Polislerin Geçici Görev Süreleri Şarktan Sayılır Mı?

Polislerin Geçici Görev Süreleri Şarktan Sayılır Mı?

Polisler için bu yazımda Polislerin Geçici Görev Süreleri Şarktan Sayılır Mı? Zorunlu Hizmet Süresinden Sayılır Mı? sorularını hakkında bilgiler vereceğim.

Polislerin Geçici Görev Süreleri Şarktan Sayılır Mı?

Aşağıda vereceğim bilgiler Emniyet Hizmetleri Sınıf Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinden alınmıştır. Yazının sonunda yönetmeliğin tam metnini indirebilirsiniz.

Yıllık izinler, mazeret izinleri ve yılda toplamı 30 günü geçmeyen sağlık izinleri ile görev nedeniyle yaralanma halinde tedavi ve istirahat süreleri, o bölgedeki hizmet süresinden sayılır.

Birinci bölgede görev yapmakta iken (Yani Batı Bölgesinde Görev Yapan Personel), ikinci bölgede (Yani Zorunlu Hizmet Bölgesi Olan Şark) bulunan il emniyet müdürlüklerinde görevlendirilerek buralarda kesintisiz olarak en az üç ay süreyle geçici görevle fiilen çalışan personelin çalıştığı süreler, 28 inci maddedeki usule göre personelin ikinci bölgedeki hizmet süresinden sayılır.

UYARI: Arkadaşlar burada önemli olan nokta kesintisiz olarak en az üç ay şartı vardır. 90 gün dolmasına yakın 85. gününüzde tekrar batıya gidip orada başlama yaparak geri geçici görevle gelseniz bile o süre direk sıfırlanmış oluyor.

İkinci Bölgedeki Hizmet Süresinden Sayılmayacak Süreler 

(Değişik birinci cümle: 5/5/2008-2008/13654 K.) Aşağıda belirtilen hallere ait süreler ikinci bölgedeki hizmet süresinden sayılmaz.

a) Yurt içinde; öğrenim, kurs, staj ve geçici görevlendirme gibi nedenlerin birine veya birkaçına bağlı olarak toplamı 4 aydan fazla olan ve diğer bölgede geçen süreler,

b) Yurt dışında; kurs ve öğrenim, misyon koruma, barış gücü gibi görevlerde geçirilen sürelerin hiçbiri,

c) (Değişik: 5/5/2008-2008/13654 K.) Görevden uzaklaştırılan, tutuklanan veya hüküm giyenlerin 3 ayı aşan süreleri,

d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre aylıksız izin almak suretiyle geçirilen süreler.

e) Sağlık sebebiyle 42 nci maddede belirtilen istisnası saklı kalmak şartı ile sağlık izinlerinin yılda 30 günü aşan süreler,

Yönetmeliği İndirmek İçin Tıklayın

Bu yazının tüm hakları https://polisaskeradaylari.com/’a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!