Bekçilik Yazılı Sınav Sorusu İptal Oldu Şimdi Ne Olacak?

Bekçilik Yazılı Sınav Sorusu İptal Oldu Şimdi Ne Olacak?

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Bekçilik Yazılı Sınav Sorusu İptal Oldu Şimdi Ne Olacak?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Yazılı Sınav Sorusu İptal Oldu Şimdi Ne Olacak?

Arkadaşlar sizlere bu konuda detaylı bir açıklama yapacağım. Şimdi 2019 -1 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının Soru Kitapçıkları yayınlandıktan sonra MEB Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından A Kitapçığındaki 25. Soru ile B Kitapçığındaki 32 Soru İPTAL edildi. MEB tarafından başka iptal edilen soru yoktur. Olursa biz sizlere buradan duyuru yapacağız.

İptal sorudan sonra adaylar şimdi bizlere +1 puan mı verilecek gibi sorular sormaya başladı. Ancak öyle bir şey yok zaten MEB sınavdan önce sınava ait kılavuz yayınladı orada geçen madde aşağıdaki gibidir:

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve
Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

Yani soru iptal oldu geriye kalan 99 soru üzerinden hesaplama yapılarak puanlama oluşturulacak kimseye artı puan verme gibi bir şey yoktur. Normalde her soru değerli 1 puandı şimdi soru puan değeri artmış oluyor.

Kaynak: MEB Sınav Duyurusu TIKLA 

YORUMLAR

 1. mikail dedi ki:

  49.4949 puan aldık o soru yüzünden eleniyoruz bizim durumumuz ne olacak
  itiraz etsek bi faydasi olurmu
  bide nasıl itiraz edeceğiz ?

  1. Admin dedi ki:

   itiraz yazımızı yayınladık kardeşim

 2. Gizem dedi ki:

  Merhaba sonuc sayfasinda basvuru bulunamadi deniyor neden sagliktan.gecildi sinava girildigi halde

  1. Admin dedi ki:

   2019 -1 2019 -2 olarak iki açıklama var kontrol ederek tekrar bir deneyin

   1. Gizem dedi ki:

    1.ci donemden basvuru yapildi iki secenek icinde bakildi ama hala basvuru bulunamadi.diyor buna itiraz edebiliyirmiyuz ve nasil itiraz ederiz

 3. yusuf dedi ki:

  sen 1 soruyu iptal edip 99 soru üzerinden değerlendirip ve baraj puanınıda 100 üzerinden degerlendiriyorsun madem 1 soru iptal olduysa baraj puanınıda 99 üzerinden değerlendireceksin sen bilmiyormusun koskaca mebsin yaw koskoca polis akademisisin.