Monitör Sorunları ve Çözüm Aşamaları

A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Monitör Sorunları ve Çözüm Aşamaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Monitör Sorunları ve Çözüm Aşamaları

Bilgisayar monitörlerinde yaşanan sorunlar karşısında çözüm yolları geliştirmek ve bu yolları araştırmak oldukça önemli bir konudur.

Bilgisayar monitörleri, kullanım olarak oldukça basit cihazlar olsa da herhangi bir sorun anında en iyi çözümlerin yapılması da gerekmektedir. Kullanımı basit olan monitörlerin sorunlarının çözümleri her zaman o kadar basit bir işlem olmamaktadır. Bu neden dolayı kullanıcılar monitörlerinin bakımlarını devamlı olarak yapmalı ve herhangi bir sorun olup olmadığını da araştırmalıdırlar. Monitörler görüntü sergilemek için kullanılan aygıtlara verilen genel bir isimdir ve uzun yıllardır bu aygıtlar kullanımdadır. Monitör kullanımı oldukça sık olduğu için monitör ile alakalı yaşanan sorunlar da sık sık gündeme gelebilmektedir. Monitör sorunları hakkında bilgi almak isteyen insanlar için bazı monitör sorun ve hatalarını derledik.

Monitörlerde Kekeme ve Titreme Sorunu

Monitör ekranın sürekli olarak yanıp söndüğü zaman ya da bazı zamanlarda gözle görülür bir kekemelik olduğu zaman bu durumun farklı sebepleri olabilmektedir. Ancak en sık rastlanan sebebi ise, hatalı olarak bağlanmış olan video kablosundan kaynaklı olmaktadır ve kablonun hareket etmesi kekemeliklere yol açabilmektedir. Bu sorundan kaynaklı olan titreme sorunu kolay bir şekilde çözüme kavuşabilmektedir. Yapmanız gereken video kablolarını kontrol etmek ve çıkan vidaları düzenli bir şekilde yerlerine monte etmektir.

Monitörlerdeki Dikey Çizgiler Sorunu

Monitörlerde istenmeyen tek renkli ve çizgilerin olması oldukça can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bu duruma bakıldığı zaman genellikle ekranda yaşanan bir kusurdan kaynaklı olmaktadır. Bu soruna çözüm kavuşturmadan önce ilk olarak monitöre diğer bir bilgisayarda denemekte fayda bulunmaktadır. Bu sayede sorunun tam olarak monitörden kaynaklı olup olmadığı da anlaşılmış olacaktır. Monitörünü başka bir bilgisayarda denediğinizde de yine aynı sorun ile karşılaşırsanız tek çare olarak yeni bir monitör almanız da gerekebilir.

Monitörde Oluşan Çatlak ve Lekeler

Monitörlerde dışardan da belli olan bazı çatlaklar ve farklı renklerdeki lekeler oldukça can sıkıcı bir durum olabilir. Monitör böyle bir hal aldığı zaman öncelikli olarak tamir yoluna gidilse de tamir ücretleri bazen fazla geldiği için yeni monitör almak insanlara çok daha mantıklı gelebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.