Ana sayfa POLİS ALIMLARI POMEM POMEM KPSS Başvuru Puanı Düşer Mi?

POMEM KPSS Başvuru Puanı Düşer Mi?

2144
14
PAYLAŞ

KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra sınavı kötü geçen polis adayların akıllarında, POMEM KPSS Başvuru Puanı Düşer Mi?soruları geliyor. Bu yazımda size daha önceki yıllarda geçerli olan taban puanları hakkında bilgiler vereceğim.

Aşağıda yıllara göre verdiğim taban puanlarından da anlaşıldığı gibi taban puan lisans mezunları için 60,000 olarak sabit oluyor. Bu taban puanın düşmesindeki en önemli etken ne olabilir derseniz? Tabi başvuruların yetersiz olmasıdır. Başvurularının yetersiz olması halinde taban puan düşürülebiliyor.

2018 KPSS’den sonra ilk alım olacağından dolayı taban puanın düşürüleceği yönünde bir düşüncem yok ama Polis Akademisinin bir kararı oluyor. Tüm adayların hakkında hayırlısı olsun.

Yıllara Göre Alım Taban Puanları;

22.Dönem POMEM Taban Puanı 

Lisans KPSS P3: 60.000

Ön Lisans P93: 70.000

21. Dönem POMEM Taban Puanı 

Lisans KPSS P3: 60.000

Ön Lisans P93: 70.000

Not: Bu dönemden önceki alımlarda önlisans mezunları POMEM’ e başvuramıyorlardı.

20. Dönem POMEM Taban Puanı

Lisans KPSS P3: 60.000

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

14 YORUMLAR

  1. Kpssden 90 alıp pomeme başvuran ile 70 alıp başvuran arasında bir fark oluyor mu öncelik tanınıyor mu mülakatta vs.?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız