Önlisans Okuyan – Mezun Olmayan POMEM Başvurusu Yapabilir Mi?

Önlisans Okuyan – Mezun Olmayan POMEM Başvurusu Yapabilir Mi?
A+
A-

POMEM Adayları, bu yazımızda sizlere Önlisans Okuyan – Mezun Olmayan POMEM Başvurusu Yapabilir Mi?   hakkında bilgiler vereceğiz.

Önlisans Okuyan – Mezun Olmayan POMEM Başvurusu Yapabilir Mi?

Polis Akademisi tarafından POMEM alımı için duyuru yayınlanması üzerine Önlisans adaylarından birçok sorular gelmeye başladı. Bunlardan biri de Önlisans KPSS girdim yüksek puan aldım ama Önlisans 2. Sınıftayım mezun olmadım başvurabilir miyim?

Cevabı ise;  Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olma şartı vardır.

Polis Akademisi tarafından yapılan 27. Dönem POMEM Alım Duyurusu;

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 6.400 lisans (5.440 erkek ve 960 kadın), 1.600 önlisans (1.360 erkek ve 240 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar ve sınav takvimi önümüzdeki günlerde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) açıklanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

 1. ıcequeen dedi ki:

  önlisans 2. sınıfım haziran ayında mezun olacağım başvuru yapabilirmiyim?

  1. Admin dedi ki:

   şu an ki alımda mezun olma şartı vardır . Kılavuz dada öyle bir açıklama yapılmıştır.

 2. Cumali dedi ki:

  madem işe yaramayacak niye giriyoruz bu sınavlara?

  1. Admin dedi ki:

   önlisans kpss ile alım oluyor mezun olma şartı var

 3. melike dedi ki:

  merhaba önlisans mezunuyum ve şuan 4 yıllık örgün bir fakülte okuyorum, bu yaz mezun olmayacağım bir senem daha var. pomemi kazanırsam üniversiteden kaydım silinir mi? Yoksa dondurup,pomemden mezun olduktan sonra okuyabilme şansım var mı?