PMYO Sözlü Mülakatında Soruyu Bilemezsem Ne Olur?

PMYO Sözlü Mülakatında Soruyu Bilemezsem Ne Olur?
A+
A-

PMYO adayları bu yazımda sizlere, PMYO Sözlü Mülakatında Soruyu Bilemezsem Ne Olur? hakkında bilgiler vereceğim.

PMYO Sözlü Mülakatında Soruyu Bilemezsem Ne Olur?

Arkadaşlar ilk olarak tecrübelerimden yola çıkarak açıklama yapayım daha sonra ise sizlere alım yönetmeliğinde geçerli maddeleri vereyim. Arkadaşlar şunu net bir şekilde söyleyebilirim soruyu bilen de kazanıyor soruyu bilmeyen de kazanıyor. Sen soruyu okudun bilmedin mülakattan çıktıktan sonra kaybettim diyorsun ama bir bakıyorsun kazanıyorsun. Yani soruyu bilen kazanıyor diye net bir şey yok diyen de bunu kanıtlayamaz. Ama soruyu bilmenin artısı ne olur derseniz komisyonun size olan güveni artar ona göre puan verebiliyor. Soruyu bilen kazanır düşüncesini direk olarak görebileceğiniz an ise mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra birçok aday örnek olarak TYT puanım 80, parkurdan 90 aldım, mülakatta soruyu bildim çok güzel geçti ama kazanamadım nasıl olur? gibi paylaşımları çok görürsünüz. Soruyu bildim ben kazanırım düşüncesi kesinlikle olmasın.

Eğer Mülakat Sorularını Nasıl Bulabilirim Diyorsanız ÜCRETSİZ olarak Burada Bulabilirsiniz. TIKLAYIN

Yönetmelikte İse Aşağıdaki Şekilde Değerlendirme Yapılır:

Mülakat komisyonu adayların psikolojik yeterliliği; duygusal dengesizlik, dışa dönüklük, uyumluluk, sorumluluk, açıklık ve adayın polislik mesleğine istekli olması kıstaslarına göre psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu üye tarafından değerlendirilir ve bu değerlendirme mülakat komisyonu ile paylaşılır. Adaylara, Başkanlıkça belirlenecek soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.