Tokat Almus Besyo Kursu – Almus Besyo Hazırlık Kursu

Tokat Almus Besyo Kursu – Almus Besyo Hazırlık Kursu

Besyo Adayları, Tokat Almus Besyo Kursu – Almus Kursu, en iyi besyo hazırlık kursu Tokat Almus

Tokat Almus BESYO Kursu

BESYO, beden eğitimi ve spor yüksek okulunun kısaltması olarak kullanılan bir ifadedir. Üniversitelerin BESYO’ları her yıl onlarca öğrenci alımı yapıyor ve buralarda okumak isteyen adayların ÖSYM’nin yaptığı TYT sınavına girmeleri gerekiyor. Fakat sadece bununla sınırlı kalmıyor ve BESYO’ların büyük çoğunluğu özel yetenek sınavı düzenliyor. Dolayısıyla sadece ÖSYM sınav sonucunuz BESYO’ya giriş için yeterli olmuyor.

Sporla ilgilenmek isteyen ve hem spor yapıp hem para kazanmak, hayatını bunun üzerine idame ettirmek, milli sporcu olmak, ulusal, uluslararası müsabakalarda boy göstermek gibi isteklerde olan yüzlerce aday BESYO’ları tercih ediyor. Çok fazla kişi başvuru yaptığı için de yetenek sınavında rakiplerinizi geride bırakmanız, tabiri caizse bütün sportif yeteneklerinizi göstermeniz gerekiyor. Bunun yolu da BESYO kursu ile bu sınava hazırlanmaktan geçiyor.

Tokat Almus BESYO Kursuna Gitmek Gerekli Mi?

Pek çok kişinin aklına BESYO kursu gerçekten gerekli mi sorusu gelebilir. Fakat daha öncesinde yanlış bir algıyı düzeltmekte fayda var. BESYO tamamen sporculara hitap eden bir yer değildir. BESYO’ya girdiğinizde pek çok bölüm karşınıza çıkar:

 • Spor yöneticiliği,
 • Antrenörlük eğitimi,
 • Beden eğitimi ve spor öğretmenliği,
 • Spor bilimleri,
 • Engellilerde spor eğitimi,
 • Egzersiz eğitimi.

Dolayısıyla BESYO’yu tercih etmek için kimi zaman yönetici yeteneğinizi, organizasyon yeteneğinizi de gerekçe gösterebilirsiniz. Spora ilgi duyuyor olmanız BESYO’ya başvuru yapmanıza yeterli olacaktır. Sonrasında ise yetenek sınavını geçip bölüme girmeniz gerekiyor. Daha sonrası adım adım gerçekleşecek, daha rahat ilerleyeceksiniz.

BESYO kursuna gitmeden BESYO’yu kazanmak elbette mümkün. Fakat kursa gittiğinizde başarı yüzdenizi çok daha arttırmış olursunuz. Özellikle Ankara gibi metropollerde talep daha çok olacağından sizin daha fazla çalışmanız. İyi bir Tokat Almus BESYO kursu ile sınava hazırlanmanız gerekiyor. Araştırmalara göre BESYO’yu kazanan öğrencilerin ezici çoğunluğu hazırlık kursuna gitmiştir ve sınavlarda daha rahat etmektedirler.

Tokat Almus BESYO Hazırlık Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tokat Almus BESYO hazırlık kursu ile BESYO’ya hazırlanmak tercihe bağlı olsa da adayların yaklaşık yüzde 90’ı kursları tercih etmektedir. Bununla birlikte kurs seçimini de doğru yapmakta fayda vardır. İyi bir kurs seçtiğinizde başarıyı daha rahat yakalayabileceğiniz gibi yanlış kurs seçimi yanlış bilgilerle sizi başarıdan uzaklaştırabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı huşular şunlardır:

 • Kursun kalitesi,
 • Kurstaki antrenör sayısı,
 • Kursun faaliyet alanları,
 • Kurs antrenörlerinin milli sporcu, lisanslı sporcu, tecrübe sahibi kişiler olup olmadığı,
 • Kursta kullanılan malzemelerin yeterliliği ve kalitesi,
 • Antrenman alanının kalitesi,
 • Kursun ölçüm cihazları kullanıp kullanmadığı,
 • Kursun hangi üniversite veya üniversitelerin sistemlerine göre çalıştığı,
 • Kurstaki disiplin,
 • Kursun kurumsallığı,
 • Kursun geçmiş başarıları.

BESYO Kursuna Ne Zaman Başlanmalı?

İyi bir Tokat Almus BESYO hazırlık kursu adaylara pek çok açıdan artı sağlar. Öncelikle üniversiteler belli kategorilerde adayları sınava tabi tutarlar ve bunları bilir, önceden antrenman yaparak, kendinizi test edip eksiklerinizi profesyonel bir eğitmen gözetiminde giderebilirsiniz.

BESYO sınavlarında adayların sadece tek bir sportif yönüne bakılmaz. Farklı sınavların puanları başarıda etkin olur. Dolayısıyla bir kategorideki eksiğinizi başka bir yerden tamamlayabilirsiniz. Kursun sağlayacağı danışmanlık ve hocanızın deneyimi ile bir yol haritası çizebilirsiniz.

BESYO kursları ile sınava hazırlanan adayların genel kabullerinden birisi de kurstaki rekabet ortamının ve yardımlaşmanın faydalı olduğu yönündedir. Adaylar tek başlarına antrenman alanı bulsalar da bir program takip etmeleri, disiplin yakalamaları ve bunu uzun süre devam ettirebilmeleri oldukça zordur.

Bir adayın BESYO kursuna ne zaman başlaması gerektiği ise öncelikle adayın aktif spor yaşamına bağlıdır. Eğer düzenli spor yapan birisi değilseniz son 2-3 ay içinde kursa gidip çok fazla çalışsanız da zorluk yaşayabilirsiniz. Yetenekleri orta düzey adayların 5 ila 10 ay zarfında hazırlanmaları gerekirken diğer bütün adayların da kurslar açılır açılmaz başlamasında fayda vardır.

Tokat Almus BESYO Kursu Ücretleri

Tokat Almus BESYO kursu ile sınavlara hazırlanmak isteyenlerin karşısına farklı ücretler çıkmaktadır. Bazı kurslar aylık ücret talep etmekte, bazıları adayın sınavı kazanması halinde bir ücret talebinde bulunmaktadır. Bazı kurslarsa hem aylık ücret istemekte hem de sınavın kazanılması halinde bir ücret isteyebilmektedir. Serbest piyasa olması nedeniyle kurslar arasında fiyat farkları olmakta, kursun başarı yüzdesine, tecrübesine, eğitmenlerine göre ücretleri değişebilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.