Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

POMEM başvurusu yapacak ön lisans adayları, Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı! Arkadaşlar sınav 2 yılda bir olduğundan ön lisans son sınıfta ve ön lisans mezunları POMEM alımlarına başvurmaları için bu sınava girmeleri gerekmektedir.

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur?

Sınava, ön lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde ön lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

Başvuru koşullarından herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmış olsalar bile bu sınav sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlandırılmazlar.

DİKKAT: Adayların mezun oldukları en üst öğrenim düzeyinden sınava girmeleri gerekmektedir. 2018-KPSS Lisans Sınavına son başvuru tarihi itibarıyla (21 Mayıs 2018 ve öncesinde) lisans diploması almaya hak kazanan adaylar, 2018-KPSS Ön Lisans Sınavına başvuramazlar. Bir adayın birden fazla öğrenim düzeyinden (lisans, ön lisans, ortaöğretim) KPSS’ye katılması mümkün değildir. 2018-KPSS Lisans Sınavı veya 2018-KPSS Ortaöğretim Sınavına başvurmuş adayların, 2018-KPSS Ön Lisans Sınavına başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

Polis Olmak İsteyen Ön Lisans Adayları: KPSS Başvuruları Başladı!

“Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” ile “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar ile İlgili Usul ve Esaslar” hükümleri kapsamında 2018-KPSS Ön Lisans Sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde ön lisans düzeyinde yapılacaktır. Sınava başvuru işlemleri, 28 Ağustos 2018 – 12 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur?

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. DHBT başvuru işlemleri, 9-17 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır.

Adaylar, KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Ön lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS ÖnLisans Sınavına başvuru yapmaları ve ilgili sınavın GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR oturumuna katılmaları zorunludur.

Sınava başvuracak adayların, Ek’te yer alan Başvuru Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Başvuru Kılavuzu

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur?

KPSS SINAV TARİHİ (Ön Lisans) : 4 Kasım 2018
BAŞVURU TARİHLERİ : 28 Ağustos-12 Eylül 2018 (Ücret ödeme için son gün, 13 Eylül 2018)
SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10.15, 130 dakika
KPSS SINAV ÜCRETİ : 60,00 TL
GEÇ BAŞVURU GÜNÜ : 26 Eylül 2018 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)
GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ : 90,00 TL

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Buna da bakın

Polis Okulundan Ayrılanlar Hangi Şartlar Ne Kadar Tazminat Öderler

Polis Adayları, Polis Okulundan Ayrılanlar Hangi Şartlar Ne Kadar Tazminat Öderler sorusuna cevap vereceğim. Kimler Tazminat …

13 Yorumlar

  1. Orta ogretim kpss ye basvurdugum icin on lisans kplss ye basvuramiyorum ortaogretim basvurumu nasil iptal edebilirim yardimci olurmusunuz kolayi yokmu ve osym ye dilekce gonderince iptal ediliyomu

  2. Merhaba 2 yıllık mezunuyum geçen ki sınavda ve bu sınavda lisans olarak baş vurur yaptım polisliğe nasıl başvuru yapabilirim yardımcı olabilir misiniz izlemek gereken adımlar nelerdir

  3. CİMER’e paem taban puanının düşürülmesi ve gerekirse başvuru ücretinin arttırılmasını yazın. Dilekçe sayısı fazla olursa dikkate alınacaktır.

  4. Kpss 93 ile 70 puan aldiktan sonraki asamalar neler? Tekrar okulunu mu okunuyor yoksa egitim alip goreve mi baslaniyor?

  5. ben 1 ay sonra mezun olucam 2 yıllık üniversite den ve kpss önlisans a kayıt yaptırdım bu 2018 yılında düzenlenen kpss sınavı sonucuna göre polis alımı olucakmı yoksa 2016 ve 2017 yılında yapılan kpss sınavının sonucuna göremi alınıcak ?

  6. 2 ay sonra yapılıcak olan kpss önlisans sınavından 70 ve üstü alanlar için polis alımı varmı ?

  7. Ali Bey Merhaba Programı İndirip Duyurulardan Haberdar olmak istiyorum, İOS için uygun programınız yokmu,Apple Kullanıcısıyız Google Store ‘den indiremiyoruz .. Teşekkürler.

    • İOS yazılımı olan IPHONE çoğu uygulamayı kabul etmiyoru bundan dolayı şu an sadece Android telefonlar için uygulamamız yayında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir