Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM Genel Sağlık Raporu Süreci Detaylı Anlatım

POMEM Genel Sağlık Raporu Süreci Detaylı Anlatım

Değerli arkadaşlar POMEM Genel Sağlık Raporu Süreci Detaylı Anlatım hakkında bilgiler vereceğim. Genel sağlık raporunda nelere dikkat ediliyor?

POMEM Genel Sağlık Raporu Süreci Detaylı Anlatım

Genel Sağlık Süreci İçin Yapılması Gerekenler

İlk olarak heyecan yapmanıza gerek yok en önemli aşama olan okulu yerleştiniz.

Okulu kazandıktan sonra Polis Akademisinin sitesinden okula giderken götürmeniz gereken evraklar ile ilgili duyuru yayınlanacak bu duyurudaki belgeleri ve evrakları yanınıza alıp okulun size en son kayıt için gitmeniz gereken tarihte okula gidip geçici kaydınızı yaptıracaksınız o saatten sonra okuldan herhangi bir çıkışınız olmayacak yatılı eğitim olduğundan okulda kalacaksınız.

Daha sonra bildiğiniz Sağlık Raporu alma işlemleri başlıyor. Ancak buradaki tek fark POMEM Genel Sağlık Raporu için doktorlar Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine bakıp ona göre Sağlam yazıyor yada not düşüyorlar. Ben size bazı bölümler hakkında bilgiler vereyim. Boy – Kilo ölçümü yapılıp not düşürülüyor.

Dahiliye Bölümünde birkaç tüp kan veriyorsunuz. Burada bakılanlar daha önce kullandığın zararlı maddeler, Karaciğer yağlanması, Açlık şekeri – tokluk şeker, Kan değerleri, Enfeksiyon gibi şeylere bakılıyor. Sonuçların hepsi olumlu ise sorun olmuyor. Sağlam alıyorsunuz. Bu aşamalar her yerde aynı olmaya bilir.

Göz Polikliniğine gidiyorsunuz. Doktor  bakmadan ilk olarak bir makine içerisinde küçük eve bakıyorsunuz göz derecesi çıkarılıyor. Sonra doktor muayene ediyor. Renk Körlüğü testi burada tekrardan yapılıyor. Göz dereceleri için uzaktan harfler okutuluyor doktor inceleme yapıyor. Göz muayesinde doktor sayı olarak not yazıyor.

KBB polikliniğinde ise kulağınızdaki kulak zarının yırtık olup olmadığına bakılıyor. Ses testi yapılıyor ses testi için bir odaya giriyorsunuz hiç ses gelmiyor makineden bir ses elinde elinizde bulunan butona basıyorsunuz kulak duymasını ölçüyor. Burun konusunda ise et sorun olmuyor ancak konuşmanızda bir farklılık göstermiyorsa.

Kardiyoloji polikliniğinde ise EKG felan çekiliyor ilk olarak onlara bakılıyor eğer sorun çıkmadıysa ayrıntılı inceleme yok kalbiniz dinleniyor. Yapılan diğer tahlilleri inceliyor.

Üroloji polikliniğinde ise idrar tahliline bakılıyor böbrekler inceleniyor. Daha önceden dışarıdan yapılan bir ameliyat var mı o inceleniyor. Böbrek yapısına ve taş olup olmadığına bakılıyor. Ayrıca burada erkek adaylar sadece olduğundan yumurtalara bakıyorlar iki tane olup olmadığına bir de varikosel olup olmadığınızı kontrol ediliyor.

Nöroloji polikliniğinde ise beyin için inceleme yapılıyor. Bazı hareketler yaptırılıyor denge ye bakılıyor sorular soruluyor.

Psikiyatri polikliniğinde ise en çok inceleme burada oluyor diye bilirim adayın sistemden geçmişine dönük ilaçları ve tanıları inceleniyor. Kullandıkları ilaçlara bakılıyor orada sordum sadece psikiyatri alanına giren ilaçlara bakılıyormuş. Psikiyatri konuşuyor sorular soruyor bazı adaylara test yapıyor. Kişilik testi sorun olmuyor.

Göğüs polikliniğinde ise göğüs filmi inceleniyor karaciğer filmlerine bakılıyor.

Diş polikliniğinde ise adayın dişlerine bakılıp ön dişlerinden eksilik varsa onu inceliyorlar. 5 taneden fazla ise sorun oluyor ancak ön dişlerde eksiklik yoksa sorun olmuyor. Dolgular felan eksik diş sayılmıyor.

Cildiye polikliniğinde ise adayın vücudu inceleniyor kollarınıza ellere yüze bakılıyor. Benler büyük değilse sorun olmuyor. Sivilce izlerinde de aşırı derece oyuk değilse korkmayın bir şey olmuyor.

Anlatmadığım bazı aşamalar olmuştur. Kusura bakmayın bu kadarı aklıma geldi eğer aklınıza takılan soru olursa buradan yorum yaparak soru sorabilirsiniz. Elimden geldikçe cevaplamaya çalışacağım arkadaşlar bazı tıbbi terimleri bilmediğimden sorularınıza cevap vermeye bilirim benim gibi yapabilirsiniz aklınıza takılan soruyu Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde bulunan ilgili maddeyi alıp doktora gösterebilirsiniz. Onlar daha iyi biliyor.

Orada söylenen bilgiye göre POMEM Genel Sağlık Raporu formları tamamlandıktan sonra hastanenin sağlık heyetine sunuluyor oradan geçtikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına yollanıyoR oradan gelen kesin kararla sağlık raporları onaylanıyor.

Sağlık Yönetmeliği Soru Cevap Şeklinde Tıklayın 

Önemli: Sayfa yönetimi olarak adaylara faydalı olmaya çalışıyoruz. Bekçi adaylarından sağlık raporu aşamasını bizlere ulaştırmak isteyen iletişim kısmından bize yollayabilir.  colyazilim@gmail.com adresine atabilir ya da yorum olarak paylaşabilirler. 

Yeni Sağlık Yönetmeliği Tam Metni

POMEM Sağlık İle İlgili Soru Cevaplar 

OKULLARIN RESMİ DUYURULARI İÇİN TIKLAYIN

Polis Okulu Genel Sağlık Raporu Süreci Video

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

453 Yorumlar

 1. Merhabalar eşim intibakta kulak zarı delikmis doktor ameliyat ol demiş ama öğrenciliğe engeldir yazmış ameliyat olduktan sonra o öğrenciliğe engeldir yazısından dolayı elenir mi

 2. Hastanede boy-kilo indexim 27.2 heyete kaldım heyet tekrar boy kilo ölçümü için hastanenin boy kilo ilçe bölümünki gönderir yoksa heyetin gözü önündeki olculurum

 3. Sağol Kardeşim bilgin için onların önünde acayip heyecanlanıyorum ya buraya kadr gelmişim sözlü mülakatta hiç heyecan faln yoktu inan (Cvbladigin için Allah razi olsun kardesim)

 4. dalak büyümesi polis lige engel mi sorumu kime sorabilirim

  • Sağlık yönetmeliğini bir incele kardeşim çünkü yönetmelikte değişikler oldu hepsini inceleyemedim.

 5. meraba benim kolumun iç tarafında dövme var iz olduğu için dövme yaptırmıştım yeni yönetmeliğe göre yazlık üniformadan görünmeyecek şekilde olan dövmeler kabul olunacaktır yazıyor ben tesettürlüyüm ve dolayısıyla kollarım kısa yani tşört şeklinde olmayacaktır yinede bir sıkıntı yaratır mı ?

 6. Kbb de deviasyon yazdı sadece ameliyat olmadan heyetin kararını mı beklesem çünkü araştırıyorum öğrenciliğe sıkıntı olmaz diyorlar
  Sizce ne yapmalıyım heyet sağlam yazarmı
  Konuşmama nefes Almama engel değil

 7. admin merhaba . İstambuldaki devlet hastanesinde KBB dan sınırda kaldım . İstanbulda başka bir devlet hastanesine sevk edildim ordan sağlam raporumu aldım. 3. kez ankaraya sevkim yazıldı. Ordan da sağlam raporunu aldım. Ankara dan sonrası başka hastenelere sevkim yazılır mı son iki hastaneden sağlamı aldım. yani 1-2 öndeyim şuanda

 8. Sayın admin oğlumuz irtibata sağlık kurulundan diğer herşey temiz bir gözde görmede problem sıfır fakat dışa bakışta kayma var diye dr.öğrenci olamaz yazıp ankara ya sevk vermiş şimdi ne olacak burası olur derse sorun bitermi..teşekkürler

  • Kesin bir şey diyemem ama doktor sağlık raporuna bakarak olumsuz yazdı ise Ankara’da aynı kararı verecektir. Ankara’ya çağırılarak kontrol edilebilir.

 9. Birde bu süreç bir ay kadar sürer denmiş o zaman zarfında eğitime devam edecek ya menfi karar gelirse bu çocukların halleri ne olacak tesekkurler

 10. Sayın admin bu göz dr.nun kararı bağlayıcısı mıdır birşey yapılabilir mi tesrkkurler

  • Doktorların sağlık raporuna yazdıkları bilgiler önemlidir yazdıktan sonra üstünü çizse bile ankaraya çağırılır.

 11. hipofiz bezinde (kafanın içi)zararsız belirtisiz kist var polis olabilir miyim?

  • Direk bir şey diyemem ancak sitemizde bulunan sağlık yönetmeliğini inceleyerek bu konuda bilgi edinebilirsin

 12. benım dıslerımde tel olsa sıkıntı olurmu acaba

 13. MERHABALAR ADMİN. BEN POMEM OKULUNU KAZANDIM SAĞLIK RAPORUNA GİTTİĞİMDE SAĞ GÖZÜM 2.25 MİYOP SOL GÖZ 0.50 ÇIKTI. RAPORUMA OLUMSUZ İBARESİ YAZILDI. LAZER YAPTIRDIM GÖZÜM ŞUAN 0.75 ÇIKIYOR. ŞUAN OKULDA DEVAM EDİYORUM BENİ BEKLEYEN SÜREÇLER NE OLUR BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.

 14. Merhabalar 22.pomem sinavi icin sartlarim tutuyor. Sadece kolumda dovmelerim var sildirmeye basladim. Bu elenmeme sebeb olur mu yoksa sildirdigimi bildikleri takdirde kabul edilirmiyim ?

 15. Görmeyi engellemeyen keratokonus teşhisiyle göz branşında b dilimine dahil edildim. Ancak doktor görmemde bir sorun olmadığını da defalarca dile getirdi. Ancak yine de polisliğe engeldir kararı verildi. Ankara ya çağrılır mıyım. Ve karar tersine dönebilir mi

 16. Kreatin değerim referans aralığının az altında çıktı sorun olurmu sizin tecrübelerinize göre?

 17. Hocam burnumun dibinde ben var traş olunca belli oluyor aşağı yukarı on sağlık ta elenir miyim yada şimdi aldirsam yara belli olur orda kabul ederler mi ?

 18. Merhabalar ben on başvuruda bulundum perşembe günü sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik parkur sınavım var.Saglik olarak geçmişte bı depresyonluk tedavim oldu ilaç ile ve iki dişim eksik sorun olur mu

 19. Gökhan Güner

  Öğrenci adaylarının giriş raporlarının Daire Başkanlığına gönderilmesi
  MADDE 9 – (1) Öğrenci adayı, sağlık bilgi formunu doğru olarak doldurmak ve sağlık geçmişine ait tüm raporları okula bildirmek zorundadır. Öğrenci adayının geçirdiği hastalıklarına veya ameliyatlarına dair raporlar, askerlikle ilgili hava değişimi raporları, “askerliğe elverişli değildir” kararlı raporları, daha önce öğrenci adaylığına başvurarak işlemlerini yarıda bırakanlara ve sağlık nedeniyle elenenlere ait tüm belgeler ile öğrenci adayının sağlık geçmişine ait diğer raporlar okul tarafından giriş raporlarına ilave edilerek Daire Başkanlığına gönderilir.

  Bu ifadelere gore gecmıs donemde ıntıbak suresınde Kbbden olumsuz alıp , istifa dilekcemde kendi
  istegimle ayrıldıgını beyan ettım. 22. Donemde Kbbden gecersem Ankara Saglık daire baskanlıgı eski rapordan dolayı beni cagırır mı ?
  Teşekkür ederim.

 20. Merhaba bende pnomotoraks amelyatı oldum ama kapalı bi amelyat polislikte şansım var mıdır?

 21. benim raporumda kardiyoloji bölümünde minimal mitral yetmezlik yazdı doktor bu A dilimindeymiş. ve böyle olduğu için teşhis bölümüne sağlam karar bölümüne öğrenci olur yazdı. peki beni ankaraya çağırırlar mı ve ya sağlık daire başkanlığında izlenecek yol ne olur sizce şimdiden teşekkür ederim.

 22. cenk özçoban

  Böbrek darlığı ameliyatı polisliğe engel olurmu?

 23. Odyometri testi yaptırıyolar mı ?

 24. Merhaba admin benim kunduracı göğsü denilen hastalığım var ama İnternetten bakıyorum benimkinden çok daha büyük ve belirgin tişört falan giydiğimde hiç belli olmuyor çıkardığımdada gören olmadı şimdiye kadar sağlığımada hiç engel deil sizce elenir iyim saolun

 25. Merhaba admin benim kunduracı göğsü denilen hastalığım var ama İnternetten bakıyorum benimkinden çok daha büyük ve belirgin tişört falan giydiğimde hiç belli olmuyor çıkardığımdada gören olmadı şimdiye kadar sağlığımada hiç engel yok sizce elenir miyim saolun

 26. Varikosel engel mi yada elenen var mi

 27. İyi günler admin benim ön iki dişim arasında diestema yani boşluk var onun dışında herhangi bir yerimde sağlık problemim yok parkuru ve ön sağlığı geçtim eğer kazanırsam sırf dişlerim ayrık diye elenirmiyim?Teşekkür ederim.

 28. Ön sağlıkta boy kilo endeksi alındı sonra spor sınavını geçtim sözlü mülakatında geçersem tekrar bu işlem yapılır mı?

  • Evet okula gittiğinde genel sağlıkta tekrar bakılıyor ancak aynı kilo da olmana gerek yok yok boy kilo endeksin verilen şarta tutsun yeter.

 29. kardiyoliji de sadece ekg mi cekiliyor eko da cekiliyormu doktor muayne ediyormu

 30. Admin ön sağlık ve fiziki testten geçtm.Uzun süredir çalştğm işim var.Eğer Pomemi kazanırsam eğitim süreci öncesi sence ne zaman istifa etmeliyim işimden.Birde boy kilo endeksi tekrar ölcülüyor mu sporcu olduğm için sınırda geçtim ön sağlkta birdaha ölçermiler sence?

  • Boy kilo tekrar ölçülüyor ancak 18-27 aralığında olduğu sürece sorun yok iş konusunda bir şey diyemem ama

 31. Ben akademi öğrencisiyim hemoroid den aile sağlık merkezinden rapor aldım fakat böyle bi hastalığım yok rapor inceleme sonucu A diliminden polis olmaz denildi sağlık daireye gönderildi beni muhtemelen tekrar heyete çağıracaklar ve benim böyle bi rahatsızlığım bu zamana kadar hiç olmadı yeni yönetmelikde ise “hemoroid polis ögrencisi olmaya engeldir ama kesin şifa bulmuş ise engel değildir “ deniliyor benim heyete gidip elenme ihtimalim varmı ?

 32. Merhaba admin benim ultrasonda 9 mm karaciğerde hemanjiom çıktı sonra doktor karaciğer tomografisine gönderdi tomografi Saglam yani temiz çıktı. Doktor usg de hemanjiom karaciğer bt normal öğrenci olur yazdı Ankara çağırılırmıyım bu yüzden

 33. merhaba hocam ufak bişey soracaktım bilgisi olan arkadaslarım da cevap verse olur genel mülakattan sorra saglık kontrolü arasında 2 3 gün varmı benim gözler sıkıtılı 1 2 gün varsa ameliyat olup saglık mülakatına gitme sansım varmı ?

 34. Admin soruma cevap vermedin

 35. Allah aşkına hiç bir yerde bulamadım cevabını tüp mide ameliyatı oldum kapalı bir ameliyat sağlık açısından gayet iyiyim pomem e girmek istiyorum elenirmiyim polis olmaya engelmi

 36. Merhaba admin 21. Donem ogrencisiyim sana sorum su ben im saglik raporumda endek 27.19 cikti ama doktor saglam ogrenci olur ibaresi basti tekrardan cagirma olur mu yoksa saglam bastigi icin olmaz mi ? Okulda endekste olamaz yazanlar sevke cagrildi ama bende hem olur saglam yaziyo hemde endeks 27.19 kafam karisik bilgin varmi bu konuda

 37. Heyette hepsine saglam yazdilar. Eğitim bitti beni ataturk hastanesine yolladilar. Gerekçe kan degerleri. Ama hepsi referans degerleri araliginda. Hiç bi anlam veremiyorum

  • Kardeşim hepsi sağlam değerlerde normal ise korkmana gerek yok sağlık daire bazen okullardan aday seçiyor hepsi sağlam ve değerleri normal olanlardan kontol ediyor

 38. Böbreklerim %25 ve %75 çalışıyor km’yi engel olurmu ameliyat izleri de var ama şort giyince görünmüyor bazı polis abiler elemezler nerden bilecekler film mi çekiyorlar dedi şort giyince de belli olmuyor zaten elenirmiyim çok tereddütlüyüm

  • Böbrek için inceleme yapılıyor kardeşim eğer ki sağlık yöntemliğinde sorun olmayacak bir şey ise sorun olmaz ama sağlık yönetmeliğinde engel olacak bir şey ise sorun olur.

 39. Şuan hayatımda bir problem oluşturmuyor nerden öğreneceğimi de bilmiyorum olabilir miyim olamaz mıyım yardımcı olurmusun ağabey.

  • 23. Donem polis okulu öğrencisiydim bende de aynı problem çıktı doğru mu yaptım bilmiyorum ama istifa ettim . Senin sonuç ne oldu öğrenmek istiyorum. Yönetmelikte var ama hipoplazik böbrek öğrenciliğe engeldir diye o yüzden istifa ettim. Böbreğimin biri 9cm diğeri 11 cm eğer böbrek boyutlarında sıkıntı yoksa bence detaylı bakmazlar benimkinde farkliklik tespit edip detaylı teste soktular

 40. Sol ayaktaki naviküler kemik sıkıntı olur mu sizce herhangi hareket kısıtlığı yok ve koşmama engel değil

  • Detaylı bilgi için sağlık yönetmeliğini incelerseniz seviniriz. Yönetmelikte yenilendiği için bir şey diyemiyorum

 41. Admin 1.81 boyundayım çok hafif kifoz var, fakat body yaptığım için belli olmuyor. Bu durum elenme sebebi midir? Teşekkürler.

 42. Sağ gözümün göz bebeği büyük ve sabit ışığa hassas bu durum elenmeme neden olabilir mi? Görmede herhangi bir sıkıntı yok sadece ışığa karşı normalinden hassas.

 43. selamlar geçen sene 3 agustosda psikaytriden ilaç yazdırmıştım depresif tanısı ile ilacı 20 gün sonra içmey bıraktım daha da doktora gitmedim. Bu sorun olur mu? ilaç normal reçeteliydi. birden amcam emekli polis iftiraya ugradıgı için cinsel taciz suçundan tutuklu daha hüküm giymedi, babamda bir yıl yaralamadan ceza yatmıştı bunlar polis olmama engel olur mu. yanıtlarsanız çok sevinirim.

  • Kardesim güven lik soruşturması hiç belli olmuyor sorun olur ya da olmaz demek imkansız psikiyatri ilacı okulu kazandığında psikaytri doktoru karar veriyor ilaçlara ve sana bakip

 44. Mrhaba varikosel elenme sebebimidir damarlar gözle görulebilir durumda

 45. Slm kardeşim pomem adayi göbekk fıtığı ve safra kesesinden toprak çıktı mezun olmasina 6 gün kala heyet ameliyat dedi yoksa elenirsin denildi kardesimi ameliyat ettirdik heyetten geçti arkadaşları mezun oldu şimdi süreç nasıl işleyecek Ankara’da dönüş ne kadar süre ile gerçekleşip kardeşim görevine başlayacak

 46. merhaba admin . 21.dönem pomem öğrencisiyim . Sağlık raporum geç geldi ve bitirme mülakatı ve mezuniyete katılamadım . 2 inci bir hastaneye sevk edildim . Sevk hastanesine gittim muayene oldum ve ek 3 a dilimine göre sağlık kurulundan polis olur kararını aldım . Artık bu kesin karar dimi ?

  • Evet kesin karar oluyor sağlık raporu yetişemeyen adaylar için ayrı mülakat polis akademisinde yapılıyor genellikle

 47. Merhava,
  Düz taban sorun oluyor mu ? Teşekkürler

 48. Sayın admin sonuçlar malumunuz açıklanmadı henüz kazanma ihtimaline dayanarak önden kbb kardiyoloji vb. polikinliklerde kontrol amaçlı gitmemin bir sakıncası olur mu? Yoksa rahatsızlığım var algısı yaratıp okula girmeme engel midir?

 49. İyi günler benim 2014 yılında intihara teşebbüs kaydım var 22. Dönem pomeme girdim sınavım çok iyiydi bu engel biliyorum ama elenmeme ihtimalim yüzde kaç hepsi eleniyırmu yoksa senin psikolojik durumuna göre mi karar veriliyor

 50. 21.dönem öğrencisiyim admin , sağlık kurulu raporum 2. hastaneye sevk edildi gittik muayene olduk kuruldan olumlu rapor aldık şimdi nolcak bu sonuca göre

 51. ARKDASLAR LÜTFEN YARDIMDA BULUNUN BENDE BASUR VAR BASUR OLMAK POLIS OLMAYA ENGEL TEŞKİL EDİYORMU AMALİYATINI OLSAM PEKI YİNEDE ENGELTEŞKİL EDERMI KAFAYI YICEM BİRİSİ CEVAP VERSİN

 52. Bende göz tansyonu yani glokom var polis olabirmiyim?

 53. Sol gozumde kayma vardi ameliyatla düzeldi fakat sag sola hareket etmiyor gormem de sıkıntı yok polisler engelmi

 54. Arkadaşlar sağlık kontrolünde cene de kapanis bozuklugu var ama çok hafif yani alt dislerim ve üst dişlerim tam olarak oturmuyor.sorun olur mu aceba?

 55. Merhaba,

  Dalakta 8 cm kist var daha once alindi ancak tekrarladi ve iyi huylu bu yuzden hekimler herhangi bir isleme gerek yok bu sekilde kalsin deyip ameliyat etmediler. Gunluk hayatimi etkileyem bir durumda yok. Bu durum saglikta engel teskil edermi?

 56. Benim kolumda Faça izleri var TCA diye bir ilaçla gidiyor tamamen bu sağlık raporunda belli olur mu yoksa direk Sağlam raporu verirler mi

 57. Göbek piercing sorun mu nerelere bakıyorlar vücudunda

 58. Merhaba admin 21.dönem pomemden sağlık sorunu yüzünden elendim itirazım sonucu 22.dönemle devam ediyorum ancak davam henüz devam ediyor bundan sonraki süreç ne olur . Ancak şuanki sağlık durumum iyi

 59. Mrb kalbimde 5 mm büyüklüğünde delik var pomem için sorun olurmu

 60. Sağ elim 6 parmak polis olabilir miyim?

 61. Merhaba admin 21. Dönem pomemden bel fıtığı ameliyatı geçirmiş olduğum için eğitimin ikinci ayında elendim itirazım sonucu yürütmeyi durdurma kararı çıktı ve şuan 22 . Dönem pomem eğitimindeyim mahkemem devam ediyor ankaraya sevk edildim şuanki sağlık durumum iyi. Sizce tekrar elenir miyim hakem hastane kararı ne olur

 62. İyi akşamlar admin lütfen soruma cevap verir misiniz çok zor durumdayım

 63. Sol.isaret parmağim.kopmuştu okulda gecirdigim.iş kazası yüzünden daha snra parmagim.dikildı suan sadece çok az dikiş izleri var ve parmagimda herhangi bi sorun yok sorun olurmu

 64. Abi merhaba, bende heterokromi var. Yani bir gözüm mavi diğeri kahverengi ender bir durum bununla ilgili sorun yaşarmiyim ? Lens ile duzeltilebilcek bir durum lütfen sorun olmaz diyin. Teşekkürler

 65. Amin ben sag burun deligin de hava alamıyomuşum doktor dedi polis olmaz dedi ama mad. olarak da bun yazıldı 6/4A sonuç ne olur beni hemen elerlermi yoksa hastaneye mi cagrlirlar saga nefes alama sıkıntı iş heyet bunu dedi sonuç ne olur

 66. Gülden Karatepe

  Adamın okuldan sağlam raporu alan adayların raporlarının Ankara ya gönderilirken sonraki süreci ne şekilde oluyor sağlam raporlar tekrar inceleniyor yoksa riskli raporlar mi inceleniyor. Alınan raporlar göz önünde oluyormu yoksa sil baştan irdeleniyor mu

 67. Admin selam. Kolumda sildirdiğim ve yakından bakınca görülen dövme izi var. 5 metre kuralına girerse hiç bir şekilde görülmüyor. Paem ön sağlıkta sıkıntı olursa derdimi anlatsam dinlerler mi?

 68. gözümde göz altı mercegı var ama suanda%100görüyor iki gözümde bellide olmuyo mercek hiç bir şekilde pmyo girişimde aıkıntı cıkarırmı acaba

 69. Şimdi ön sağlık mülakatlar ve genel sağlık hepsi toplam kaç günde biter

 70. On sağlık geçtikten sonra tekrar vücuda iz için vs şort kalacak şekilde bakıyorlar mi? Yoksa sadce kan tahlilleri Organ vs sağlamlığı mi bakılıyor?

 71. Merhaba. Ben tüp mide ameliyatı olmayı düşünüyorum ama bu ameliyat sağlık problemi olarak görülüyor mu bi başka platformda denk geldim bu ameliyatı olmuş ve organ eksikliği diye elenmiş bir arkadaş elenme konusu doktordan doktora degisen bir durum mu? Konu ile ilgili hiç bir bilgiye ulaşamıyorum. Yardımcı olabilirmisin.

 72. Merhaba
  Ayak parmaklarımda eşitsizlik var yani bir ayağımda dördüncü parmağım beşinciden kısa ön sağlıkta sıkıntı olur mu?hiç bir şeye engel değil ve ayak görünmeyen kısma giriyo elenir miym

 73. Merhaba benim belimde 2 tane fitik var doktor sinirlere baski yapiyor ameliyat gerek dedi ve kalp kapakcigimda cokuk var kalp kapakcigiklarimi birbirine baglayan baglardan bir tanesi kopmus doktor kendini yormamam gerektigini soyledi suanlik ciddi bisey degil ilerliyceginide sanmiyorum dedi sizce sikinti olurmu

  • Kesin bir şey diyemem ama sağlık yönetmeliği sitemiz de var onu kardioloji doktoruna gösterebilirsin fayda olabilir

 74. Anabolizan kullanmis olmak sikinti cikarir mi sizce yonetmelikte bilgi yok.

 75. Merhaba Admin,
  Benim sağ kolumda 2cm lik bir kesik var(4 yil once iş kazası)geçen hafta paem on sağlık asamasindan geçtim doktor gördü ve sordu izah ettim bir sorun olmadi.Ancak paem i kazanırsam intibak sürecindeki sağlık muayenesinde bu kestikten elenme sebebi sayılır mi?
  Teşekkür ederim…

 76. Merhabalar benim dislerimde dışarıdan bakıldığında bile bir problem var eğrilik var bu en sondaki okula girişteki raporda sıkıntı oluyormu teşekkürler.

 77. Merhabalar… hepatit b taşıyıcısıyım.. devlet hastanesinde iki tahlil yaptırdım. biri sağlıklı diğeri sağlıklı taşıyıcı olmadığımı söyledi. hepatit taşıyıcısı olmak elenme sebebim olabilir mi? detaylı bilgilendirirseniz sevinirim. herkes bir şey söylüyor kafasına göre.

 78. Merhabalar.. Kemerli burun ya da diş teli pöhlüğe veyahut askeriye ye girmeme engel olur mu admin

 79. Selamünaleyküm . Ben geçtigimiz yılda ankilozan spondolit tanısıyla askere alınmadım ve askerlige elverişli degildir raporu verildi bana . Fakat bu yıl yaklaşık olarak 9 10 aydır ilaç kullanmıyorum ve kullanmamı gerektiren herhangi bir saglık problemide yaşamadım ankilozan spondolit ile ilgili . Herhangi bir hareket kısıtlanmam ve gündelik yaşantımı etkileyen negatif faktörler yok yaşantım üzerinde . Bu durumda polis’lik mülakatlarından geçerek gönülden istedigim bu görevi alabilmemde rahatsızlık bana nasıl bi problem cıkarır yada ciddi bir sorun cıkarırmı ?

 80. Abi merhaba ben 4 yıldır bu senenin hayalini kurdum pmyo’ya girmek için fakat 2 yıl önce ülseratif kolit diye bir hastalığa yakalandım(bağırsak kanıyor dışkıdan kan geliyor) Bu sene iyileştim hiç bir sorunum yok.Fakat bu hastalık çoğu kişide geçmiyomuş bu yüzden kronik bi hastalık falan diyolar ama ben tamamen iyileştim.Önsağlıkta elenmem fakat tek korkum geçmişte ki hastalıklara bakıp elemeleri.Yukarıda bi arkadaş sağlık ocağından hemaroid raporu aldım ankaraya çağırdılar falan demiş.Benide mi çağırırlar? Çağırısalar bile sonuç ne olur ben iyiyim bağırsağama bakın desem bakarlar mı yoksa direk elerler mi ankarada ? ankara sağlık başkanlığını arıyorum 1 haftadır açan yok…

  • Kardeşim şu an ki sağlık durumuna bakılıyor geçmişe bakılmıyor sadece psikiyatri geçimişine bakılıyor

 81. Admin benim karacigerimde 15mm hemonjiyom var sıkıntı olur mu tesekkurler

  • Sağlık yönetmeliği sitemizde var buradan bakarsan daha iyi olur sağlık yönetmeliğine göre karar veriliyor kardeşim

 82. Kardeş belki saçma olacak ama kalp ameliyatı oldum ama sağlığım çok şükür mükemmel. Yinede sormak istedim. Elenirmiyim?

 83. merhaba iyi calışmalar paem kazanırsak şayet saglık raporu ankaradan alınıyormuş. 2 hafta sürecek olan sürecte hangi servislerde vucuda tam bakıyorlar ayagımda 12 cm ameliyat izi var normalde belli olmuyor ama hangi servislerde adayları soyundurup vucutlarını inceliyorlar acaba

 84. merhaba peki paemde hangi servislerde adayları soyundurup vucutlarını inceliyorlar acaba

 85. Kulak zarında küçük delik olsa yine elenirmiyim genel sağlıkta ?

 86. merhaba, kronik hastalıklar polisliğe engel midir?

 87. Paem genel sağlıkta olumsuz verirlerse direk eve yolluyorlar mı? Yoksa sağlık dairesinin dosyayı incelemesini mi bekleyeceğiz

  • O uzun iş kardesim direk eleme çok zor sağlık daireye gidebilir hastane heyetine kalabilir hakem hastanesi olabilir

 88. merhaba paemde hangi servislerde adayları soyundurup vucutlarını inceliyorlar acaba

 89. S.a hayırlı görevler ben şu an pmyo öğrencisiyim sağlık kontrollerinde dalak büyümesi ortaya çıktı normalde 14 cm olması gerekirken 15.3 çıktı sorun olurmu acaba teşekkür ederim..

 90. Merhaba.geçen yıl bir kaza sonucu sol el (kullanmadığım) işaret parmagımın tırnak kısmını kaybettim. Öğrencilige engelmidir?

 91. Merhaba. Hastanede yapılan genel sağlık taramasında ultrason çekiliyor mu?

 92. Merhaba benim dizimde menisküs yırtığı var genel sağlıkta sıkıntı olur mu parkuru geçtim sıkıntı olmuyor koşarken falan

  • Ameliyat olduysan elenme sebebi incelenmesi gerekiyor

   • Yok olmadım MR çekliyor mu genel sağlıkta. Birde akademiye girdiğimizde sakatlanırsak tedavi edilip tekrar eğitime dönüyor muyuz yoksa okuldan atılıyor muyuz?

 93. Meraba on sağlık ta kafa derisine bakiliyormu yada genel saglikta çünkü bende deride kabuklanma var saçımdada aynı sekilde

  • Yok kardeşim o kadar ayrıntılı değil

   • Teşekkürler cevabınız icin

   • Merhaba benim kafamda saç dibimde yara kabuklar çıkıtı bir doktora gittim mantar bu dedi başka doktora gittim egzama dedi başka doktora gittim sedef dedi hepsi farklı teşhis koydu farklı ilaç yazdı ilaçlar yazdı kullndım hepsi işe yaradı ama sonra tekrar geldi bndee eee yeter dedim gitmiyorum daha doktora falan bi baktım yaralar kendiliğinden geçti benim sorum şu şimdi intibakta sağlığa yolluyorlar ya orada doktor eski teşhislere bakarmı bakarsa görüp polisliğe engel dermi bu teşhislerin üzernden neredeyse 2 sene geçti acaba sorun olurmu çok taktım kafaya ya keşke hiç gitmez olaydım doktora Allah aşkına biri cevaplasın şimdiden teşekkrler

    • Kardeşim çok takma aşırı derece değilse sorun olmaz ön sağlıkta inceleme ile kesin cevabı alabilirsin

     • hiçbir şey yok şuan geçti yani yara bakınca sıfır asla bir şey göremezler benim korkum intibakta ylluyacklr ya hastneye eski koyulan teşhisler ilaç geçmişine bakarsa görecekler şuan bir şey olamadığı halde sırf geçmiş teşhis ve ilaçlara bakıp elemezler dimi iki yıl geçti o teşhis üzerindende bunu merak ediyorum :((((((

     • Uzun süre olmuş sorun olacağını sanmıyorum

 94. Bende 6 mm civarı alt çene geriliği (tam sınırda) var. Paem ön sağlıktan geçtim. Sağlık raporu alırken sınırın üstünde ölçülürse direkt elenir miyim yoksa intibak sürecinde tel taktırmama müsade ederler mi?

 95. Merhaba Admin
  Ben mezuniyetime iki gün kala sevk raporum geldi ve dört tane hastane gezip hepsindende pomem öğrencisi olur sonuçunu aldım.Ama hala şüpheleri var ki dosyalarımı incelemeye aldılar ve şuan bekliyorum.Aradığımda da bana tekrar bir sevk veya doktorlar kendi aralarında karara bağlıcaklarını söylediler.Sence bu olay normal mi ya da bir tanıdığının başına geldi mi böyle birşey.Bir de kaç tane hastaneye sevk edebiliyolar.(Paylaşmayıp mail atarsan sevinirim Sayın Admin. Çünki çocuklarıda olumsuz etkileyip kafalarına takılmasın (hani bizim de başımıza gelir mi gibisinden)benim bu başıma gelenler.)

  Saygılar
  Teşekkürler

  • Böyle bir şey duymadım ama sorun olacağını sanmıyorum hepsinde olumlu aldıktan sonra sorun olmaz

  • Sizi neden başka bi hastaneye sevk ettiler problem neydi benim kardeşimi başka hastaneye sevk etmeden direk okulla ilişiğini kestiler.

 96. Goz testi nasil oluyor göz topografisi çekiliyormu

 97. Hocam merhabalar, değerli bilgi ve paylaşımlar için sağolasın bir sorum olacak. Şimdi eğitim gören öğrenci dönem içerisinde bir kere mi sağlık için kontrole gönderiliyor? Birde özellikle kulak için doktor muayenesi nasıl işliyor doktor sadece kendisi kontrol mü yapıyor yoksa işitme makinesi testleri vs. yapılıyor mu özellikle kulak için yapılan testler hakkında tecrübenizi paylaşır mısınız?

  • İşitme testi var kardeşim pomemde 1 defa yapılıyor okula girişte başka yok detalı sağlık muayenesi yapıluyor

 98. kolay gelsin bişey sormak istiyorum. arkadaşım 4 yıl önce ön çapraz bağ ameliyatı oldu polis okuluna girip okuldaki sağlık taramasında ameliyat oldugunu söylemeden geçse raporda hepsine sağlam alsa daha sonra raporlar ankaraya gönderiliyor orda inceleme yapılır mı geçmişte ameliyat olup olmadığına bakılıp eleme yapılır mı yoksa okulun aldırdığı raporda hepsi sağlam yazısına göre inceleme yapmadan geçmişe bakmadan sağlam olarak onaylanır mı ?

  • Hepsinden sağlam aldıktan sonra sorun çıkmaz

   • Merhaba çok teşekkür edrm şimdiden admin .sağlık geçmişi ne zaman bakılıyor ve bnm serçe parmagımın tendonu kopmştu ameliyat oldm avuç içimdede 12 dikişim.bunlar mülakatlar bittikten sonra oldu. Kazanır cagrlrssm sorun olur mu

 99. Musa ÇELİKDEN

  admin kardesım 15,02,2018 biten prozac 20 ilacı kullanmıstı bu konu hkkıında bilgi vere bilir misiniz ? mulaakta girecek 9 aydır kullanmıyor her hangı bır sıkıntı olur mu

 100. Admin öncelikle kolay gelsin ve teşekkürler cevapların için . 23. Döneme başvurdum . Bel kayması ve Bundan kaynaklı bel fıtığı var ama 1. Derecede büyük bi şey değil dedi doktor fizikle geçer dedikleri yürümede koşmada herhangi bir hareket kısıtlaması söz konusu yok engelim Yok kilometrelerce koşabilirim hatta parkuru 39 sn de yapıp 100 puan aldım Allah’a şükür intibakta sıkıntı çıkar mı ?

 101. Bacağımda platin var 2 yaşındayken takıldı aslında 18 yaşıma geldiğimde çıkarılacakmış ama zararı yada faydası olmadığı için çıkarmadık sorun olur mu platin

 102. İntibakta mr a sokuyorlar mı admin bazıları sokuyorlar bazıları da sokmuyorlar diyorlar . ?

 103. merhaba kolay gelsin sağlıkta bütün taramada sıkıntı yaşamadım kan değerlerimde normal çıktı fakat doktor ultrasonda karaciğerimde hafif bir yağlanma gördü ve 1. derece bölgesel yağlanma yazdı eleyebilrler mi?

  • Sorun olacağını sanmıyorum ATL ve AST değerleri önemli oluyor

  • Hocam merhaba benim dirseklerimde düşük seviyede sedef var böyle 2 3 tane nokta krem sürünce ve denize girince neredeyse tamamen geçiyor vücudumun başka belirli bölgelerinde yok bi sıkıntı olurmu cildiye sağlam verimi

 104. Merhabalar
  Benim arkadaşımın kalp kapakçığının teki eksik polislikte engel midir
  Lütfen geri dönüş yapınız
  Şimdiden teşekkürler

  • Kardeşim detaylı bilgi emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini inceleyin orada detaylı olarak açıklanmıştır.

 105. Hepatit b den dolayı öğrenci olamaz raporu verildi ankara çağırır mi yoksa direk elendim mi

 106. Hocam kolay gelsin öncelikle yardımınız gerek. Orada bir arkadaşın yorumuna doktor kullanıdıgın ilaçları göremiyor demişsiniz örn antidepresan gibi. Bir arkadaşta 5 yıl eskiye kadar olan ilacı görebiliyor demiş e Nabız la . Tek merak ettiğim biz pskiyatriye giderken doktorun geçmişte hangi ilacı kullandığımızı bildiğini bilerekten mi gitmeliyiz yoksa doktor bizim ne kullandığımızı göremez mi yada bunun belli süresi mi var görmesinin yardım lütfen

 107. Kardes kolay gelsin yonetmelikte durum bildir raporu ve heyet karari ile olur denilen psikiyatrinin b dilimi ile elendim. Heyet olumlu olumsuz deyip geciyor ne yapmam gerek itiraz etsem sonuc neye yarar saglik daire baskanligindan olumlu alma sansim vrmi

  • Kardeşim sağlık kurulundan geçmeden daireye gitme olmuyor itiraz edip Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğini incelemen gerekli

  • Kardeş nasıl elendin b dilimine girip anlamadım ben. 2 yıldan önce mi kullanmıştın nasıl oldu çok merak ettim, rica etsem anlatabilir misin ve psikiyatrist ne yaptı sağlam değil mi yazdı direk?

  • psikiyari servisine 2 yıl içerisine girisi olması yeterli karesim benim 23.01.2019 tarihine yani 30 gün sonra 2 YIL süreci bitiyo nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum

 108. merhaba, benim diğer bütün sağlık dilimlerim normal fakat sağ böbreğim b dilimi ektopik böbrek tanısı koyuldu. paem de elenir miyim acaba ? teşekkürler

 109. selam benim kreatin 200 ün az üstünde sikinti olurmu aceba ?

 110. Ailemde FMF hastalığı mevcut dedemde vs. Annemdede pozitif çıktı fakat fmf in hiçbir yan etkisi belirtisi atak nöbetleri yok. Açıkcası bende fmf testi yaptırmak istemiyorum çünkü hiçbir belirti yok fakat testte çıkarsa sürekli ilaç tedavisi öneriyorlar. İntibaka girdiğimde tam kan sayımı dışında kan testi olmuyormuş ve fmf çıkmıyormuş. Fmf için genetik test yapılıyor ve 2 ay sonra sonuç geliyor. Sizce ailemde olduğu için bana engel olur mu veya bana yönetmelik dışı fmf testi yapılır mı okulda?

  • Kardeşim genel sağlık taramasında tam tarama yapılıyor tüm hastalıklara bakılıyor korkmana gerek yok belki sende yoktur belli olmaz yani

 111. Olumsuz çıktı heyette dilekçe yazdım Sağlık dairesi başkanlığına kaç içinde dönüş yapılır acaba

 112. Merhaba hastane Heyet-i karaciğer enzim bozukluğu not düşülmüş fakat devlet memuru olur yazıyor Ankara’ya çağırılırmıyım direk elenme olur mu Teşekürler

 113. Ortapedi sonucuna direKt olarak madde yazıldı bu süreç nasıl devamm edecek tekrar hastaneye çıkartacaklar mı yoksa itiraz etmemiz gerekiyor mu?

 114. Merhaba hocam testisimde 1 cm lik iyi huylu kist bulundu elenme sebebimidir bu doktor normal hayatında sorun olmaz dedi o yüzden alamayız dedi

 115. Admin Selamun Aleykum, benim sol ayağımın sadece yüzük parmağı diğerlerine göre biraz daha küçük ve yukarıda. Doğuştan tarak kemiği eksikliği denmişti. Sağlık konusunda hiç bir sorunu yokmuş sadece estetik görüntü olarak farklı duruyor dedi doktor. İstersen alabiliriz dedi ama aldırmadım tabii. Bu sağlık aşamasında fiziksel görüntüde bi sorun olarak kayda geçer mi? Estetik görüntü dışında hiç bir sorun yok dedi doktor. Görüntü o kadar önemli mi? Sonuç olarak çorap ve ayakkabı ile bu işi yapacağız. Askeri şartlardaki gibi estetik görüntü şartları bu kadar ağır değil sanırım pomemde. Sağlık yönetmeliğinde bunu bulamadım yardımcı olursan sevinirim.

  • Emniyet Sağlık Yönetmeliği biraz farklı ayakta ise sorun olacağını sanmıyorum Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği A bendindenki şartları incele kardeşim

 116. merhaba admin ben pmyo da sağlık raporunda herşeyi geçtim sağlam yazıldı heyette öğrenci olur verdi ankara da tekrar sorun çıkma ihtimali var mi

 117. Kardes bnnde 2.5 yil once anksiyete bozuklugu var saglamim suan gecirdim hastaligi genede elenirmiyim

  • 2,5 yıl önce olduğundan sorun olacağını sanmıyorum genellikle son 1 yıla bakılıyor ama doktorun teşhisine bağlı

 118. Bekçi alımı için sağlık raporunda hepsi sağlam bekçi olur kararı verildi ancak Ankara gögüs doktorunun akciğer grafiğindeki sonuca kalsifiye nodul yazmıs bunun acıklaması ı istemişler evrak geri geldi doktor yazdı eskiden gecirilmis enfeksiyona bağlı diye ama sonuc saglam yazıyor sıkıntı olrmu

 119. boksör kırıği polis olnaya engelmi bir parmagimin tarak kemigi cok az yukardabduruyor cok belli olmuyor bu kırık elermi

 120. Hocam merhaba,
  geçen ay bekçi alımı için sağlık raporu aldım. herşey tamam ama düztabanlıktan dolayı bekçi olamaz yazmıs hastane. ayak dereceleri sol:16 sağ:23 derece. her ikisininde 20 ve üstü olması lazımmış. emniyete itiraz dilekçesi verdim. dosya suanda ankaradaymış. acaba tekrar hastaneye çağırıp ölçüm yaptırırlar mı yoksa ankara sağlık daire sınıra yakın olduğu için onaylar mı ?

 121. Merhaba admin. Ön sağlıkta boy tam sınırda ise okulda yapılan genel sağlıkta boy sınırın 1 cm altında çıkarsa elerler mi?

 122. Merhaba bende bel fıtıği var ameliyat olsam ilerde basvuru surecinde sorun teşkil edermi?

 123. Kulak bölümünde yönetmelik tomografi ıstiyor dediler hangi madde ile isteniyor aceba

  • Duymadım kardeşim Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğini bir incele istersen ona göre rapor alınıyor

 124. Merhabalar hemoroid vesaire için kesin muayene oluyor mu? Ve kişiler eleniyor mu? Eğer öyleyse gitmeden tedavi olacağım değilse sonra olmak istiyorum çünkü devlette olmak istemiyorum ve paraya ihtiyacım var. Benim için çok önemli o yüzden. Şimdiden teşekkürler.

 125. Benim oğlum POMEM eğitimini bitirdi ancak şekerde bı sorun çıktı dahiliye olumsuz demiş öbür kiler sağlam. Ankara merkez onaylamış düzeltilmesi için geri göndermiş beklemeden iz arkadaşları göreve başladı. Ailece çok zor günler geçiriyoruz psikolojimiz bozuldu sorun cikarmi sonuç ne olur.tsklerr.🤔🤔🤔

  • Şeker büyük bir sorun oluyor açlık ve tokluk şekere bakılıyor eğer bir sorun varsa sorun olur Ankara geri yollamışsa tekrar istemiştir kan tahlili olabilir

 126. Mehmet Akif Emin

  Abi küçük derece bel fıtığı anlaşılır mı bazılarına MR çekilmemiş.
  Bu durumda herkes farklı şeyler söylüyor. Doktorların iyi niyetiyle geçmemiz söz konusu olabilir mi?

 127. Emir Ali Çalık

  Abi selamlar. Bende hemoroid var ama başlangıç doktor ameliyat olmaya gerek yok dedi. Genel sağlıkta bakilmis bizim arkadaşlara. Bu büyük sıkıntı mıdır? Yönetmelik kesin hüküm müdür? Yoksa doktorun geçirme ihtimali varmı sizce. Teşekkürler…

 128. Abicim mahkeme yoluyla hastaneye sevk alıpta tekrar olumsuz aldım ancak polis memuruyum şuan meslekten atılır miyim atılırsam tekrar polislik sınavına girebilir miyim

 129. Kardeşim merhaba , ben 23 . Dönem öğrencisiyim. Yaklaşık 2 yıldır düzenli cilt rahatsızlığımdan dolayı ilaç kullanıyorum. Rahatsızlığım ise yüzümde küçük sivilce gibi kırmızılıklar var. İlaç adı plaquenil. Sence bu sorun olur mu?

 130. burun kıkırdagındakı yamukluk engel teskıl edermı yoksa bı an once amelıyat ıle duzelteyımmı bılgın varsa admın cevaplarmısın tesekkurler

 131. Merhaba admin. 2019 yılında paem alımı tahmini olarak hangi ayda olur ve genelde bir yıl içerisinde paemden kaç kez alım yapılıyor. Şimdiden teşekkürler

 132. Admin merhaba. Kasık fıtığı ameliyatı oldum. Fıtık bölgesine yama konulduğu için şişlik mevcut şuan. Doktor zamanla şişlik ortadan kalkacak dedi. Acaba genel sağlıkta bu geçici şişlik için bi sorun çıkartırlar mı?

 133. benim nişanlım da 8 yıl önce anksiyeta bozukluğu tanısı konulmuş bir defa doktora gitmiş. doktor subay olamaz raporu veriyor. karara itiraz ettik fakat başka hastanede de aynı sıkıntı çıkmasından korkuyoruz. itirazımız işe yarar mı sizce? ayriyetten pomemden de haber bekliyoruz burda elenirse hiç bir zaman polis veyaz asker olamaz mı?

 134. Bi 3 yıl bi 5 yıl önce antidepresan içtim acaba sağlık kontrolü veya mülakatta elenir miyim

 135. Kalp kapakcigimda biraz kaçak var sorun yaratırmı?

 136. Hiv pozitif olanlar polis olabiliyor mu?

 137. Merhaba admin. Yüzümde çok küçük bir et beni var. Bu sorun olur mu

 138. Kıl dönmesi engel mi birde kıl dönmesi için detaylı inceleme yapılıyor mu

 139. Sen admin diyelim kazandık intibaka gittik genel sağlıktaki sonuçlar ultrasyon eko kbb hemwnmi belli oluyor eleniyoruz yoksa kayıt yapıp öğrenciykenmi sonuçlar geliyor

 140. Omar Hattab muayene olduktan sonra okula kayıt oluyormu yoksa hemenmi eliyorlar

 141. Kardeşim benim sol üst kısımda jilet iz var ama yazılım tişört girdiğim de beli olmuyor

 142. Admin ben gözlük kullanıyorum da kontrolden sonra olumsuz çıkar eğer Ankara’ya çağırırlarsa lazer ameliyatı orada olabiliyor muyuz yoksa direk eliyorlar mı veya bana süre veriyorlar mı ameliyat olmam için

 143. Merhaba admin. Paem ve pomem fiziki yeterlilik parkuru farklı oluyor mu yoksa aynı mı parkur.

 144. Bekcılıkte saglık raporu kaç ay geçerli ?

 145. admin merhaba .boy kilo ölçümü okulda mı yapılıyor hastanede mi ?27,5 endekste tolerans tanıma şansları olur mu ?bir de diz kapaklarımda katır kutur ses geliyor fakat uzun süreli ayakta kalmalarda veya yürümede koşmada herhangi bir sıkıntı teşkil etmiyor.doktor mr v.s. gibi birşey ister mi ?bilgilendirme için çok teşekkürler şimdiden.iyi çalışmalar.

 146. dahiliyede kalbimde doğuştan kalp kapagım 1.5 mm alçak diğer adıyla çökük engel mi yönetmelikde özel doktor hiçbir aktivitene engel değil dedi

  • Sağlık şartını kardiyoloji doktoruna göstermeni öneririm kardeşim Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği

 147. Merhaba, arkadaşım pmyoda iki ay sonra mezuniyeti var omdan önce tekrar sağlık taramasına girdiler. ANcak pmyoda okurken 1. Sınıfta vitiligo çıkmıştı. Sağlıkta doktor farketti 0.5 dudak kenarı 1 cm özel Bölge vitiligo, üst kurulun görmesi uygundur yazmış doktor. Sizce Ankara nasıl bir dönüş yapar?

 148. Hakem hastanelerinin mantığın nedir?Hakem hastaneleride sonuçta diğer hastaneler gibi aynı kararı vermiyor mu? Yoksa hakem hastanelerindeki bilir kişiler yönetmelikten bağımsız yaşadığın hastalığın bu mesleği icra etmene engel bir sorun olup olmadığına bakıp karar mı veriyor?

  • Kardeşim 1 olumsuz 1 olumlu olunca 3. hastane olan hakem hastane olarak geçiyor onun kararı ne olursa o geçerli oluyor

 149. mezun olan arkadaşların çoğu hemorid yada basur kontrolunun yapılmadığını söylüyor. Bu dönemde nasıl işleyecek acaba bu kontrol. askeriyede olduğu gibi mi ?

 150. Benim nişanlım 23.dönem pomem şuan genel sağlık aşamasın da ve 6 ay önce citoles adın da bir antidepresan yazdı doktoru sadece 1 kutu görünüyor geçmiş raporun da öğrenci olamaz diye yazmışlar bu ilacı yazan doktorla görüşse itiraz için doktoru ne yazsa kesin bir dönüş olur yardım edin lütfen

 151. Mesut Yusufoglu

  sağ sol kolda büyük dövmelerm var sildiriyorm şuan diyelim önsaglıkta geçtk intibakta asıl saglık asamasında cildiyede dövmeden dolayı eleyebilir mi ? olumsuz olursa itiraz etme sansım var mı? cok tsklerr.

 152. merhaba romatizmal hastalıklar nasıl inceleniyor. iltihaplı romatizma var ama kanımda çıkmıyor. ve ilaç kullandım. bunlar anlaşılır mı ilaç geçmişimde sorun olur mu lütfen yardımcı olabilir misiniz.

 153. merabalar ben de 24. pomem için hazirlaniyorum sezaryan ameliyat acaba sorun olur mu?

 154. Merhaba admin. Kpss sonrası ilk paem mi olur pomem mi. Şimdiden teşekkür ederim

 155. Selam nişanlim şuan polis okulu öğrenci sağlık kontrolunde kalbin delik olabilir demiş (ASD ?) şeklinde yazmış bizde yeni öğrendik ama askerliğini de yaptı bugüne kadar hiçbir rahatsızlıgı olmadı ilaç gecmısı yok doktor kurulda karar verilecek demiş nasıl bi yol izlenecektir bundan sonra yardımcı olur musunuz

  • Emniyet teşkilatı sağlık yönetmeliğini incelemesi gerekiyor kardeşim askerlikle polislik aynı değil yönetmelikler farklıdır

 156. Merhaba polis okulunda okurken genel sağlıkta iki bobregin de sol tarafta olması sonucu polisliğe engel olur mu sizce?

 157. merhabalar benım 2017 de psıkıyatrıde 2 kez kaydım var anksıyete bozuklugu denıldı bu benım polıslık ıcın onumde engel mı sorun ederler mı bılen varsa yazabılırmı acaba

  • Genel sağlıkta belli olur kardeşim genel olarak sorun olur diyemem

   • Merhaba kardeşim şuan pomem intibak eğitiminde. KBB hariç diğer bütün bölümlerden sağlam aldı. Bir kulağı tam duyuyor bir kulağı 45 db çıkmış. Doktor teşhis kısmında durumu belirtmiş. Elenecek mi şimdi sağlıktan? Bir de başka bir arkadaşına başka bir doktor 60 db çıkmasına rağmen sağlam vermiş😞

   • Merhaba kardeşim şuan pomem intibak eğitiminde. KBB hariç diğer bütün bölümlerden sağlam aldı. Bir kulağı tam duyuyor bir kulağı 45 db çıkmış. Doktor teşhis kısmında durumu belirtmiş. Elenecek mi şimdi sağlıktan? Bir de başka bir arkadaşına başka bir doktor 60 db çıkmasına rağmen sağlam vermiş😞.

 158. Merhaba bende ameliyat izleri var safra kesesi ameliyatı oldum safra kesem yok sıkıntı olur mu bir de üroloji de nelere dikkat ediliyor ne testleri yapılıyor

 159. Bana da cevap verir misiniz😞

 160. Merhaba 23 donem Pomem öğrencisiyim sağ omzumda yazlık üniformada görünmeyen dovmem cildiyle sağlam yazıp üste tanıda belirtti sağlık kurulu heyetine çağrılıp dovmeme baktılar yazlık üniformada görünmediğe karar kılıp heyetten gectim sorun olmadı onay verdiler yine de Ankara’ya çağrılır miyim

 161. hocam merhabalar.. 23. dönem adayıyım.. nöroloji uzmanı tanı olarak bir çoğumuza tremor ( hafif titreme ) tanısı yazdı.. süreç hakkında bilgi alabilir miyiz ? kimisi ankaradan hakem hastahane çağıracak diyor.. kimisi heyet toplanacak diyor.. intibaktan yeni döndük.. heyete falan çıkarılmadık.. lütfen yardım..

 162. merhaba kolay gelsin üroloji polikinliginde sol tesiste derinin üstünde kis belirtisi tespit edilip olumsuz yazılmıstır.
  bu sureci beklememek icin okuldan istifa etmek durumundan kaldım. suan kendi sehirimde ameliyat olacam tekrar okula basvuru yapmam icin ne yapmam gerekiyor

  • İstifa ettiğin için okula dönmen zor onların senin ilişiğini kesmesi gerekmektedir bu bir araştır istersen

 163. Ben fmf hastasıyım. Polisliğe engel. 24. Dönem hazırlanıyorum. Belki duymuşsunuzdur hiçbir şekilde hiçbir testte çıkmıyor yer almıyor ancak ben söylersem anlıyorlar. Dahiliye bölümü ilgileniyor bu rahatsızlıkla.Crp diye kanda bir oranı yüksek çıkarıyor atak esnasında. Ancak normalde anlaşılması mümkün değil. Şöyle bir durum var. E nabızda hastane kayıtlarım ve kullladığım ilaçlar mevcut detaylı bir şekilde incelenip geçmişe gidiliyor mu veya son onay aşamasında devlet daire başkanlığına gitmeden önce veya gittikten sonra anlaşılır mı kayıtlarda yer alır mı bilginiz var ise lütfen aktarır mısınız

 164. Merhaba admin. Bu yıl yani 2019 da yapılacak olan kpss ile pomem e başvurabilir miyiz. Şimdiden teşekkürler

 165. Abim sağlık kontrolünde köpek dişi yok diye heyet onaylanmamış şuan geri gonderecekler mi yoksa yapılabilecek bir şey var mı

  • Diş konusunda ilk defa böyle bir şey duydum kardeşim heyet ne demiş sağlam ya da olumsuz demesi lazım ikisinden birini demek zorunda

 166. Ayşe Özlem Ece

  Merhaba kardesime b15 maddesinden saglık raporu olumsuz demiş olumsuz bsey yokta ben olumsuz dıycem sen git itiraz edersin demiş heyet napabiliriz yardımlarınız.Dizinde cok küçük bi iz görünmeyecek kadar küçük bir amelyat izi

 167. Merhaba, bel fıtığı ile ilgili bir tarama vs oluyor mu acaba. MR yöntemi uygulanıyor mu

 168. Admin göbek deliği ameliyatla alındı bu polisliğe engel olurmu.yoksa basvurmalimiyim.

 169. Merhaba admin benim gozumde hipermetrop var sol gözum +5.5 sag gozum +3.0. Saglik yonetmeliginde camla duzeltildikten sonra 1 gozun 10 da 1 gormesi her iki gozun ise 20 de 12 mi 13 gormesi lazimmis benim sol gozum gozlukle %30-40 arasi goruyor. Sag gozum gozluksuz %80 gozlukle %100. Sizce polislik icin sansim var mi yardim edebilir misiniz ?

 170. Kolay gelsin admin erkek arkadaşım hipoplazik böbrek nedeniye ankaray gönderildi ankarada işler nasıl yürüyor nereye görünüyor kurul kimlerden olşuyor bilgi verirseniz sevinirim

 171. Merhaba Admin benim alt değerim yüksek çıktı doktor raporunu yazdı sonra tekrar kan vermem istendi ve bu sefer normal çıktı ama doktor ben raporumu değişmem diyor dosyam Ankara’ya gitti sence ne olur?

  • düşük çıkıyorsa sorun olacağını sanmıyorum tekrar çağırsalabilir düşük olduğu için bir sorun olacağını sanmıyorum

 172. Merhaba admin benim doğuştan uzaktan bakılınca biraz zor fark edlicek düzeyde pektus var ama minimal düzeyler sağlam kabul ediliyormuş ön sağlıkta elenme durumu olur mu ? Teşekkürler..

 173. arkadaşım 3 yıl önce aksiyete bozukluğundan çok hafif olan bir anti depresan kullandı. intibakta ki sağlık kurulundan geçti ve sağlam tanısı aldı. ankaradan tekrar çağırılıp elenir mi ?

 174. merhabalar 6 ay önce kbbden kolesteatom ameliyatı oldum kulak zarım filan değiştirildi. şu an için doktor herşey yolunda dedi. duymamda düzeldi. sağlık yönetmeliğini inceledim normalde kolesteatom öğrenciliğe engeldir yazıyor ama ameliyat olduğum için artık mevcut olmadığı için sıkıntı olur mu ? yaklaşık 10 yıl öncede geniz etim alınmıştı. bu ameliyatlardan dolayı ameliyat öyküsünü işaretlemem gerekiyor mu?

 175. Bitliste Kulak db yüzünden olumsuz aldım . Diyarbakıra sevk edimdim oradan olumlu aldım.heyetten geçtim.tekrsr 3. Bi hastaneye sevk ederler mı? Ederlerse mezuniyete yetişir miyim

 176. teşekkür ediyorum. bugün yapılan ön sağlık kontrolünde bir kız ameliyat öyküsünü işaretlemiş polis memuru bunu işaretlediğin için ön sağlıkta elenirsin kazanınca zaten detaylı inceleme giriyorsunuz yokmuş gibi davran demiş. bende mi yok davranmlıyım

 177. Bütün doktorlar sağlam yazdı bana ama doktor evlenirken talesimi minör testi yapmamı istedi rapora sağlam yazdı kan değerlerime ankara ayrıca bakıp çağırır mı?

 178. Trafik kazası geçirmiştim beyin kanamasından dolayı beyin ameliyatı oldum. Şuan sağlık problemim yok İlaçta kullanmıyorum Sorun olur mu sizce

 179. Mrb ben 23.donem POMEM öğrencisiyim kolesterol değerim 0-200 değerleri arasında olması gerekirken benim 310 olduğu için Ankara hata polis olamaz raporu verdi 13 Haziran’da kurula gireceğim 1.donem bitti yarın 2.donem başlıyor direk ilişki kesilir mi yoksa kurul olumlu verir mi daha önce kolesterolden elenen oldu mu

 180. Merhabalar emar cektirdim ve bel fitiği başlangici var dedi doktor. Bu benim herhangi fiziksel hareketime engel olmuyor ama. bu yüzden elenirmiyim acaba ?

 181. mr çektirdim menisküs yırtığı tanısı koydu okulu kazanıp girdiğimiz zaman geçmiş mr görüntüleri incelniyormu ameliyat olmadım

 182. Merhablar ben bekçilik için 8 Aralık 2018 de sağlık raporu için doktorlardan sağlam raporu aldim. Güvenlik soruşturmasından elenip 13 haziran 2019 da mahkeme kararıyla geri döndüm.
  1. Muayene olduğum tarihten 6 ay geçmiş oluyor tekrar sağlık raporu alacakmiyim ?
  2. Acaba muayene olduğum tarihe değil de Ankara daki heyetin onaylama tarihine mi bakılıyor ?
  Hocam bunları cevaplardan çok memnun olurum

 183. Atmamam yapıldı 6 gündür karakola gidip geliyorum. Öyle bi problem olsa sağlık raporunda sknti var derlerdi galiba değil mi. Ya da yarın birgün eğitime gittiğimde sağlık raporunun süresi geçmiş derler mi

 184. Ahmet öözgüroğlu

  İyi günler meraba ben 9 yaşımda bir atak geçirdim ve epilepsi(epilekti tanısı ) konuldu tegretol cr 400 ilaçlarını kullandım şuan 23 yaşındayım ve 6-7 yıldır nöbet gecirmiyorum ayrıca ilaçlarında 5 ıldır kullanmıyorum ama sistemde böyle gözüküyor hatta ve bende epilepsi olduğuna değil yanlış teşhis sonucu bu ilaclari kullandığımı düşünüyorum ,bununla birlikte şuan iyiyim hiçbir sıkıntım yok daha önce hiç ameliyat olmadı ama sistemde geçmişe dönük herşey gözüktüğü için korktum yani hepatit tiroid kabul ediliyor ,acaba iyileşmiş durumlar kabuk ediliyor mu yoksa kesin yargı ile daha önce epilepsi tanısı konmuş kişileri elerlermi ,ayrıca yönetmelikte bütün dilimler karışık verilmis a dilimine olumsuz durumlar bile yazıyor anlamadığım durum şu ABCD diye ayirmislar ama doktor herşeye bakarak kendi dilimini mi belirliyor bu hasta a dikiminde diyor gerçekten anlamadım yani başka hiçbir rahatsligm yok sadece geçen yıl alerji bir hastalıktan dolayı psikiyatri ilacı kullandım ama birdaha i ilaçları yazdirmadm zaten bir ay sonra alerjik geçti bir daha psikiyatriye gitmedim ama merak ettiğim şu kisinın o anki durumuna göremi bakıyorlar yoksa geçmişte bu olmuş bu polis olamaz diye eliyorlarmı,yani bence birde insanlar muayene olmak içinde her doktora gidebilir bunlar sistemde gözüküyor diye sorun olabilir mi bana bu konuda bilgilendirme yaparmisiniz epilepsi konusunda 5-6 yıldır hiç nöbet gecirmiyorum ve ilaç kullanmıyorum ve gayet normal bir hayatim var bu sağlık kontrolünde nasıl değerlendirilir ve nasıl anlaşılır nöroloji kontrolünde eeg çekiliyor mu ve 10 yıl önceki geçmiş herşey görünüyor mu lütfen yardımcı olun

 185. Merhaba admin. Harp okulundan ayrılan biri paem e başvurabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim

 186. Harp okulundan ayrılmış ama 4 yıllık üniversite bitirmiş biri.

 187. Merhaba admin ben 14 yaşında başımdan ameliyat oldum . Başımda hilal şeklinde iz var ama sacimla gözükmüyor sorun olur mu?

 188. merhaba admin sol gözümde göz kapağı düşüklüğu var doktor az görmeye engeli yok dedi bu şekilde genel sağlıkta geçen var mı yoksa ameliyat olmalımıyım

 189. merhaba hocam. Polis okulunda okumaktayım suan. sağlık raporum olumlu geldi. Ama ben geçen hafta nörolojiye gittim ve bana antidepresan ve ağrı kesici yazmış. İlacın antidepresan olduğunu bile bilmiyordum hiç kullanmadığımdan. Sorum şu; Mevcut durumumu etkiler mi ?

 190. 2016 yilinda pnomotoraks (akciger sonmesi) ameliyati oldum herk iki taraftanda 5 sene oldu hic bi sikıntım yok spor vs herseyi yapiyorum bi aksilik yok ama bu hastalik tabi engel teskil edio simdi benim koltum alti tarafimda 3 tane 3 cmlik izler var bu izler vucud kontrolunde cikcak hangi bolumun doktoru izlere bakio ve bu durumu caktirmasam bi sorun cikarmi hani bana bi tiyoda bunlunurmusun yoksa tamamen doktorun insiyatifine mi bagli ne yapmam gerekiyor?

  • Kardeşim ön sağlıkta yüzeysen genel sağlıkta ise detaylı inceleme yapılıyor yönetmeliği incele bir istersen sorun olup olmadığı konusunda

 191. merhabalar 23.dönem pomem öğrencisiydim.Kardiyoloji den olumlu sonuc almama ragmen sağlık raporum Ankaradan tansiyonumun incelemesi talebiyle geri gönderildi.Sevkten sonra doktor rapora anksiyeteye bağlı hipertansiyon düşünülür yazdı ve göz plk.sevk etti.Göz de birşey cıkmadı çok şukur . Ertesi gün rapora sonuc yazdrmak için gittiğimde başka bir heyet doktoru vardı o doktorda sonuclara bakarak rapora hipertansiyon düşünülmedi yazdı.Hastane heyetinden de gecti büyük ihtimal fakat Sağlık kurulu raporunda İki farklı doktorun farklı tanılar koyması sorun olur mu ? Tekrardan olumsuz olarak raporum döner mi ? Teşekkürler şimdiden

 192. merhabalar 23.dönem pomem öğrencisiydim.Kardiyoloji den olumlu sonuc almama ragmen sağlık raporum Ankaradan tansiyonumun incelemesi talebiyle geri gönderildi.Sevkten sonra doktor rapora anksiyeteye bağlı hipertansiyon düşünülür yazdı ve göz plk.sevk etti.Göz de birşey cıkmadı çok şukur . Ertesi gün rapora sonuc yazdrmak için gittiğimde başka bir heyet doktoru vardı o doktorda sonuclara bakarak rapora hipertansiyon düşünülmedi yazdı.Hastane heyetinden de gecti büyük ihtimal fakat Sağlık kurulu raporunda İki farklı doktorun farklı tanılar koyması sorun olur mu ? Tekrardan olumsuz olarak raporum döner mi ? Teşekkürler şimdiden

 193. merhaba, bende varikosel vardı neredeyse 3 sene önce ameliyat oldum. üroloji de problem olur mu sizce?

 194. merhaba ben saglık ocagında kan verdim doktor hepsi güzel dedi engel degil polislige dedi ama bazı degerler düşük cıktı efendım

  HBsAg degeri refarans aralıgı <1.0 beım degerim 0.744 düşük yanı birde

  Anti HBs yine refarasn aralıgı <10- benım degerim 1000 ıu

  başka birşey yok efendım hepatit b hastasımııyım sizce elenırmıyım saglıkta diger tüm degerler normal efendım cevap veirsenız sevinirim iyi günler.

  • Kardeşim bunu enfeksiyon hastalıkları ya da sağlık ocağındaki doktora yönetmelikteki dereceleri göstererek karşılaştırmasını isteyebilirsin

 195. Bir tane yumurtalığım yok diğeri sağlam bi sorun olur mu? Yada ameliyatla bi tane taktıraym mı?

 196. MERHABA SOL GÖZ 3.50 SAĞ GÖZ 3.75 DERECE (HİPERPETROP ASTİĞMATİZMA ) BAŞVURU YAPMALI MIYIM ?

 197. Merhaba benim kolumda dirseğimin 2 cm altında kolun dış tarafında 1cm çapında dermatofibroma bulunmakta.Bunun rengi kagve rengi veya kahverengi ile kırmızı arasında değişmekte. Bu sorunun çözümü cerrahi yolla müdahale ancak bu şekilde müdahalede 5 civarı dikiş atılacak bu dikişlerin olması mı iyi yoksa bu doğuştan gelen sorunun bende kalmasımı iyi karar veremedim. eğer mail atarsanız size görsel olarak bunu paylaşabilirim yaklaşık 2 aydır bu sorunu araştırıyorum herhangi bir çözüm bulamadım sorularıma cevaplayacagını düşünerek şimdiden teşekkür ediyorum.

 198. Yeni çıkan raporlarda renk körlüğüne bakıyorlar mı. Renk körlüğü kriteri kalktı mı ?

  • Renk körlüğü elenme sebebidir

   • yeni yönetmelikte renk körlüğü mevzusu A dilimden B dilimi 11. bende alınmış nedeni nedir sizce? Polis memuru olarak atananlarda kısmi veya total renk körlüğü memurluğa engel değil iken öğrenciliğe neden engel?

 199. Fazla kilo veriminden dolayı göbek kısmında oluşan çatlaklar ve sarkma engel taşırmı?

 200. Paeme başvurdum ve Sağlık Bilgilendirme Formunda 1. madde de “Düzenli olarak tedavi gerektiren bir hastalık, sürekli kullanılan ilaç” diye madde var. Ben de migren var Nöroloji doktoru bana migren ilacı yazdı ve ben migren ilacını düzenli olarak kullanıyorum. Migren herkeste olabilecek basit bir hastalık. Sizce düzenli olarak migren ilacı kullanmam elenmeme sebep olur mu?

  • miğrenin elenme sebebi olacağını düşünmüyor genel sağlıkta ve ön sağlık doktor incelemesi ile belli oluyor

   • Kapalı kist ameliyatı oldum üç yıl önce genel sağlık taramasında sorun olur mu acaba

    • sorun oalcağını sanmıyorum ama kesin olarak genel sağlık aşamasında inceleme ile belli olur

     • Admin nişanlımda iktiyozis vulgaris yani balık pulu hastalığı var ama sadece kollarında var biraz sağlıktan kalır mı çok araştırdım fakat bi cevap bulamadım sağlık yönetmeliğinde de göremedim cevap verirseniz çok sevinirim

     • Bu hastalığı hiç duymadım kardşeim yönetmeliğede baktım bu isimle çıkmadı doktor muayenesi ile cevap alabilirsiniz

 201. Merhaba admin bende şuan daha yeni nuksetti sayılır hemoroid var galiba 4 gun sonrada parkurla mulaktim var şayet geçersem ileride bu hemoroid bana sıkıntı olurmu genel saglikta okul sirasinda herhangi bir cerrahi veya ilaç kullanmak gibi bi durumda kalirsamegitimden polislikten atilirmiyim .litfen bi yaridimci olurmusun bilgilendirirmisin ?

 202. Hocam öncelikle sorumu cevaplayacağın için teşekkür ederim .

  Benim göğüs bölgemde ciddi derecede derin akne izleri var tişört giydiğim zaman birşey gözükmüyor ama derin akne izleri bu benim için problem olur mu?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir