Koruma Akademisinden Mezunu Olmayan Polis, Koruma Görevi Yapamayacak

Koruma Akademisinden Mezunu Olmayan Polis, Koruma Görevi Yapamayacak

Polis Haber , kategorisi olarak bu yazımda sizlere Koruma Akademisinden Mezunu Olmayan Polis, Koruma Görevi Yapamayacak hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

Koruma Akademisinden Mezunu Olmayan Polis, Koruma Görevi Yapamayacak

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla koruma alanında kalite standartlarını en üst seviyede tutmak, profesyonel koruma anlayışıyla bu alanda standartları yükseltmek için Koruma Daire Başkanlığımız koordinesinde düzenlenen “Koruma Eğitim Akademisi” açılış töreni bugün Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlendi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu “Belki de çok uzun zamandan beri olması gereken Türkiye’deki koruma meselesinin kendi standartlarını en yüksek seviyede hele bir Akademi çatısı altında oluşturulması gereken gecikmiş bir adımdır. Çabuk toparlayarak bu meseleyi hep birlikte götürmek durumundayız. Burada birkaç başlığa değinmek istiyorum. Birincisi ilk kez bu konuda bir akademi kuruyoruz. İkincisi bizim sadece koruma hizmetlerine yönelik yani misyon korumadan bir takım yerlerin korunmasına ve VIP korumaya kadar olan meselelerden ziyade bu Koruma Akademisi’nin çatısı altında hem deniz polisimizin hem de bu Koruma Akademisi’nde eğitimini alacak ve bu gün her türlü hukuki alt yapısını hazırladığımız hava polisimizin de temel eğitimleri burada gerçekleştirilecektir.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk kez bir koruma eğitimi akademisi açılması ve bu çatı altında hem deniz polisi hem de hava polislerinin temel eğitimlerinin verilmesinin çok önemli olduğunu kaydetti.

“Geçmişten itibaren ‘Şu polisi beğeniyorum, bu polis benim yanımda koruma olsun’ talepleriyle çok kez karşılaştık. Bu dönem bitti. Koruma Eğitimi Akademisinden mezun olmayan buradan eğitim almayan bundan sonra koruma görevi yapamayacak” ifadelerini kullanan Soylu, söz konusu akademinin bilgi, birikim ve standartları ile bölge coğrafyasına da ciddi katkı sağlayacağını belirtti.

Akademide mevcut korumalara “hizmet içi eğitim”, ilk kez koruma hizmetine gireceklere de sertifika verileceğini anlatan Soylu, ilk etapta 500 kişinin eğitime alınacağını bildirdi.

Eğitimde başarılı olan personelin dil eğitimine de gönderileceğini aktaran Soylu adaylara, “Siz sürekli hazır olmak zorundasınız. Zihni olarak, beden olarak, ruh olarak hazır olmak zorundasınız. Onun için en iyi atış kabiliyeti sizde olmak zorundadır. Sizler atletizm dahil birçok branşta en iyi olmak zorundasınız. Haftalık spor, koşu ve atışlarınızı hiç ihmal etmemelisiniz. Siz bir numara olmalısınız, nezakette, saygıda. Korumalısınız ama kırmamalısınız. Vatandaşın gözünden anlayan, aynı zamanda bir psikolog, aynı zamanda bir sosyolog, aynı zamanda en iyi bir halkla ilişkilerci, ama aynı zamanda keskin bir koruma kabiliyeti olan bir anlayışı ortaya koymalısınız” sözleriyle seslendi.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!