Niğde POMEM - Hakkında - Nerede Nasıl Gidilir? Telefon - Ulaşım

Anasayfa / Polis Okulları / Niğde POMEM

Niğde POMEM

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Niğde POMEM – Polis Meslek Eğitim Merkezi hakkında bilgiler vereceğim.

Niğde POMEM – Polis Meslek Eğitim Merkezi

POMEM Müdürlüğü şehir merkezine 3 km mesafede Hıdırlık Mevkii, Adana Kayseri Otoyolu kenarında 332.402 m²’lik alan üzerinde konuşlandırılmış bulunmaktadır.
Kuruluş çalışmalarına 1991 yılında başlanan Niğde Polis Okulu inşaatının yapımına 1994 yılında başlanmış; idare, derslikler, sosyal hizmetler, ziyaretçi salonu ve nizamiye binalarına ait yapım işleri tamamlanmış, yurt binasının da kargasının tamamlanması üzerine, İçişleri Bakanlığının 24.11.1998 tarihli Olurları ile fiilen kurulmuştur.
POMEM Müdürlüğü 25.04.2001 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ve 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanununun 30. maddesinin (f) bendine dayanılarak, Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Polis Meslek Yüksek Okulları Genel Yönetim Birimleri Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nce” ve Bakanlık Makamının 11.10.2001 tarihli Olurları ile kuruluşunu tamamlayarak Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür. Dönüştürüldükten sonra toplamda 5.826 kişiyi mezun vererek Emniyet teşkilatına yeni personeller kazandırmıştır. 30/07/2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmüş, 19. dönemde Özel Harekât Eğitim Merkezi olarak 763 mezun vermiştir.

Niğde POMEM – Polis Meslek Eğitim Merkezi İletişim

Telefon: 0 388 233 04 01

OKUMALISIN  Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi Nerede-Nasıl Gidilir?

Fax      :0 388  233 04 00

Mobil    :0 505 318 51 50

e-posta: [email protected]

Kaynak: http://nigdepomem.pa.edu.tr


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir