belirtilen esasalar dâhilinde ölçtürüp, istenen boy ve VKİ standartlarını sağlayıp sağlamadıklarına göre karar vermelerinin kendi yararlarına olacaktır.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!