Anasayfa / Parkur Listesi / Konya Bekçi Parkur Hazırlık Kursu

Konya Bekçi Parkur Hazırlık Kursu

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Bekçi sınavlarına hazırlık için Konya Bekçi Parkur Hazırlık Kursu hakkında bilgi vereceğiz.

Konya Bekçi Parkur Hazırlık Kursu

Konya Bekçi Parkur Hazırlık Kursu, hakkında bilgiler vereceğiz. Alımlarda parkur puanının %25’i, yazılı sınavın %25’i ve sözlü mülakatın %50’si toplanıp adayların sıralaması oluşturulmaktadır. Bundan dolayı parkurdan alacağınız %25 puanın etkisi oldukça fazladır.

KONYA BEKÇİ PARKURU 

0554 144 35 36

 

Konya Bekçi Parkur Hazırlık Kursu

Yazılı sınavda başarılı olanlar, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Fiziki yeterlilik sınavına ilişkin bu Yönetmelikte yer almayan diğer düzenlemeler sınavdan önce Başkanlık tarafından hazırlanan talimatla belirlenir.

Bir Yorum

  1. Yaş şartını yükseltin 32 veya 35 olsun lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir