Anasayfa / Genel / Polislerin 2019 Yılı Şark Tayini ve Şark Süreleri Açıklandı.

Polislerin 2019 Yılı Şark Tayini ve Şark Süreleri Açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polislerin 2019 Yılı Şark Tayini ve Şark Süreleri açıklandı. Çarşı ve mahalle bekçisi unvanlı personel haricinade emniyet hizmetleri sınıfına mensup personelin atama ve yer değiştirme işlemlerini, hizmetin gereklerine uygun, dengeli ve objektif kurallara bağlamak amacıyla hazırlanan yönetmelikten alınmıştır.  Emniyet Hizmetleri Sınıfına Mensup Personelin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

2019 Yılı Şarklar 04.07.2019 tarihi ile sonuçlar açıklandı. Polis Memurları sonuçları Personel Bilgi Sisteminden kontrol edebilirler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından Yapılan Duyuru:

Emniyet Genel Müdürlüğü ilgili mevzuat hükümlerince belirlenen 2019 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam 21.733 personelin atama ve yer değiştirme işlemi gerçekleştirildi.
Bu doğrultuda;
1’inci hizmet bölgesinden 2’nci hizmet bölgesine 9.931 personelin,
2’nci hizmet bölgesinden l’inci hizmet bölgesine 10.786 personelin,
2’nci hizmet bölgesinden 2’nci hizmet bölgesine 1.016 personelin atama işlemleri yapılmış olup 42.421 personelin ise ipka talepleri kabul edildi.
Ataması yapılan personel, Pol-Net sisteminden kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak atama bilgisine ulaşabilmektedir.
Türk Polis Teşkilatı olarak tüm personelimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Polislerin 2019 Yılı Şark Tayini ve Şark Süreleri Açıklandı.

Şark Süreleri İse;

 

 

 

6 Yorumlar

  1. Merhaba, bu şark görevleri yapılınca Büyükşehir’e tayin istenebiliyor mu? Ayrıca bir yerde sürekli kalmak nasıl mümkün olur?

  2. Total doğu görevi süresi ne kadar ? İlk doğu görevinde o süreyi tamamlayıp sonra gitmemek oluyor mu ?

  3. Şırnak 2 yıla düştü deniyordu ne oldu

  4. merhaba bir polis eşi olarak mağduriyetimi belirtmek istiyorum ikinci sark görevine tercihlerimiz arasında olan ığdır a geldik 2 yılımızı tamamladık daha önce burası görev süresi olarak 3 yılmış sonra 5 yıla çıkartıldı ilk sark görevine gelenler için evet iyi fakat inanın ikinci şark görevi için gelenler için çok zor tam çocuklarımız buydu lise ve üniversite eğitime başlayacaktı tam bir düzen kurmuş kendi evimize taşınmak üzereydik sark tayini cıktı ayrıca hiç ipka vermediğimiz halde ilk ipkamız kabul olmadı bizimle şark tayini çıkan arkadaşlar tayinlerini ertelettirldiler bu adaletmi lütfen sesimize kulak verilsin polis teşkilatı önemsenmek istiyor ikinçi sark tayinleri oldu tamam ama en azından gittiği yer görev süresi olarak yarıya indirilmeli sonra bırakın kalmak isteyen kalsın lutfen bu soruna acil bir çozüm bulunsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir