Öğrencilere Burs Veren Kurum, Kuruluş ve Vakıflar

Öğrencilere Burs Veren Kurum, Kuruluş ve Vakıflar

Üniversite Adayları, bu yazımda sizlere Öğrencilere Burs Veren Kurum, Kuruluş ve Vakıflar hakkında bilgi vereceğim.

Öğrencilere Burs Veren Kurum, Kuruluş ve Vakıflar

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra adaylar tercihlerini de yaparak sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. Binlerce öğrenci ailesinin yanından ayrılarak başka bir şehirde üniversite okuyacak. Ekonomik olarak kendilerini garantiye almak isteyen öğrenciler alabilecekleri her bursa başvurmak istiyor. 2020-2021 eğitim, öğretim yılında burs verecek kurum ve kuruluşlara bu yazımızda değineceğiz.

Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği 

Bu yıl 10 ay boyunca her ay 275 TL burs verecektir. Başvurular online olarak 5-15 Eylül arasında yapılacaktır. Bursa başvurmak için T.C vatandaşı olmak ve kurumun şubesinin bulunduğu illerde okuyor olmak şart. Ayrıca KYK bursu dışında başka bir kurumdan burs almıyor olmak ve dönem not ortalamasının en az 2.00 olması gerekiyor.

Sabancı Vakfı

Sabancı grubu başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere her yıl 9 ay boyunca burs vermektedir. Sabancı vakfının bu yıl vereceği bur miktarı aylık 700 TL’dir. Burs karşılıksızdır ve geri ödemesi yoktur. Vakıf her yıl ortalama 1500 öğrenciye burs vermektedir. Vakıf başvuru tarihlerinin Ekim ayında olacağını duyurdu.

Türk Dil Kurumu

Bu bursu alabilmek için üniversite sınavında ilk 3000 içerisinde girmek şartı vardır. Türk Dil Kurumu lisans öğrencilerine aylık 1000 TL burs vermektedir. Bursu alan öğrenci bu süre içinde herhangi bir kurumda çalışamaz. Burs tatil ayları dahil eğitimin başlangıcından üniversite mezuniyetine kadar devam eder. Burs ilanı Ekim ayında yayınlanacaktır.

Türk Eğitim Vakfı 

Türk Eğitim vakfı lisans öğrencilerine 9 ay boyunca burs imkânı sağlamaktadır. Aylık burs miktarı 700 TL’dir. Başvurular Eylül ayında olup her yıl ödenen miktar artmaktadır. Bu miktar Ekim ayında açıklanmaktadır.

TÜBİTAK

Bu kurum her ay aylık 750 TL burs vermektedir. Bursu almaya hak kazanmak için üniversite sınavında ilk 25.000 içinde olmak şartı aranıyor. Burs 9 ay boyunca verilmektedir. Başvurular genellikle Ekim ayında yapılmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu

Her yıl binlerce öğrenciye burs veren kurum öğrencilere üniversite hayatlarının başlangıcından bitimine kadar burs imkânı sağlamaktadır. KYK lisans öğrencilerine 500 TL ödeme yapmaktadır. Başvurular genellikle Ekim ayında olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.