Anasayfa / Polis Sağlık / Safra Kesesi Polipleri Polisliğe Engel Mi?

Safra Kesesi Polipleri Polisliğe Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Safra Kesesi Polipleri Polisliğe Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim. POMEM, PAEM, PMYO, PÖH

Safra Kesesi Polipleri Polisliğe Engel Mi?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Safra Kesesi Polipleri ile bilgileri sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Safra Kesesi Polipleri 

Safra kesesi poliplerisafra kesesinin iyi huylu tümörleridir. Yaşam süresince safra kesesi polibi görülme sıklığı % 1-4 arasında değişir. Çoğunlukla genel tarama amaçlı veya farklı bir yakınma nedeniyle yapılan karın ultrasonografisi ile safra kesesi polibi tanısı konulur.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Safra Kesesi Polipleri Polisliğe Engel Mi?

Safra Kesesi Taşı İle Emniyzet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği Genel Cerrahi Kısmında Aşağıdaki Madde Bulunmaktadır:

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

2 Yorumlar

  1. İyi günler. Nişanlım güven masasını kazandı ve şu an pomem okulunda intibakta. Sağlık raporu için hastaneye gittiğinde safra kesesinde 4mm polip çıktığı belirlendi. Eski yönetmenliğe göre engel sanırım. Şuan ki yeni yönetmenliğe göre de 1cm ve altı engel değilmiş. Çok kararsız kaldık safra kesesini polipden dolayı intibak bitince aldırmayı düşünüyoruz. Ama bu seferde organ eksikliği deyip elenir mi. Ve resmî gazetede yayınlandı ama yeni sağlık yönetmenliğine tabi tutuluyormuşuz.
    Yardımcı olursanız yol gösterirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir