PAEM Alımlarında Askerlik Şartı Değişti. – Polis Alımları

PAEM Alımlarında Askerlik Şartı Değişti. – Polis Alımları
A+
A-

Polis Adayları, bu yazımda sizlere  PAEM Alımlarında Askerlik Şartı Değişti. – Polis Alımları hakkında bilgiler vereceğim. POMEM, PAEM, PMYO, PÖH alımlarında geçerlidir.

Polis Alımlarında – Polislikte Askerlik Şartı

24 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete ile PMYO Giriş Yönetmeliklerinde değişiklik yapıldı. Yeni değişiklik:

RESMİ GAZETEDEKİ DEĞİŞİKLİK VE AÇIKLAMAMIZ

MADDE 1 – 17/5/2008 tarihli ve 26879 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan POMEM – PMYO – PAEM Giriş Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaldırılan Madde: Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini,

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasının üçüncü cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, aynı maddeye birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki ikinci fıkra eklenmiş ve diğer fıkra buna göre teselsül ettirilmiştir.

25/6/2019 tarihli ve 7179 sayılı Askeralma Kanununa göre silah altında bulunması nedeniyle müracaat edemediğini belgeleyenler hariç, bu fıkrada belirtilen süreler içinde müracaat etmeyen ya da eksik belge ile gelen adaylar haklarını kaybetmiş sayılırlar ve bu adayların geçici kayıtları yapılmaz.

(2) Askeralma Kanununa göre silah altında bulunduğu için geçici kaydı yapılamayan adaylar, müracaatları halinde bir sonraki eğitim programı planlamasına dahil edilir.

AÇIKLAMA: Arkadaşlar bu madde ise başvuru yaptınız tüm aşamaları geçtiniz ve kazandınız bu süre zarfında askerliğiniz geldi ve askere gittiniz bu durumda dilekçe ile bir sonraki döneme direk girme hakkınız oluyor. Önceden hakkınızı kaybediyordunuz. 

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 20 nci maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Askeralma Kanununa göre silah altında bulunan adaylar hariç, planlandıkları Yüksekokullara süresi içinde kayıt yaptırmayan adaylar, haklarından vazgeçmiş sayılırlar.”

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Atakann dedi ki:

  Merhaba, üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ve Kpss ye hazırlanıyorum PAEM e başvuru yapmak için 2020 den sonra dışarıdan alım yapmayacaklarmış doğru mu? Bu şartlarda sadece POMEM e başvurabiliyorum sanırım??

  1. Admin dedi ki:

   alımlar devam edecek yönünde açıklama yapıldı

   1. gkyy dedi ki:

    2020 yılında PAEM alımı olacak mı ? Paem alımlarının sonlandırıldığı açıklanmıştı. Devam edeceği yönünde açıklamayı kim yaptı?

    1. Admin dedi ki:

     alım olacaktır

     1. fatih dedi ki:

      merhaba; alım olacak mı 2020 yılında da? herkes 01.01.2020 yi işaret ediyor olmayacak deniyor ama askerlik yönetmeliği değişiyor bu taraftandan da..

     2. Admin dedi ki:

      Bence alım olur ama yıl sonuna doğru olur

error: Content is protected !!