Ana sayfa POLİS ALIMLARI PMYO PMYO Adaylarının Dikkatine YKS Başvuruları Başladı

PMYO Adaylarının Dikkatine YKS Başvuruları Başladı

14475
21
PAYLAŞ
Polis Okulunda Geçici Kayıt ve Kesin Kayıt Nedir?

Polis Meslek Yüksek Okuluna gitmek isteyen arkadaşların dikkatine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 yılı  Yükseköğretim Kurumları Sınavı için başvuruların başladığını duyurdu.

Polis Adayı Yetiştiren Okullar Makalemizi Okumak İçin Tıklayın 

Yükseköğretim Kurumları Sınavları 

1. Oturum (Temel Yetenek Sınavı ) Sınav Tarihi: 23 Haziran 2018

2.Oturum (Alan Yetenek Sınavı) Sınav Tarihi: 24 Haziran 2018

3. Oturum (Yabancı Dil Oturumu)Sınav Tarihi: 24 Haziran 2018

Sınav Sonuç Tarihleri : 31 Temmuz 2018

 

PMYO düşünen adaylar ilk oturum olan Temel Yetenek Sınavına girmeleri gerekmektedir. Bunun için ÖSYM’nin sitesinden YKS başvurusunu yapmalı sadece PMYO düşünen adaylar ilk oturuma girebilirler.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayın

31 Temmuz 2018 tarihinden sonra sınav sonuçlarının açıklanması ile Polis Akademisi, PMYO için taban puan açıklaması yapıp ve alım kılavuzu yayınlamasını düşünüyoruz. Alım duyurusu yayınlandığında ilk haberi almak istiyorsan makalemizin sonundaki mobil uygulamamızı telefonuna kurman yeterli olacaktır.

PMYO Başvuru Şartları ;

Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere Polis Akademisine bağlı, 2 yıl süre ile ön lisans düzeyinde, parasız yatılı, üniformalı, beslenme, barınma ve sağlık giderlerinin devletçe karşılandığı mesleki eğitim-öğretim ve uygulama yapan eğitim kurumlarıdır.

PMYO başvurusunda adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir. Yaş şartı 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

2018 yılında ise hesaplamalarımıza göre;

31 Aralık 1993 tarihi ve sonrası doğanlar ile 01 Ekim 2000 tarihi ve öncesinde doğmuş olanlar başvuracaktır. Polis Akademisi 2018 alım kılavuzunu yayınladıktan sonra yaş şartı değiştirilmezse yazdığımız gibi olacaktır.

Örnek vermek gerekirse;

31 Aralık 1993 tarihinde doğan aday başvurabilir.
30 Aralık 1993 tarihinde doğan aday başvuramaz.

2 Ekim 2000 tarihinde doğan bir aday başvuramaz.
1 Ocak 2000 doğum tarihli aday başvurabilir.

Boy-Kilo ;

Boy ölçüsü, beden kitle endeksi ile sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak. Erkeklerde en az 167 cm, bayanlarda 162 cm olacak ve beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.) Boy-Kilo hesaplama için tıklayın.

PMYO Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın.

Mülakat Soruları ve Cevapları 

Ücretsiz Çıkmış Sorular Uygulaması İçin Tıklayın

Polislik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Mart 2018

Polis Adayı Yetiştiren Okullar Hangileri

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

21 YORUMLAR

 1. Pmyo başvurmak istiyorum ama gözlük (lens) kullanıyorum . Sağ göz 1.75 sol göz 2.00 astigmat olarak sağ göz 2.75 180 sol göz 2.75 170 olmakta. Polislik için sorun mudur? Polis olabilir miyim? Konu hakkında bilgisi olan cevap verebilir mi rica etsem

  • Kardeşim sağlık yönetmeliğinde göz maddesi sitemizde bulunuyor sağlık sekmesindne bakabilirsin sağ 2 sol 2 en fazla olacak

  • Kardeşim alım kılavzu yayınlanmadı başvuru aşamasını anlattık sitemize pmyo yazarsan gelir aramaya yaz

 2. Babamin annemi kacirma sucu var sicilinde gorunuyo ama dedem sonra sikayeti geri almis yaklasik 6 ay ceza yatmis bu pmyo ogrencisi olmama engel olurmu

 3. Yok tamam hocam problem yokta 31 aralık 1993 üst sınır ibaresi gecmis başvuru için 26 yaşından gün almamış olmak demişsiniz.Bir hatami var yoksa benmi yanlış anlıyorum suan 24 yaşındayim yıl olarak 25 im.26 ile alakam yok yani ben nasıl basvuramiyorum?

 4. Abi ben 17 yaşım da bı kavga yaptım. Şuan 28 yaşındayım olay emniyete taşındı dosyam savcılıkta olay olalı bir sene oluyor nerde ise polis olmamda bı sorun yaşar mıyım

 5. Pmyo için lise mezunu öğrenciler almıyorlar mi? Alıyorsa Yazınızda hata var önlisans mezunu diyor

 6. SELAMLAMUN ALEYKUM USTA .BEN KPSS DEN 65.5 PUAN ALDIM SİZCE POMEME BASVURAYIMMI PUANDA ESNEKLİK yapılabilir mi

 7. Lise son sınıfım fakat 10.10.2000 doğumluyum niye aralık sınır değil de ekim sınır olarak belirlenmiş. Sonuçta ocakta doğan da lise son sınıf okuyor ekimde, kasımda doğan da sonuç olarak 2000 yılında doğduk çok saçma değil mi 9 gün yüzünden 1 yıl daha bekleyeceğim

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız