Topuk Dikeni – Kalkaneus Epinleri Yedek Astsubay Olmaya Engel Mi?

Topuk Dikeni – Kalkaneus Epinleri Yedek Astsubay Olmaya Engel Mi?

Yedek Astsubay Adayları bu yazımızda sizlere Topuk Dikeni – Kalkaneus Epinleri Yedek Astsubay Olmaya Engel Mi? – Yedek Astsubay Alımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Topuk, kalkaneus kemiği ve plantar fasia isimli bağdan oluşur. Plantar facia , topuk ile ayak önü kemiklerini arasında uzanan ve kemikleri birbirne bağlayan yumuşak dokudur. Topuk dikeni, plantar fasianın kalkaneus ile birleşim noktasında kalsiyum iyonlarının çökmesi ile oluşur. Topuk dikeni kronik bir süreç olup uzun vadade meydana gelir. Literatürde kalkaneal spur veya epin kalkanei olarak isimlendirilir.

Topuk Dikeni – Kalkaneus Epinleri Yedek Astsubay Olmaya Engel Mi?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Geçen Madde Aşağıdaki Gibidir:

Askerliğe elverişli olanlar: Hastalıklar Listesinin (A) dilimlerine girenler hakkında “Askerliğe Elverişlidir” kararı verilir. Aşağıdaki maddeler A diliminde yer almaktadır.

Yürüyüşe engel olmayan kalkaneus epinleri. (Yani yürüyüşünüze engel olmuyorsa sorun olmuyor.)

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!