MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer?

MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer?

MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu adayları bu yazımda sizlere MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer? hakkında bilgiler vereceğim.

MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrencisinin Günü Nasıl Geçer?

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri hafta içi 06.30’da güne merhaba diyerek 07.00’da sabah kahvaltılarını yaparlar. 08.10’de başlayacak olan birinci dersten önce 40 dakikalık derse hazırlık zamanları vardır. Haftalık ders programlarına uygun olarak 13.10’da başlayacak olan öğle yemeği ve dinlenme zamanına kadar 40’ar dakikalık 7 ders görmektedirler. Öğleden sonra 14.40’a kadar geriye kalan 1 ders saatlerini de tamamlayan öğrenciler hafta içi, cuma günleri hariç olmak üzere; eğitsel kol, olimpik branş çalışmaları, serbest spor icra ederek veya dinlenerek bu zamanı geçirdikten sonra 18.00’da akşam yemeklerini yerler. Temel askerlik eğitimi ve piyadecilik konularında haftada bir gün askerî eğitime tabi tutulurlar. Akşam yemeklerinden sonra öğrenciler saat 20.00-20.50 arasında sonraki günün ders hazırlığını yaparlar.

Artık günün sonuna yaklaşılan bu saatlerde sağlam kafanın sağlam vücutta bulunabileceğini bilen öğrenciler 22.00’a kadar şahsi temizliğini ve yatma hazırlığını yaparak bir sonraki günün yorucu maratonuna hazırlanmak için dinlenmeye çekilirler. Dolu dolu geçen 5 günün ardından nihayet hafta sonu gelmiştir. Öğrenciler, haftanın yorgunluğunu atmak ve başlayacak olan yeni haftaya dinç bir şekilde başlayabilmek için cumartesi ve pazar günleri hafta içi günlerine göre biraz daha geç yatıp, geç kalkabilir. Hafta sonlarında kahvaltısını yapan öğrencilerimiz dilerlerse çarşı iznine çıkabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.