Anasayfa / Bekçi Alımları / 1. Dönem Bekçiliği Asil ve Yedek Kazananlar Neler Yapacak?

1. Dönem Bekçiliği Asil ve Yedek Kazananlar Neler Yapacak?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 1. Dönem Bekçiliği Asil ve Yedek Kazananlar Neler Yapacak? hakkında bilgiler vereceğim. Lütfen Bekçilikte asil ve yedek olan arkadaşlarınıza yazıyı okumalarını önerin.

1. Dönem Bekçiliği Asil ve Yedek Kazananlar Neler Yapacak?

Arkadaşlar asil ve yedek adayların neler yapacağını sizlere detaylı olarak buradan anlatacağım. İlk olarak Polis Akademisi tarafından açıklanan yazıyı paylaşarak yazıma başlıyorum.

Resmi Duyuru:

1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Asıl adayların atama için gerekli olan belgelerle birlikte (gerekli belgeler planlama yapılan İl Emniyet Müdürlüklerinden temin edilecektir) en geç 03 Aralık 2018 tarihinde planlandığı İl Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

1. Dönem Bekçilikte Yedek Kaça Kadar Gelir?

Gelelim Açıklamaya:

 • İlk olarak asil kazanan adayları 03 Aralık 2018 tarihine kadar sonuç ekranında kazandıkları ilin İl Emniyet Müdürlüğüne gidecekler. Genellik bu işlerle İl Emniyet Eğitim Şube Müdürlüğü ilgilenmektedir. Burada size bazı belgeler doldurtulacak daha sonra ise en önemli Sağlık Raporu Formu hazırlanacaktır.
 • Belgeler hazırlandıktan sonra adaylar ildeki bazı hastanelere yollanarak Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre sağlık raporu aldırılacaktır. Bekçilik Sağlık Raporu bilgileri için Tıklayın
 • Asil olarak kazanan adayların göreve başlamaları için artık tek aşama Genel Sağlık Raporu aşamadır. Genel Sağlık raporu aşamasında hastanede birçok bölüme giderek Sağlık Yönetmeliğine göre değerlendirme yapılacaktır.
 • Sağlık Yönetmeliği Tam Metni İçin Tıklayın
 • Giriş puanına göre asıl ve asıl sayısı kadar yedek olmak üzere her il için ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Bu listeler Başkanlığın resmi internet sayfasında duyurulur.
 • Yedek adaylar için bilgi vermek gerekirse adaylar şu an bir şey yapacak Polis Akademisi Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçları da resmi internet sitesinden açıklayacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.
 • Yedek adaylara sıra gelmesi için asil olan adayın kayıt yaptırmaması ya da genel sağlık aşamasında elenmesi gerekmektedir. Elenen adayın yerine yedek aday planlaması yapılacaktır. Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

Akılınıza Takılan Tüm Soruları Bize Buradan Sorabilirsiniz. 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

28 Yorumlar

 1. Sayın Adminim Ankara için 150 asil alınıyor ben yedek 386 yım 780 bile var bu yedek 150 olması lazım değilmi herkesin kafası karışık birde sayısı aynı olan yok Türkiye genelinde 1300 yedek bile gördüm bu nasıl olacak yedekler neden fazla Türkiye geneli falanmı anlayamadık

  • Giriş puanına göre asıl ve asıl sayısı kadar yedek olmak üzere her il için ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Bu listeler Başkanlığın resmi internet sayfasında duyurulur. Her ilin yedek sayısı farklı kardeşim puanlamaya göre olabilir. Belki sen genel sıralamada 386 Ankara da yedek olarak başka olabilirsin. Akadmeinin duyurusnu takip edeceğiz.

 2. Resmi bir kıyafetlemi gidelim ? Hastanelere aynı gün içerisinde mi gönderileceğiz bilginiz var mı ?

 3. Gündelik kıyafetle mi gidelim yoksa resmi mi ?

 4. Admin mrb. Asıl olarak kazananlar güvenlik soruşturmasına nezaman girer. Sağlık raporunu aldıktan sonramı. Bi sorum daha olcak herkez ikamet ettiği ilçedeki işe başlıyor

 5. Peki ikamet ettiğimiz ilçenin emniyetine bağlı olarak mı işe başlıyoruz

 6. 170 asıl 16. yedeğim sıra gelirmi acaba

 7. Heyet raporu alırken tekrar boy kilo bakılacak mı yoksa ilk girişte bakıldığı için tekrar bakılir mı

 8. Kardes bilgi ekranında yer alan en geç 3 Aralık’ta emniyete basvurunuz bilgisine istinaden mazeretsiz başvuru yapmayanlar veya gidemeyenler ne olacak bilgin varsa bilgilendirme bilirmisin şimdiden teşekkürler

 9. Selam admin. Ben yedek adayım beni emniyetten çağırıdılar inza attım sıram geldiği için. Asillerin ataması yeni bitti yedekleri almıyoruz gibi bir şey diyebilirler mi Çünkü çok uzun sürdü ve hala ses yok sırası gelip de atama bekleyen yedekleri almama yetkileri var mıdır. Gecikme yeniden sağlık muayenesine gönderilen asillerden kaynaklı olabilir mi

 10. Ama yirmiye kadar yedekler cagrildi biz ellideyiz saglik raporunu fln verdik ne olacak bilemiyorum yirmi yedek alindi suan

 11. hocam ben daha önce 2018 de bekçilik sınavına girdim mülakatı geçtim ve yedeklere kaldım şimdi tekrar alım olacak peki benim tekrar baş vurmam gerekiyomu

 12. 3 aralıkla saglik raporunu verdikten sonra eğitime hemen çağırıyorlar mi ? Yoksa onun da bir süresi var mi ?

  Kısacası benim 12-17 aralık yurt dışına gitmem gerekiyor. O tarihlerde eğitime çağırılır mıyız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir