Ana sayfa Bekçi Sağlık Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

12903
60
PAYLAŞ

Bekçilik Şahsen başvuru ve Evrak Teslim ile Bekçilik Ön Sağlık  aşaması başladı. Adaylara ön sağlık testi yapılır. Adayların burada boy ve kilolarına bakılır. Daha sonra adaya renk körlüğü testi için kitaptan renk körlüğünde kullanılan sayılar ve şekiller okutulur.

Adayın sağlık bilgi formunda verdiği bilgiler doğrultusunda incelemesi yapılır. Bekçilik Ön Sağlık aşaması Polis Akademisinin polis alımında yaptığı ön sağlık aşaması ile aynıdır.

Bekçilik Ön Sağlık aşamasında ayrıntılı bir sağlık taraması yapılmaz. Sadece dıştan  bakıldığında görülebilecek rahatsızlıklara bakılıyor.

Aklınıza takılan soruları yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

Bekçilik Yönetmeliğin 5. Maddesi Evli – Bekar Dilekçe Örneği İndir.

Aşağıda Bekçilik Ön Sağlık elenme sebebi sayılan bazı konuları verdim;

– Sağ 2, sol 2 toplamda 4 üstü dereceye sahip olanlar elenir.

– Renk körü  olanlar elenir.

-Yüzde 5 metreden bakıldığında eşgal belirleyici nitelikte olabilecek izi olanlar,

-Yarık damak ve yarık dudak ameliyatlı olanlar,

Bekçilik Beden Kitle (Boy-Kilo) İndeksi Hesaplamak İçin Tıklayın

-Gözde göz kapağı düşüklüğü,şaşılık,irislerdeki renk farklılığı,göz kapağına ait ameliyat bulgusu ve benzeri durumları tespit edilenler,

– Kekemelik yada benzeri konuşma bozukluğu olanlar,

– Ağız ve diş sağlığı; bu sisteme ait konjenital anormali ,kronik ve ilerleyici hastalığı işlevsel konuşma bozukluğu olanlar,

Bekçilik Mülakat Soruları 110 Soru – 2018

-Yazlık üniforma giyildiğinde açıkta kalan yerlerde görülmeyen dövmeler kabul edilir.

– Güvercin göğsü elenme sebebidir.

– Kambur olanlar elenir.

– Kendine zarar verio jilet atanlar kalıcı izi olanlar elenir.

BEKÇİ ADAYLARI FACEBOOK GRUBU İÇİN TIKLAYIN.

BEKÇİ  ADAYLARI İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

60 YORUMLAR

 1. Benim yanagimda 5 metreden gorulebilecek nohut tanesi buyuklugunde ben var. Doktorlar alinmasi riskli gozuyle baktigi icin aldirmam mumkun olamiyor malesef. Sizce elenme sebebi olabilir mi on saglikta.

 2. Sol kolumda yanık izi var belli oluyor elenirmiyim sizce admin birde evrakları teslim ederken nasıl giyinmeliyiz??

 3. Belimle ilgili şuan herhangi bir rahatsızlığım yok ama 13 yıl önce belim platin atılmıştı Ön sağlık muayenesinde ne yapmalıyım.

 4. Ben açıktan liseyi okuyorum ve 2 kredim kalmis . Dün açık öğretim sınavı oldu ve sonuçlar ayın 31 inde açıklanacak . Yani ben ayın 31 inde mezun oluyorum ama bekçilik sınavı ayın 22 sinde .aradan var ve ben bu 9 gün için sınava giremiyorum , bunun ne yapabilirim acaba bilgisi olan var mı ?

  • Kardeşim mezun olma şartı istediğinden evrak eksikliğindne başvurun geçersiz sayılabilir okulla yinede konuş

  • Alım kılavuzunda yayınlanan ceza süreleri var hakkında kesinleşmiş olan olarak onlardan fazla ise sorun oluyor.

 5. Benim diersegimde 2 cm kadar sedef vardı.onlar görmedi ben söyledim.beni ondan eledi doktor.ben onu allaha havale ettim.o sabahın köründe kalkıp diyarbakıra çocuklarımla beraber kalkıp akşam 6 ya kadar orda o güneşin önünde o rezilliği çektik.A.GAFFAR OKKAN POMEM O DOKTOR KENDISIYLE ÖvÜnmesin görmediği şeyi ben gösterdim.ona insanlık yapalım dedik ama insanlık ölmüş o zaman aramızda insan yokmuş demekki.

 6. Admin terhis belgesini almama üç ay var başvuru yaptım 12sind çağırıyorlar bitcegne dair belge gotursem olurmu yada almazlarmi ?

  • Bence almazlar askerlik yapmış şartı var çünkü ancak sen okulu ara sor istersen evrak teslim edeceğin

  • Göğüse o kadar dikkat edilmiyor ama faça olması sorun olabilir ön sağlıktaki doktora kalmış bir şey

 7. Serce parmaklarim uc eklem den hafif yamuk harrket kisitlamam yok ortopedi doktoruna gittim hareketlerinde bisey yok ameliyet olmani tavsiye etmem dedi ama gözle gorülüyor sikinti yaratirmi sizce tsk .

 8. Benim ikamet susurluk ta bu sorun olurmu benim için il sınırları demiş ama birde eş beyan formunu sadece eşimmi dolduracak

 9. Admin iyi günler. ÖN sağlık aşamasından sonra sözlü mülakat aynı gün içinde olacak mı yoksa daha sonra mı olacak.

 10. Mrb yaş şartı 7.ay 1988 diyor ben 2. Ay 1988 liyim yaş şartını fark etmeden kayıt oldum elenirmiyim tşk ler

 11. Kolumda kucuklukten kalma buyukce bir cam kesigi izi var.. Kosarken cam kapiya girmistim. Faca izi olmadigi net bir sekilde belli.. Sonuc ne olur yada olabilir..

 12. Başvuru evraklarını veya başvuruyu bizzat nereye yapıyoruz acaba. anadolu yakasında oturuyorum başvuru sonuçları açıklandı avrupa yakasındaki bahçeli evlerdeki bir karakolu yazıyor. Veya nasıl bilgi alabilirim nereden bilgi alabilirim.

 13. KARDEŞİM şimdi ön on sağlık kontrolüne nerden girecegiz nerede olacak Ön başvuru kağıdında 18.07.2018 de saat 09;00 da sınav var ön sağlık oradami yapılacak Oraya gitmeden mı nerde nasıl olacak yardım eder misiniz,

 14. Merhaba
  Bekçiliği kazandım sağlıkta çok küçük kalp damarı hafif daralmadan dolayı elemdim tönetmeleğe göre b 4 /a giriyor idari işlemin iptali davası açsam

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız