MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Nerede-Nasıl Gidilir?

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Nerede-Nasıl Gidilir?

Asker Adayları, bu yazımızda sizler için MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Nerede-Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler vereceğiz.

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ulaşım

Kara Yolu: MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ankara’da bulunmaktadır. Ankara AŞTİ Otogarına her il ve ilçeden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Otogardan Kızılay’a (Ankaray ile), Kızılay’dan Mamak’a belediye otobüs seferleri (329 numaralı belediye otobüsü), Ulus’tan Mamak’a dolmuş ( 60 Evler-KOSGEB-MEBS Okl.) veya taksi ile ulaşım mevcuttur.

Otogar Tel.No.: 0 312 207 10 00

Demir Yolu: Ankara’ya bir çok il ve ilçeden trenle ulaşım mevcuttur.

İstasyon Tel.No.: 0 312 311 49 94 – 310 65 15-311 06 20/21/22/23

Hava Yolu: Uluslararası Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 25 km. mesafededir.

Ulaşım Belkoair, belediye otobüsleri (442 numaralı belediye otobüsü) ve taksi ile sağlanmaktadır.

Havalimanı Tel.No.:

0312 590 4000 – TAV Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali

590 43 93 – İç Hatlar Danışma Ofisi

590 43 90 – Dış Hatlar Danışma Ofisi

444 9 312 – Belkoair

Sunulan İmkanlar:

Banka, Bankamatik ve Ankesör Telefon Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için “Türkiye Ekonomi Bankasına” ait iki adet bankamatik bulunmaktadır. Gelirken yanınızda, mevcut olan banka kartı veya kredi kartınızı getirmeniz uygun olacaktır.

Sosyal Tesisler:

Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. İstirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır. Kantin alışverişlerinde nakit para kullanılmamaktadır. Sadece banka kartı veya kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Sağlık Tesisleri:

Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin, asteğmen adayı kursiyerlerin ve diğer personelin sağlık sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır. Dışkapı’da “Yıldırım BEYAZIT Eğitim ve Araştırma hastanesi”, Etlik’te “Gülhane Eğitim ve Araştırma hastanesinde” sağlıkla ilgili muayene ve tedavi imkânları mevcuttur.

Rehberlik ve Danışma Merkezi:

Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler:

Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

Spor ve Kolaylık Tesisleri:

Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda spor ve kolaylık tesisleri bulunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!