2019 Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak? hakkında bilgiler vereceğim. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra adayları birçok aşama beklemektedir.

Bekçilik Sınav Merkezleri – Yazılı Sınav Nerede Yapılacak?

Arkadaşlar 2019 yılı yazılı sınav için Polis Akademisi açıklama yapmadı. Polis Akademisi yazılı sınav için geçen alımda Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşma sağlamıştı. Bu yılda değişen bir şey olacağını sanmıyorum sınavın yine MEB tarafından yapılacağını düşünüyorum.

Geçen alımda yazılı sınav bazı illerde oldu. Yazılı sınav yapılan iller ise:  İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum, Batman

Başvuru sayısının fazla olması durumunda MEB sınav yerlerini arttırabilir. Yazılı sınav ile bilgiler kesinleşince sizlerle paylaşacağım. Aşağıdaki İnstagram hesabından bizleri takip ederek 7/24 bilgi alabilirsiniz. 

Bekçilik Sözlü Mülakat Nasıl Oluyor?

BEKÇİ ADAYLARI FACEBOOK GRUBU İÇİN TIKLAYIN.

BEKÇİ  ADAYLARI İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

OKUMALISIN  2019 Bekçi Alımı Yapılacak İller ve Kontenjanları - 8 Bin Bekçi Alımı

Yazılı Sınav Sistemi Nasıl Oluyor?

1. Yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli (test şeklinde) beş şıklı (100) soru yöneltilecek, her bir soru bir puan sayılacak ve yanlış doğruyu götürmeyecektir. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

2. Yazılı sınav “Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür” konularından oluşacaktır.

3. Yazılı sınavda kopya çekenler veya kopya çekme teşebbüsünde bulunanlar ya da yerine başka bir kimseyi sokanlar hakkında tutanak düzenlenerek sınavı geçersiz sayılacak ve bir daha adaylığa başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu kapsamda tespit edilecek ilgililer hakkında adli/idari soruşturma başlatılmak üzere gerekli işlemler yapılacaktır.

4. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanır.

5. Yazılı sınav tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren diğer iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

OKUMALISIN  Epilepsi Nedir? Bekçilikte Epilepsi Engel Mi?

Bekçilik Yazılı Sınav Kaynakları – Test – Konu Anlatım

Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Bekçilik Yazılı Sınavı Dev Soru Arşivi – MEB Kaynakları


ÜCRETSİZ UYGULAMA YAYINDA BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

Bu Alanda En Kapsamlı Uygulamadır.YAZILI VE SÖZLÜ SINAV UYGULAMASI

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android