Polislerin Kars Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

Polislerin Kars Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

Emniyet Hizmetleri Sınıfında görev yapan memurlar için bu yazımızda Polislerin Kars Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri  hakkında bilgiler vereceğim.

Emniyet Hizmetleri personellerinin atama işlemleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup olanların atama ve yer değiştirmeleri için yurdumuz birinci ve ikinci bölge olmak üzere iki bölgeye ayrılmıştır. Birinci bölgeler Batı illeri olarak bilinirken ikinci bölge illeri ise Doğu(Şark) illeridir.

İller yurdumuzun emniyet ve asayiş, ekonomik, sosyal, kültürel, ulaşım imkanı ve şartları yönünden birbirine benzerlik ve yakınlıkları itibarıyla iki bölgeye ayrılmıştır. Bu bölgelerin kapsamına giren il merkezleri ile polis kuruluşu bulunan ilçe ve yerleşim yerleri, personelin bu yerlerdeki zorunlu hizmet süreleri gözönüne alınarak alt bölgeler şeklinde gruplandırılmıştır.

Polislerin Kars Merkez ve İlçeleri Görev Süreleri

Aşağıdaki görev süreleri Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu il Emniyet Teşkilatı Yönetmeliği Atama Yönetmeliğine göre Doğu (Şark) ili sayılmaktadır. 

KARS
6 YIL
KARS-SARIKAMIŞ
6 YIL
KARS-AKYAKA
5 YIL
KARS-ARPAÇAY
5 YIL
KARS-DİGOR
5 YIL
KARS-KAĞ1ZMAN
5 YIL
KARS-SELİM
5 YIL
KARS-SUSUZ
5 YIL

Kars Emniyet Müdürlüğü

Adres Yenişehir Mahallesi Ali Gaffar Okkan Bulvarı No:94
Telefon 0474 212 4700-01-02-03
Faks 0474 212 47 06
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.