1 Chia Coin Kaç TL? Chia Coin Madenciliği – XCH Coin Kaç TL

1 Chia Coin Kaç TL? Chia Coin Madenciliği – XCH Coin Kaç TL
A+
A-

Coin kategorimizdeki bu yazımızda sizlere 1 Chia Coin Kaç TL? Chia Coin Madenciliği hakkında bilgiler vereceğiz.

Chia Coin Nedir? 

Chia, gelişmiş bir blockchain ve akıllı işlem platformu geliştirmek için Ağustos 2017’de kuruldu. Küresel finansal ve ödeme sistemlerini geliştirmek için Chia Ağı’nı inşa ediyoruz. Chia kurumsal düzeyde ilk dijital para olacak. Chia, Bitcoin’den bu yana ilk yeni blockchain konsensüs algoritmasını kullanıyor. Uzay ve Zamanın İspatı olarak adlandırılan, en iyi ağ protokol mühendisi ve BitTorrent’in mucidi Bram Cohen tarafından yaratıldı. Chialisp, Chia’nın güçlü, denetlemesi kolay ve güvenli yeni akıllı işlem programlama dilidir. Şu anda mevcut olan referans akıllı işlemler şunlardır: atomik swaplar, yetkili alacaklılar, geri kazanılabilir cüzdanlar, çoklu ekranlı cüzdanlar ve hız sınırlı cüzdanlar.

1 Chia Coin Kaç TL?

1 Chia Network bu yazı tarihi itibarı ile 655.00 USD yani 5.465,53 TL civarındadır.

https://www.okex.com/tr/markets/spot-info/xch-usdt

Chia Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Chia Coin ismiyle ortaya çıkan yeni bir coin türü SSD madenciliğine dayanan bir yapıya sahip. Hal böyle olunca SSD’lere olan talep de önemli oranda arttı. Sektörün önde gelen isimlerinden ADATA satışların 5 kat arttığını söyledi. Çin başta olmak üzere şimdiden pek çok ülkede SSD sıkıntısı ortaya çıkmış durumda.

Chia neden daha iyi?

Chia, İş Kanıtı’nın enerji taleplerini sistemden kaldıran yeni bir Nakamoto tarzı yeni fikir birliği algoritmasına sahiptir. Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, Chia daha merkezi olmayan blok zinciri nedeniyle önemli ölçüde daha iyi güvenliğe sahip olacak. Chialisp, Chia’nın güçlü, denetlemesi kolay ve güvenli olan yeni kripto para birimlerinin vaat ettiği güvenlik, şeffaflık ve kullanım kolaylığının kilidini açacak yeni akıllı işlem programlama dilidir. Chia, daha zengin akıllı işlem yetenekleri sağlamak için daha modern şifreleme araçlarını da benimsiyor. Chia, nihayetinde halka açık, kâr amacı gütmeyen bir açık çiftlik geliştirme şirketi aracılığıyla bir blockchain’i finanse etmek, inşa etmek ve desteklemek için yeni ve üstün bir yaklaşım benimsiyor. Chia, baloncukları ve çökmeleri azaltmak ve chia’nın benimsenmesini sağlamak için madalyonun uçuculuğunu kolaylaştırmak için çiftlik öncesi (“Stratejik Rezerv”) kullanacaktır.

Chia Network stratejisi nedir?

Blockchain endüstrisinin hala geliştiriciler tarafından yönetildiğine inanıyoruz. Yeni uygulamaları ve hizmetleri dağıtmak için üstün zincir olmayı ve egemen destekli istikrarlı madeni paralar gibi uygulamalar için tek ciddi ve güvenli seçim olmayı amaçlıyoruz. Chia Network işletmesi, bir çiftliği yöneten kar şirketi için ilk şirket olacak ve halka açık ilk “ETF’ye yakın” kripto para birimi olmayı hedefliyoruz. Redhat ve MySQL AB’nin linux ve mysql’in kurumsal olarak benimsenmesini sağlamak için gerekli olduğundan, egemenlik, finans kurumları ve şirketler günlük ticarette kripto para birimini kullanmak istedikçe destek ve eğitim kaynağı olacağına inanıyoruz. Son olarak, sabit disk üreticileri ve depolama sunucusu satıcılarının teklifleri ile uzay çiftçiliğini büyük olasılıkla sağlayacağı için, kurumlarda ve son kullanıcılarda benimsenmeyi artırmak için depolama ekosisteminden yararlanabileceğimize inanıyoruz.

Madencilik ve tarım arasındaki fark nedir?

Madencilik, aşırı miktarda elektrik tüketen pahalı tek kullanımlık donanım gerektirir. Bu sorunu, dünyanın dört bir yanındaki düğümlere dağıtılan mevcut boş sabit disk alanından yararlanmak için çiftçilik kullanan adil, çevre dostu ve daha iyi bir blockchain ile hafifletiyoruz. Tarım, merkezi olmayan olarak kalır, çünkü yazılımımızı yükleyen ve arazileri olan herkes bir sonraki bloğu kazanabilir. Madencilik, pahalı özel tek kullanımlık donanım ve elektriğe, yalnızca yerleşik şirketlerin madenciliği yapabileceği toptan veya daha iyi fiyatlarla erişmesini gerektirir. Tarım, boş bir sabit disk alanına dayalı olduğundan ve cep telefonu, dizüstü bilgisayar veya kurumsal ağa sahip olan herkes şu anda kullanılmayan fazladan alana sahip olma eğiliminde olduğundan daha merkezi değildir. Madenciliğin aksine, depolama alanınızı yetiştirmeyi bitirdikten sonra, örneğin aile fotoğraflarınızı depolamak için yeniden kullanabilirsiniz.

Neden Chia’yı çiftlik yapmak istiyorum?

Chia’yı cep telefonunuzun, dizüstü bilgisayarınızın veya kurumsal ağınızın kullanılmayan depolama alanına ekleyebilir ve karşılığında blok zincirinin güvenliğine yardımcı olmak için chia’da ödüller alma şansınız vardır. Yazılımımız, grafikler oluşturmak için belirli bir miktarda kullanılmayan disk alanı ayırmanıza izin verecektir. Yoğun kaynak gerektiren tek adım ilk çizim olduğundan, Chia düğüm yazılımını indirdikten sonra sürücüleriniz arka planda çizilir. Çizim tamamlandıktan sonra, bilgisayarınız sizin adınıza çiftçilik yapmaya başlayacak ve yazılım tüm işi yapacak ve sizin için ödüllerinizi takip edecektir. Devam eden çiftçilik çok az ağ bant genişliği kullanır ve depolama dışında neredeyse hiç kaynak kullanmaz. Tarım sürecini kullanılmayan disk alanı olan herkes için kullanılabilir hale getirerek, depolama ve bulut endüstrisine çapraz sübvansiyon görevi görecek olan gerçekten merkezi olmayan bir blok zinciri hedefimize doğru ilerliyoruz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.