Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM / POMEM Yaş Düzenlemesi İçin Kanun Teklifi TBMM’ye Sunuldu.

POMEM Yaş Düzenlemesi İçin Kanun Teklifi TBMM’ye Sunuldu.

POMEM Adayları müjde, POMEM Yaş Düzenlemesi İçin Kanun Teklifi TBMM’ye Sunuldu. Teklif yasalaşması halinde, yaş konusuna İçişleri Bakanlığının çıkaracağı yönetmelikle belirlenecektir. Yaşı yükseltebilecek ya da düşürebilecektir. 

Yani her alım ilanında kurum yaş şartında direk değişiklik yapabilecektir.

Torba Kanunundaki Madde İse; 

POMEM’lere girişi düzenleyen 3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesinin ikinci fıkrası şu şekildedir:

“Lisans mezunlarından Kamu Personeli Seçme Sınavında Bakanlıkça belirlenecek taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın adaylar arasından yönetmelikle belirlenecek şartları taşıyanlar ve sınavda başarılı olanlar polis meslek eğitim merkezlerine alınırlar. Toplam kontenjanın %20’sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda önlisans mezunu da bu fıkrada belirtilen usule uygun olarak polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir.”

Ak Parti’nin 10 Ekim 2018 tarihi itibariyle TBMM’ye sunduğu teklif şu şekildedir:

“Madde 2- 4/6/1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununun ek 24 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “”taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın” ibaresi “taban puanı almış olan erkek ve kadın” şeklinde değiştirilmiştir.”

OKUMALISIN  Polis Okulunda Geçici Kayıt ve Kesin Kayıt Nedir?

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Buna da bakın

23. Dönem Fiziki Yeterlilik Parkur Anketi – Kadın Erkek- Parkur Süreleri

POMEM Adayları, ön sağlık ve parkur aşamaları sona erdi bu yazımızda 23. Dönem Fiziki Yeterlilik …

21 Yorumlar

  1. 30yaş şartı kalktımı?

  2. meclise sunulan kanun tekliflerine baktım göremedim yaş düzenlemesini sunulmuş mu sunulacak mı doğru mu yalan mı çözemedim?

  3. Simdi başvuru yapalım mi yapmayalım mi? yas tutmuyor.

  4. Varmı bir gelisme

  5. Yaş ile ilgili bir gelişme varmı.?

  6. Yok mu şu yaş işine el atacak babayiğit ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir