Polis – Bekçi Adaylarına Ücretsiz Parkurlar

Polis – Bekçi Adaylarına Ücretsiz Parkurlar

Polis ve Bekçi adayları bu yazımda sizlere Polis – Bekçi Adaylarına Ücretsiz Parkurlar  hakkında bilgiler vereceğim.

Polis – Bekçi Adaylarına Ücretsiz Parkurlar

Arkadaşlar bazı ilerde kendi bünyesinde birçok parkuru direk ücretli değilde haftanın belirli gününde ÜCRETSİZ yaparak adayların kendilerini görmesini isteyen PARKUR MERKEZİ kurucuları İstanbul, Ankara, Adana, Mersin vb birçok ilde ücretsiz kurslar düzenlemektedir.

ÖNEMLİ: Kurslar tamamen ücretsiz değildir. Adayın kendi kondisyonunu görmesi için haftanın belirli günü ve saatinde parkur yöneticileri tarafından adaylara Whatsapp grupları aracılığıyla adaylara iletiliyor. 

ÜCRETSİZ PARKUR VE WHATSAPP GRUPLARI İÇİN TIKLAYIN

FİZİKİ YETERLİLİK AŞAMASI HAKKINDA KISA BİLGİLENDİRME 

Polis Akademisi tarafından hem Polis adayı alımlarında hemde Bekçi adayı alımlarında Fiziki Yeterlilik Aşaması bulunmaktadır. Bu aşamadaki parkur talimatları Polis Akademisi tarafından açıklanmaktadır. Adaylar parkur aşamasında başarılı olmaları halinde sözlü mülakata katılabilirler.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında “POMEM Adayı – PMYO Adayı – PAEM Adayı – Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler

Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!