Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

POMEM başvurusu yapacak ön lisans adayları, Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı! Arkadaşlar sınav 2 yılda bir olduğundan ön lisans son sınıfta ve ön lisans mezunları POMEM alımlarına başvurmaları için bu sınava girmeleri gerekmektedir.

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur?

Sınava, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

DİKKAT: Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyinden sınava girmeleri gerekmektedir. 2018-KPSS Lisans Sınavına son başvuru tarihi itibarıyla (21 Mayıs 2018 ve öncesinde) lisans diploması almaya hak kazanan adaylar, 2018-KPSS Ön Lisans Sınavına başvuramazlar. Bir adayın birden fazla öğrenim düzeyinden (lisans, ön lisans, ortaöğretim) KPSS’ye katılması mümkün değildir. 2018-KPSS Lisans Sınavı veya 2018-KPSS Ortaöğretim Sınavına başvurmuş adayların, 2018-KPSS Ön Lisans Sınavına başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

“Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümleri kapsamında 2018-KPSS Ön Lisans Sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde ön lisans düzeyinde yapılacaktır. Sınava başvuru işlemleri, 28 Ağustos 2018 – 12 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur?

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. DHBT başvuru işlemleri, 9-17 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır.

Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS ÖnLisans Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR oturumuna katılmaları zorunludur.

Sınava başvuracak adayların, Ek’te yer alan Başvuru Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Başvuru Kılavuzu

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur?

KPSS SINAV TARİHİ (Ön Lisans) : 4 Kasım 2018
BAŞVURU TARİHLERİ : 28 Ağustos-12 Eylül 2018 (Ücret ödeme için son gün, 13 Eylül 2018)
SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10.15, 130 dakika
KPSS SINAV ÜCRETİ : 60,00 TL
GEÇ BAŞVURU GÜNÜ : 26 Eylül 2018 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)
GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ : 90,00 TL

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

28 Yorumlar

 1. Orta ogretim kpss ye basvurdugum icin on lisans kplss ye basvuramiyorum ortaogretim basvurumu nasil iptal edebilirim yardimci olurmusunuz kolayi yokmu ve osym ye dilekce gonderince iptal ediliyomu

 2. Merhaba 2 yıllık mezunuyum geçen ki sınavda ve bu sınavda lisans olarak baş vurur yaptım polisliğe nasıl başvuru yapabilirim yardımcı olabilir misiniz izlemek gereken adımlar nelerdir

 3. CİMER’e paem taban puanının düşürülmesi ve gerekirse başvuru ücretinin arttırılmasını yazın. Dilekçe sayısı fazla olursa dikkate alınacaktır.

 4. Kpss 93 ile 70 puan aldiktan sonraki asamalar neler? Tekrar okulunu mu okunuyor yoksa egitim alip goreve mi baslaniyor?

 5. ben 1 ay sonra mezun olucam 2 yıllık üniversite den ve kpss önlisans a kayıt yaptırdım bu 2018 yılında düzenlenen kpss sınavı sonucuna göre polis alımı olucakmı yoksa 2016 ve 2017 yılında yapılan kpss sınavının sonucuna göremi alınıcak ?

 6. 2 ay sonra yapılıcak olan kpss önlisans sınavından 70 ve üstü alanlar için polis alımı varmı ?

 7. Ali Bey Merhaba Programı İndirip Duyurulardan Haberdar olmak istiyorum, İOS için uygun programınız yokmu,Apple Kullanıcısıyız Google Store ‘den indiremiyoruz .. Teşekkürler.

  • İOS yazılımı olan IPHONE çoğu uygulamayı kabul etmiyoru bundan dolayı şu an sadece Android telefonlar için uygulamamız yayında

 8. önlisans sınavına ilk kez girdim ve 71 küsür puan aldım nasıl polis olabilirim?

 9. merhaba benim orta parmağımın tırnak bölümü 1.5 cm kesildi parmağım. rahat kullanabiliyorum parmağımı. sorun çıkar mı acaba. bide biraz heyecan var bende. ve 83 puan aldım. polis olabilir miyim hocam

 10. İyi günler hocam benim aklıma takılan bi soru var kime sorsam net bilgi vermemeleriyle beraber daha çok kafa karıştırıyorlar önlisans mezunları kpss den 70 alma şartıyla pomem başvurusu yapabiliyorlar peki mezun oldukları önlisans bunu etkiliyor mu her 2 yıllık üniversiteden mezun olanı almıyorlar dedi bir arkadaş mesela ben aşçılık okuyup pomem başvurusu yapmak istiyorum bunu yapabilirim değil mi?

 11. Iki yıllık on lisans mezunu arkadaşım başvuru yapmak istiyor ama başvuru yapamadık nasıl yapacaz yardımcı olur musunuz

 12. merhabalar, önlisans mezunu olarak yaş sınırı 2019 yılı için kaç acaba.

 13. Şu anda ön lisans programı 2. sınıftayım polis okulu için yapmam gerekenler nedir yardımcı olabilir misin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir