Bekçilik Başvurusunda E-Devlet Çıktıları Kabul Ediliyor Mu?

Bekçilik Başvurusunda E-Devlet Çıktıları Kabul Ediliyor Mu?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilik Başvurusunda E-Devlet Çıktıları Kabul Ediliyor Mu?  hakkında bilgiler vereceğim. Lütfen yazının sonuna kadar okuyun ki aklınızda soru kalmasın. Tüm soruları sizler için cevaplayacağım.

Bekçilik Başvurusunda E-Devlet Çıktıları Kabul Ediliyor Mu?

Arkadaşlar burada sizlere detaylı olarak bilgiler vereceğim. Sizlere ilk olarak doldurmanız gereken ve yapmanız gerekenler hakkında bilgiler vereceğim daha sonra Evrakları doldurmanız için videolu anlatım ve resimli anlatım yaptığımız alana yönlendireceğim. Gelin ilk olarak evraklar neler nasıl çıktısını alacağız.

Tüm Bekçi Adayları Burada İnstagram Adresi İçin Tıklayın

Polis Akademisi sadece İkamet Belgesinin Nüfus Müdürlüklerinden alınmasını detaylı olarak belirtmiş ancak diğer evraklar için yanına bir ek yazı koymadığından şahsi düşüncem E – Devlet çıktıları kabul edilecektir. Ancak size şunu demek isterim kafam rahat olsun diyorsanız hepsini ilgili kurumlardan gidip alın hazırlayın o zaman kafanız rahat olur.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER 

1. Sınav giriş belgesi – Polis Akademisi sitesinden T.C. Numaranızla girip ekranda gördüğünüz belgedir.

2. Sınav başvuru dilekçesi – Polis Akademisi tarafından sizin doldurmanız gereken formdur. 

3. T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport) – Buradaki aslı ve fotokopisindeki sebep aslı sizde kalacak fotokopisi dosyaya eklenecektir. 

4. Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi) –  Buradaki aslı ve fotokopisindeki sebep aslı sizde kalacak fotokopisi dosyaya eklenecektir. 

5. Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, (Nüfus Müdürlüklerinden alınan onaylı belge) İKAMET BELGESİ ALMAK DETAYLI ANLATIM

6. Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biometrik fotoğraf – Bence sakalsız olması önemlidir. Açıklama yapılmamış ama sakalsız olması artıdır. 

7. Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları – Bu beyanname başvuru şartlarında benim için engel bir durum olmadığını kabul ederim demeniz gerekiyor bunun size word evrak atıyorum siz kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bekçilik Yönetmeliğin 5. Maddesi Evli – Bekar Dilekçe Örneği İndir.

8. Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği – Bu sadece şehit veya vazife malulü olanlar için geçerli belgedir. 

9. Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu – Dekont zorunludur. Bankadan tekrar çıkarmayı deneyebilirsiniz kaybederseniz. 

10. Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi – Buradaki aslı ve fotokopisindeki sebep aslı sizde kalacak fotokopisi dosyaya eklenecektir. 

11. Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi (onaylı) – Bu belgede yaş düzeltmesi yapanlar için geçerlidir. Yapmadıysanız sizi ilgilendirmiyor. 

12. Sağlık Bilgilendirme Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgilendirme Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.)

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Evrakları nereye teslim edeceğim?

Evrakları giriş belgesinde çıkan Sınav Merkezi yazan yere belirtilen tarihte ve saate teslim edeceksiniz. Sizin gibi birçok kişi olacak aynı anda evrak teslim edecek.

Sakal ya da bıyıkla gitmek sorun olur mu?

Bununla ilgili paylaşım yok ama sakalsız kesin olacaksınız ön sağlıkta yüz incelemesi yapılıyor sakalınızı kesmeniz istenilebilir. Bıyık konusunda bir şey diyemiyorum.

Komisyon 2 nedir?

Bazı büyük şehirlerde başvurunun çok olmasından dolayı başka ile verilirken aynı anda ilde birden fazla komisyon yani evrak teslim ve ön sağlık yeri yapılabiliyor.

Evrakları nasil dolduracağım? 

Evrakları  tükenmez kalemde doldurabilirsiniz. Ayrica evraklarda bazı  yerleri gorevli personel ve doktor yazan yerleri evrak teslimde memurlar dolduracak siz kendinize ait yerleri dolduracaksınız.

Başvuru yaptım  ama mezun olamadım sorun olur mu?

Polis Akademisi size evrak teslim tarihi ne diyorsa o zamana kadar mezun olmanız lazim yoksa eksik evraktan elenme olur.

Sınav giriş belgesi nedir?

Sınav giriş belgesi E Devlet üzerinden giriş yaptığınıza yukarıdaki çıkan belge giriş belgesidir.

Giriş belgemde bazı harfler görünmüyor bu sorun bende mi var?

Hayır genelinde var sorun olmaz takmayın

Sınav Başvuru Dilekçesi nedir? 

Sizlere indirilmesi gereken formdur. Bunu kendiniz dolduracaksınız. Yukarıda indirmeniz için gerekli bağlantıyı verdim.

Evrak teslim tarihi gününde benim sınavım,nişanım,düğünüm var ne yapacağım?

Evrak teslim yapacağın okula ulaşman lazım okula durumunu anlatacaksın onlar bir yol buluyorlar. Polis Akademisini değil evrak teslim edeceğin okulu arayacaksın okulun numaralarını nette bulabilirsiniz hepsi var.

Kimlik fotokopisi, diploma ve aslını götürecek miyim?

Aslını ve fotokopisini götüreceksiniz aslı sizde kalacak fotokopisi orada kalacaktır. Diploma içinde geçerlidir. Eğer diplomanız yoksa geçici mezuniyet belgesini götürebilirsiniz bunu E Devlet üzerinden alabilirsiniz. TIKLAYIN

Bekçilik Yönetmeliğin 5. Maddesi Nedir?

Bu evrak için size hazır taslak veriyorum. Direk doldurabilirsiniz.  Evli – Bekar Dilekçe Örneği İndir.

Ne Zaman Gitmeliyim?

Size ait giriş belgesinde ki saatten 30 dakika önce evrak teslim yerinde olun.

İçeriye Telefon Alınıyor Mu?

Hayır alınmıyor.

Biyometrik Fotoğraf nasıl olmalıdır?

Bunun için bir açıklama yapılmamış ama resmi kurumlardaki evraklarda özellikle Emniyet alımlarında sakalsız olması önemlidir. Bence sakalsız olması sizin içinde iyi olacaktır.

İkamet belgesi nasıl olacak?

İkamet belgesi burada Nüfus Müdürlüklerinden alınan diye geçiyor ama nüfus müdürlükleri E Devlet üzerinden alınması gerektiğini söylüyorlar bundan dolayı siz yine bir gidip sorun verirlerse iyi olur vermezlerse yapacak bir şey yok. Belgenizi yanınızda götürün gösterin burada böyle şart var diye o zaman vermek durumunda kalabilirler. İkamet belgesi E Devlet Üzerinden almak için TIKLAYIN

Banka Dekontu Zorunlu Mu?

Evet dekontu götürmeniz gerekiyor eğer kaybettiyseniz ya da silindi ise bankadan tekrar istemeye çalışın belirli bir ücret karşılığı verebilirler. Dekontu götürmezseniz eksik belge olur. Bu da elenmenize sebep olur.

Terhis Belgesi nereden alınacak?

Kaybettiyseniz bulunduğunuz askerlik şubesinden alabilirsiniz. Elinizde varsa fotokopisi ile yanınızda bulun duracaksınız.

Yaş Düzeltmesi Belgesini Nereden alacağım?

Yaş düzeltme belgesi mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yapılanlar için geçerlidir. Yaş düzeltme ile ilgili bir şey yapmadıysanız bu belge sizin için geçerli değildir.

Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular

Belirtilen Tarihte Okulda Olmazsam Ne Olur?

Size giriş belgesinde belirtilen okulda ve saatte bulunmanız gerekiyor yoksa direk elenirsiniz.

Beni Başka İle Vermişler Neden?

Başvuru sayısının fazla olmasından dolayı bazı illerden diğer illere gönderme yapılmış bu sadece evrak teslim ve ön sağlık için geçerlidir. Başka bir şey düşünmenize gerek yok sadece evrakları size nere çıktı ise oraya teslim edeceksiniz.

Askerlik muaf belgesini götürecek miyim?

Askerlikten muaf alanlar terhis belgesi yerine mauf belgesini götüreceklerdir.

Başvurdum Ama Neden Gözükmüyor?

Bunun için kesin bir şey yok ama en belirgin olanı parayı yatırdıktan sonra E Devlet üzerinden başvuru tamamlanmasıdır. Bunun tek cevabını Polis Akademisi verebilir.

Benim şartlarım tutmuyordu ama başvurdum evrak teslim yeri de çıkmış ne olacak?

Evrak teslim aşamasında tüm evraklar incelenecek eğer şartları taşımıyorsan evrak teslim aşamasında eleneceksin.

Ön Sağlıkta Nelere Bakılıyor?

Ön sağlık aşaması hakkında tüm detaylı bilgi için TIKLAYIN

Evrakları nasıl dolduracağım resimli anlatım var mı?

Evet TIKLAYIN

OKUMADAN GEÇMEYİN ÖNEMLİDİR.

Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular

Başvuruda İstenilen Evraklar Formunu İndirmek İçin Tıklayın

Başvuru Dilekçesini İndirmek İçin Tıklayın

Sağlık Bilgi Formu İndirmek İçin Tıklayın

Bekçilik Yönetmeliğin 5. Maddesi Evli – Bekar Dilekçe Örneği İndir.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Özkan Kürşat Lek dedi ki:

  Benim salı günü sınav giriş belgede istenilen ewraklari tamamladm salı beni ne bekliyor? Mülakat mi sınav mı?

  1. Admin dedi ki:

   Evrak Teslm ve Ön Sağlık sadece kardeşim

 2. Serdar dedi ki:

  İstanbul’da kaç bin kişi başvuru yapmış bilgin var mı admin

  1. Admin dedi ki:

   Belli değil kardeşim açıklanmadı

 3. Ufuk dedi ki:

  Selamun aleykum admin ben yarin evrak teslimi yapicam 2 gun önce ayam burkuldu sknti olurmu ön saglikta

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim Bekçilik Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı yayınladık orada video ve soru cevap şeklinde detaylı olarak anlatıldı. Bekçi menüsünden direk bulabilirsin

 4. Hüseyin dedi ki:

  Hocam tahmini bekçiler göreve ne zaman baslar

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim çok zor bu sorunun cevabı işlemler uzun sürüyor

 5. Murat dedi ki:

  ADMİN BEY
  Ben şuan farklı bir ildeyim oturduğunm il bana 600 KM uzaklıkta lakin ben şunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim ŞUAN OTURDUGUM İLİN NÜFUS DAİRESINDEN IKAMETGAH ADRESİMİ ÇIKARA BİLİRMIYIM YOKSA RESMI OTURDUĞUN İLİME GİDİP ORDAKI NÜFUS DAİRESİNE GITMEM Mİ GEREKİR..
  ?

  1. Admin dedi ki:

   Çıkabilirsin sorun olacağını sanmıyorum

 6. Hakan dedi ki:

  E devletten belge alirken gidecegimiz pomemin ismini mi yazacagiz kurum adina

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim Bekçilik Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı yayınladık orada video ve soru cevap şeklinde detaylı olarak anlatıldı. Bekçi menüsünden direk bulabilirsin

error: Content is protected !!