MSÜ Mülakatlarında Neler Olacak ?

MSÜ Mülakatlarında Neler Olacak ?

MSÜ tercih sonuçları açıklandıktan sonra adayları mülakat telaşı sardı. Bu yazımızda sizlere MSÜ Mülakatlarında Neler Olacak kısa bir şekilde açıklayacağız.

MSÜ Mülakatlarında Neler Olacak ?

MSÜ tercih sonuçları açıklandıktan sonra adayları mülakat telaşı sardı. Bu yazımızda sizlere MSÜ mülakatlarında hangi aşamalardan geçeceksiniz size onları kısa bir şekilde açıklayacağız.

1-) Evrak Kontrolü:

Tüm mülakat işlemleri Kara Harp Okulunda yapılacaktır. İlk aşama evrak kontrolü sizlerden istenilen belgeler ve kimlik kontrolü yapılacaktır. Başvuru sırasında beyan ettiğiniz bilgiler kontrol edilecek.

2-) Fiziki Değerlendirme:
Daha sonraki aşama ise adayların boy ve kiloları ölçülür. Burada boy ve kilonuz ölçülere evrak üzerine işlenecektir.

FİZİKİ  YETERLİLİK SINAVI VE BOY KİLO ŞARTLARI

3-) Kişilik Değerlendirme Testi:
Adayların kişilik testi olarak bilinen test uygulanır 100 sorudan oluşur rahat bir şekilde işaretleme yapabilirsiniz bu işlemde eleme yapılmayacaktır. Kısacası tutarlılık ölçmeye çalışıyor.

4-) Psikomotor Testi (Sadece Hava Harp Okuluna Başvuran Adaylar İçin) :

Bu aşamadaki test Psikomotor Testi Hava Harp Okulu adayı olarak belirlenen adaylar için uygulanacaktır. Hava Harp tercihi gelemeyen aday bu teste girmeyecektir.

Hava Harp Okulu Psikomotor Testi Nedir? Geçme Önerileri

5-) Fiziki Yeterlilik Testi (FYT):
Burada Adaylar,  400 metre koşu, durarak uzun atlama, mekik, basketbol topu fırlatma ve barfiks branşlarında yapılır.

Adayların Fiziki Yeterlilik Testi için yanlarında spor malzemeleri (eşofman, spor şortu, spor ayakkabısı, spor çorabı, havlu vs.) getirmeleri gerekmektedir. Fiziki Yeterlilik Testinde uygulanacak branşlara göre derece ve puanlar TABLO2’de gösterilmiştir. Tüm testlerde üst sınır derecesinde performans gösterenler 100 tam puan alacaklardır. Fiziki Yeterlilik Testinde yapılan 5 branşın 4’ünden en az birer puan almak zorunludur, 2 ve daha fazla branştan puan alamayan aday not toplamına bakılmaksızın elenir. Bütün branşlardan alınan toplam puan nihai puan sıralamasında dikkate alınacaktır.

Fiziki Yeterlilik Testi sonuçları adaylara sözlü olarak bildirilir. Aday ‘0’ puan aldığı her branş için itiraz hakkına sahiptir. Adaylardan itiraz etmek isteyenler, taleplerini aynı gün içerisinde, seçim aşamalarının icra edildiği bölgeyi terk etmeden sonuç tebliğ komisyonuna iletir. (Seçim aşamalarının yapıldığı yer terk edildikten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmaz!)

Fiziki Yeterlilik Testine itiraz aynı gün içerisinde test bitimine müteakip en fazla 45 dakika sonrasında yapılır. İtiraz eden aday ilgili branştan tekrar teste tabi tutulmak üzere ilgili istasyona gönderilir. İtiraz sonucu, adaylara sözlü olarak bildirilir. Komisyonun değerlendirmesi nihai karar hükmünde olup, adayın ikinci bir itiraz hakkı söz konusu değildir.

6-) Mülakat:

Fiziki Yeterlilik Testinden sonra adaylar mülakat komisyonlarına sevk edilir. Adaylar, Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu için farklı kriterlere göre farklı mülakat değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Adayların test ve sınavlar ile tespit edilemeyen bireysel özelliklerini tanımak amacıyla, yüz yüze görüşme yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen seçim aşamasıdır. Mülakat, 100 puan üzerinden değerlendirilecek, 70 ve üstü alan adaylar başarılı kabul edilecektir.

7-) Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokuluna Başvuran Adaylar için):

Yukarıdaki puanlama tablosuna göre; 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alan adaylar, ilan edilen kontenjan çerçevesinde sıralanarak Yetenek Sınavında başarılı olmuş sayılırlar. Yetenek Sınavından 60 puanın altında not alan adaylar başarısız sayılır.
NOT: Özel yetenek sınavını başarı ile geçen öğrencilerden kontenjan kadarı çalgı bakım ve onarım programında istihdam edilecektir. Diğer öğrenciler Üflemeli ve Vurmalı Çalgı gruplarından uygun olan çalgılarda istihdam edileceklerdir.

MSÜ Adaylarının Mülakata Götürmesi Gereken Evraklar Açıklandı.

MSÜ Harp Okulu ve Astsubay MYO Mülakat Yerine Nasıl Gidilir?

 FİZİKİ  YETERLİLİK SINAVI VE BOY KİLO ŞARTLARI

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
  1. sezgin dedi ki:

    Dişlerimizde tel takılı olsa mülakatlardan geçermiyiz ??

    1. Admin dedi ki:

      Dişlerdeki tel sorun olmuyor

error: Content is protected !!