PAEM Alımına Başvuran Herkes Mülakata Çağrılacak Mı?

PAEM Alımına Başvuran Herkes Mülakata Çağrılacak Mı?

PAEM Adayları, bu yazımızda PAEM Başvuran Herkes Mülakata Çağrılacak Mı?  hakkında bilgiler vereceğiz. PAEM hakkında tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.,

PAEM Başvuran Herkes Mülakata Çağrılacak Mı?

Arkadaşlar PAEM alımlarında bazı adayların akıllarında ben açıklanan taban puanın üstü puanım var ama puanım taban puan ile aynı beni mülakata çağırırlar mı? sorusunu kendisine soruyor. Polis Akademisi tarafından alımı yapılan Komiser Yardımcılığı yani PAEM alımlarıında KPSS P3 puan türünden en az 70.000 ve üstü alma şartı oluyor. PAEM’deki bir özellik onu diğer alımlardan ayırıyor. O da PAEM için başvuran tüm adaylar mülakat çağrılmıyor. Başvuran adayların en yüksekten başlayarak on katı aday mülakata çağrılmaktadır.

PAEM Alım Yönetmeliğinde Bu Konuda Açıklama Yapılmıştır:

Emniyet mensubu olmayan adayların KPSS taban puanı ve puan türü Bakanlıkça belirlenir. İlan edilen KPSS taban puanına göre yeterli sayıda müracaatın olmadığı durumlarda, taban puanı Bakanlıkça değiştirilebilir. Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Ancak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.