Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır? - 2019 Bekçi Başvurusu

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bekçi adayları için alım planlamasını İçişleri Bakanlığı illerden gelen talep doğrultusunda sayı belirliyor. Daha sonra bu sayı üzerine Polis Akademisine alım için yetki veriliyor. Polis Akademisi alım yapılacak illeri ve kontenjanları açıklayarak adayların başvurularını alıyor.  Bekçilik Başvuru Sonuçları Hakkında En Çok Sorulan Sorular

İlk Başvuru: İnternet Üzerinden Ön Başvuru yapılır.  e-Devlet kapısı şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. İnternet ortamında başvurular belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Posta yolu ile veya başvuru tarihi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.

İkinci Aşama: Polis Akademisi tarafından yapılan ilana başvuru yapan adaylar, şahsen başvurularının alınması ve ön sağlık kontrollerinin yapılması için Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (https://pa.edu.tr) açıklanacak olan başvuru tarihleri ve başvuru merkezlerine mesai saatleri içerisinde bulunacaklardır. Polis Akademisi sitesinden yani sizlere evrakları teslim edeceğiniz yeri açıklayacaktır.

OKUMALISIN  Bekçilik Başvurusunu Yaptım Evrakları Nereye Teslim Edeceğim?

Üçüncü Aşama: Bu aşamada ön sağlık aşamasından geçen adaylar için Yazılı sınav “Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür” konularından oluşan yazılı sınav yapılıyor. Sınavı MEB gerçekleştiriyor.

Dördüncü Aşama: Yazılı sınavı da geçen adaylar bir sonraki aşama olan Fiziki Yeterlilik Aşamasına alınır. Burada Polis Akademisi tarafından parkura katılır.

Beşinci Aşama: Bu aşamada ise yukarıdaki aşamaları başarı ile geçen adaylara Sınav esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir. Yani mülakata katılacaklardır.

Son Aşama: Polis Akademisi başarılı olanları kendi sitesinden açıklayacaktır.

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

OKUMALISIN  Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görevleri Nelerdir?

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberlerin tüm hakları Polis Asker Adayları'na ( www.polisaskeradaylari.com) aittir. www.polisaskeradaylari.com şeklinde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak linki gösterilmeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

25 Yorumlar

 1. ortaokul mezunları alıncakmı bu donemde bilgilendirmisıniz

 2. Peki lise mezunları katılabiliyor mu? Kpss şartı var mi? Kaç puan olmasi gerekiyor?

 3. Yaşla ilgili herhangibi bir çalışma varmi 33 veya 35

 4. Basvurular basladimi simdi basvurabilirmiyim

 5. Bu haksızlık yürürlükte var ilkokul mezunu oluyor akademi almıyor nasil iştir bu

 6. Askerlikten muaf olanlar başvuru yapabilirmi

 7. Askerlik şartı varmı

 8. 24 aralık 1989 doğumluyum ben başvuru yapabiliyormuyum.

 9. Selamun aleyküm şaka gibi ama 3 gündür araştırıyorum ama halen başvuruyu nereye ve nasıl yapacağıma dair hiç bir bilgim yok nedense yardımcı olursanız sevinirim Allah razı olsun

 10. İyi çalışmalar. Askerlik şartı ile alakalı askerliğini yapmamış olan adaylar bedelli olan ücretini ödediği takdir de yapmış sayılacak mı sayfanızda bununla alakalı birşey görmüştüm lakin şimdi bulamıyorum. Cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.

 11. Bedelli sevk tarihim 6 nisan ön basvuru yapsam kabul olurmu ? Bu şansı kaçırmak istemiyorum! Nisan sonunda geleceğim evrak teslimlerine yetişebilirmiyim tölerans gösterebilirlermi acaba ?

 12. Öncelikle.merhaba
  Ben halen gorevde devam etmekte olan uzman cavuşum 31 Aralıkta sozlesmem bitiyor marttaki basvuruyu yapsam kazansam sozlesmem bitene kadar bekletme şansım var mı kursu yada kazanıp istifa edip gecebiliyormuyum ?

 13. 05/04/1988 doğumluyum ben sınava gire bilir miyim.bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir