Şırnak’taki KYK Yurtları – Şırnak KYK – Devlet Yurtları Adres ve Telefonları

Şırnak’taki KYK Yurtları – Şırnak KYK – Devlet Yurtları Adres ve Telefonları

Öğrenci Yurtları kategorisinde bu yazımızda sizlere Şırnak’taki KYK Yurtları – Şırnak KYK – Devlet Yurtları Adres ve Telefonları hakkında bilgi vereceğiz.

Şırnak’taki KYK Yurtları – Şırnak KYK – Devlet Yurtları Adres ve Telefonları

CEZERİ ÖĞRENCİ YURDU

Tipi : ERKEK
Telefon : 
Faks: 04862164255
Adres :: YENİ MAH. CİZRE CAD. KAMPÜS ALANI. NO 203 ŞIRNAK

ŞIRNAK YURDU

Tipi : KIZ
Telefon : 
Faks: 4862167740
Adres :: YENİ MAH.CİZRE CAD.DEVLET HASTANESİ KARŞISI NO:171 ŞIRNAK

KYK Yurt Başvurusu ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de milyonlarca öğrenci üniversite sınavlarına hazırlık YKS sınavına girmekte. Sınav, sınav sonuçları, tercihler ve tercihlerin belirlenmesi süreçleri öğrenciler için zorlu bir maraton gibi geçer. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla kimi öğrenci kendi şehrinde, kimi öğrenciler başka şehirlerde üniversite kazanmaktadır. Başka bir şehirde okul okuma düşüncesi sürecinde, akıllara takılan ilk soru işareti nerede barınılacağıdır. KYK yurtları üniversite öğrencilerine büyük imkanlar sağlamaktadır.

E-Devlet ile Adım Adım KYK Yurt Başvuru İşlemleri

 • E-Devlet sistemine giriş yapınız. E-Devlete https://www.turkiye.gov.tr/ bağlantısına tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.
 • Ana sayfada sizden istenen herhangi bir giriş biçimini seçin. Bu giriş biçimlerinden en kolay olanı “T.C. Kimlik Kartı” seçeneğidir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine e-Devlet şifre başvurusunda bulunarak 2 ₺ ücret karşılığında e-Devlet şifresi edinebilirsiniz.
 • Sayfada sizden istenen T.C. kimlik numaranızı girin ve ardından şifrenizi girin.
 • Karşınıza çıkan ana sayfadaki arama motoruna “Yurt Başvurusu” ifadesini yazın, altta çıkan seçeneğe tıklayın.
 • Karşınıza uzun bir yurtla ilgili taahhütname çıkacak. Bu yazıyı dikkatlice okuyun ve taahhütnameyi onaylayın. Daha sonra karşınıza çıkan doğrulama işleminde kimlik bilgilerinizi onaylatın.
 • Doğrulama işleminden sonra başvuru yapan öğrencinin bilgileri ve yerleştirileceği KYK yurdu bilgileri çıkacaktır. Bu yazıları dikkatli bir şekilde okuyun ve ardından “Bilgilendirme metnini okudum” yazısını işaretleyin. Daha sonra karşınıza KYK yetkililerinin sizinle iletişim kurabileceği iletişim bilgileri çıkacak. Bu bilgiler size aitse bunu onaylayın.
 • Sonraki sayfada karşınıza özel bir duruma sahip olup olmadığınız (engelli olmak vb.) gibi bir sorgulama çıkacak. Bu kısmı doğru bir şekilde doldurmalısınız.
 • Daha sonraki sayfada aile bilgileri (sağ, ölü, ayrı vb.), aile geliri vb. gibi sorular ile karşılaşacaksınız. Bu bilgileri kesinlikle doğru bir şekilde doldurmalısınız. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmayacaktır. Yurt hakkı reddedilir.
 • Sonraki sayfada yaptığınız tüm işlemler başvuru formuna benzer bir belge şeklinde karşınıza çıkacak. Bilgileriniz doğruysa alt kısımda bulunan “Başvur” butonuna tıklayın. Böylece başvuru işleminizi yapmış olursunuz.

E-Devlet ile Adım Adım KYK Yurt Başvuru Sonuçları Sorgulama İşlemleri

 • E-Devlet sistemine giriş yapınız. E-Devlete https://www.turkiye.gov.tr/ bağlantısına tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan ana sayfadaki arama motoruna “Yurt Başvuru Sonuçları” ifadesini yazın ve daha sonra hemen altta çıkan seçeneğe tıklayın.
 • Ardından kimlik doğrulama işlemlerini yapınız. Kimlik doğrulama işlemi onaylanırsa bu sayfadan yurt başvuru sonuçları öğrenilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.