Özel Kuvvetlere Nasıl Girebilirim? Alım Şartları Neler?

Özel Kuvvetlere Nasıl Girebilirim? Alım Şartları Neler?

Özel Kuvvetler  Adayları, bu yazımda sizlere Özel Kuvvetlere Nasıl Girebilirim? Alım Şartları Neler? hakkında bilgiler vereceğim. Şu herhangi bir alım yok sizlere en baştan bunu belirtelim sadece önceki yıllarda olan alım şartları nasıl olduğunu belirterek bir fikir edinmenizi sağlamış olalım.

Özel Kuvvetlere Nasıl Girebilirim? Alım Şartları Neler?

Bordo Bereli İki Alım Şekli Vardır.

İlk Alım Tarzı Meslek İçinde Olanlardan Vardır;

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığında görev almak için gerekli koşullar nelerdir?

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığında görev alabilmek için öncelikle “Subay, Astsubay veya Uzman Erbaş” olmanız gerekmektedir.

Subay, Astsubay veya Uzman Erbaş alımına ilişkin başvuru tarihleri, başvuranlarda aranacak nitelikler ve başvurulara ilişkin diğer ayrıntılar, basın ve yayın kuruluşları vasıtasıyla duyurulmaktadır.
Personel teminine ilişkin ilanlar hakkında yazılı basından, Askerlik Şubelerinden ve http://www.tsk.tr internet adresinde bulunan Kuvvet Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı linklerinden bilgi edinilebilmektedir.

İkinci Alım Tarzı İse Dış Kaynaktan Alımdır;

Bu alım 2016 yılında ilk defa oldu orada verilen şartları sizlerle paylaşacağım yeni bir alım olduğunda sizlere buradan duyuracağız.

DİKKAT: Aşağıda verilen başvuru şartları 2016 yılındaki alıma aittir. Yeni alım olduğunda sizlere yeni şartları duyuracağız.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin başvurabileceği kadro için detaylar şu şekilde;

Başvuruda bulunmak isteyen adayların geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP3 Lisans Puanı” asgari 50 olmak,

En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle(Öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yapmamış olanlar,

Askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulu bitirenler,

1076 sayılı Yedek Subay ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamında yedek subay ve kısa dönem erbaş olarak askerlik hizmetini yapmakta olanlardan (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.) bu kılavuzda belirtilen genel ve özel başvuru şartlarını taşıyan erkek adaylar başvurabileceklerdir.

01 Ocak 2016 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular),Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular)

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman jandarma, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş, sözleşmeli er, sivil memur veya işçi olarak istihdam edilmemiş olmak,

En az 4 yıl süreli fakülte veya yüksekokul mezunu olmak.

Alımda Uygulanan Fiziki Şartlar İse;

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Zeynel dedi ki:

  Kara harp okulu mezunu olursak alırlarmı admin

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim alınıyor o zaman zaten subay oluyorsun

 2. Şahin dedi ki:

  Ben 2 senelik önlisans okuyorum başvuramaz mıyım? 4 senelik demissiniz ama yuksekokul da yazmissiniz yüksekokul 2senelik olur

  1. Admin dedi ki:

   alımlar iki şekilde oluyor yukarıda detaylı olarak açıklanmıştır

 3. Osman dedi ki:

  Ben uzman onbaşı yim peki benim ne yapmam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   Alım ilanı olunca şartlarda açıklanıyor

 4. Mustafa dedi ki:

  Selamın aleyküm ben orta okul mezunuyum sözleşmeli erlikten geldim 3 yıl görev yaptım özel kuvvete girebilirmiyim

error: Content is protected !!