ÖSYM Fotoğraf Güncellemesi Nasıl Yapılır? ÖSYM Aday İşlemleri

ÖSYM Fotoğraf Güncellemesi Nasıl Yapılır? ÖSYM Aday İşlemleri

ÖSYM tarafından sınavlara katılan adaylar için bu yazımızda  ÖSYM Fotoğraf Güncellemesi Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vereceğim.

ÖSYM Fotoğraf Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) kayıtlı fotoğraflarını herhangi bir sınav başvurusuna bağlı olmaksızın TC kimlik kartındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerini bildirdi.

Aygün, sınavlara başvuru ve kayıt işlemleri sürecinde adayların iş ve işlemlerini kolaylaştırmak için yürüttükleri çalışmalara yenisini eklediklerini ifade etti.

Yeni çalışmayla artık ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ndeki aday fotoğraflarının TC kimlik kartındaki fotoğrafla güncellenebileceğini belirten Aygün, “Adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde kayıtlı fotoğrafı, herhangi bir sınav başvurusuna bağlı olmaksızın adaylarımızın kendileri tarafından Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartındaki fotoğraflarıyla güncellenebilecek” bilgisini verdi.

Adaylardan, sistemdeki fotoğrafını TC kimlik kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyenlerin,

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde (https://ais.osym.gov.tr) ve AİS Mobil uygulamasında yer alan

“Profilim” menüsündeki “Fotoğraf Bilgilerim” ekranından “TC Kimlik Kartı Fotoğrafımı Kullan” butonuna tıklayarak sistemde mevcut fotoğrafını, TC kimlik kartındaki fotoğrafla güncelleyebilecekler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.