Polis Alımında Önlisans İçin KPSS Düşecek – Boy Sınırı Değişmeyecek

Polis Alımında Önlisans İçin KPSS Düşecek – Boy Sınırı Değişmeyecek

Polis Adayları bu yazım da sizlere Polis Alımında Önlisans İçin KPSS Düşecek – Boy Sınırı Değişmeyecek açıklaması hakkında bilgiler vereceğim.

Polis Alımında Önlisans İçin KPSS Düşecek – Boy Sınırı Değişmeyecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün NTV canlı yayınında Funda Görey’in sorularını yanıtladı. Soylu, göçmen politikası ve Polis alımları ile ilgili bilgi verdi.

Arkadaşlar programın sonun bölümünde bakanımıza sosyal medya üzerinden gelen sorular soruldu. Bakanımızın katıldığı programların genelinde hep son dakikaya bırakılarak bu tarz sorular soruluyor. Program başında bu tarz soruların sorulması halinde bakanımız soruları detaylı olarak açıklayacak ama son dakika sorulduğu ve program süresinden dolayı kısa cevaplar veriliyor.

İNSTAGRAM POLİS ADMİNLER TAKİP İÇİN TIKLAYIN

Önlisans KPSS Taban Puan Açıklaması

POMEM alımlarında, 2 yıllık mezunlar için istenilen KPSS taban puanı normalde 70 artan şikayetler üzerine bu konuda bir çalışma yapıldığını ve bu yıl alımı olacağını düşündüğümüz 25. Dönem POMEM alımında önlisans adayları için KPSS puanın 65 olacağını düşünüyoruz.

Bakanımızın programdaki açıklaması ise;

Polis alımında çok talep var diye, önlisans mezunları için taban puanı 70 yapmıştık ama değerlendiriyoruz. Muhtemelen 65’e indireceğiz.

Polislik Boy Sınırı Hakkında Açıklaması

Ancak diğer kriterlerden olan boy konusunda esnetme yapmayacağız. Uluslararası standartlar var burada. 1,62’ye indirsek 1,58 istenecek, 1,55 istenecek bunun sonu yok.

Renk Körlüğü Hakkında Açıklaması

Kısmi renk körlüğünde ise bana da çok talep geldi. Seçimler sırasında sahada olduğumuz için bu talepleri değerlendirdik. Arkadaşlar açlılıyor, dünyada durum nasıl, Avrupada durum nasıl diye. Bir değerlendirme yapacağız. Yeni alımları yetişir mi, bilemiyorum, çalışıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.