Ana sayfa Bekçi Alımları Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Nasıl Alınır?

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Nasıl Alınır?

5316
21
PAYLAŞ

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Nasıl Alınır?

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge, bekçi alımlarında istenilmektedir. Bekçi alımlarında adayların elini kolunu bağlan en dikkat çeken şart ise başvuruda bulunduğu ilde en az bir yıl ikamet ediyor şartı olmasıdır. Bu şarttan dolayı bir çok aday mağdur oluyor. Bekçi adayları, internetten ön başvuru yaparken bu şarta göre il seçimi yapmakta, daha sonra yapılacak olan bireysel başvuruda bu durumu belgelendirmek zorundadır.

BEKÇİ ADAYLARI FACEBOOK GRUBU İÇİN TIKLAYIN.

BEKÇİ  ADAYLARI İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Alma Yolları

Bizlerde bu belge kolay yolan almanizin yollarini sizlere sunacağız. Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge almak için 2 yol bulunmaktadır:

1) İlçe nüfus müdürlüğüne giderek, adresinizi gösteren rapor istediğinizi söylediğinizde görevli memur bu belgeyi size verecektir.

2) e-Devlet üzerinden e-devlet bilgileriniz ile alabilirsiniz. Öncelikle e-devlet portalına giriş yapıyoruz.

 Arama satırına “Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama” yazıyoruz. Karşımıza gelen onay metnini kabul edip devam ediyoruz.

Bu ekranda kimlik bilgilerimiz geliyor. Doğru ise aşağıda seçeneklerden uygun olanı seçeceğiz:

 • Kuruma İbraz: Herhangi bir resmi kuruma sunacaksanız bunu seçin.
 • Kurum Talebi: Herhangi bir kurum sizden istediyse bunu seçin.
 • Kişi Talebi: Diğer işlemler için bunu seçin.

Bekçi adayları “Kuruma ibraz” seçeneğini seçip “Polis Akademisi” yazıyoruz. Sorgula dediğimizde adres kayıt yerleşim bilgilerimiz ve süreleri gelecektir.

Belgenin çıktısını almak için, yukarıda bulunan “Dosyayı İndir” düğmesine tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. İndirdiğiniz ikamet süresi gösteren belgeyi yazdırarak ilgili kurumlara, yerlere veya şirketlere verebilirsiniz.

Belgenin altında Polis Akademisine ibraz edileceği, belgenin geçerlilik tarihi ve diğer notlar olacaktır. Bazılarının dediği e-devlet belgesi geçersizdir sözünün yanlışlığını, belgenin altında hukuken geçerli olduğunu da belirten notla görebilirsiniz. Bu belgeyi işlerinizde kullanabilir, Polis Akademisi’ne bireysel başvuru yaparken”Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge” olarak sunabilirsiniz.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını satın alabilirsiniz. Üstelik bu uygulama ile ilinizdeki Bekçi Alım ilanlarını kaçırmayacak, ilan geldiği an bilgi alacaksınız. 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 16.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. 2018’de alınacak 17 bin bekçi arasında siz de yer alın. Üstelik bekçilik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. .İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

21 YORUMLAR

 1. Ben başvuru yaptım mahalle ve çarşı bekçiliği için evrak götürücez sadece il sınırları demiş ikamet için ben balıkesirin susurluk ilçesinde oturuyorum bu engel bi durummu benim için siteden baktım e devlette çıktı eğer engel olsaydı kabul edilmezdi yada gün gelince gittiğimde olmazdı derler cevap bekliyorum.

  • Kardeşim balıkesire başvurduysan sorun olmaz ilçesinde olman bir şey ifade etmiyor il sınırı oluyor ama başka ile başvurduysan olmaz

 2. diploma için mezun olduğumuz okula gidip mi almalıyız? yoksa noterden mi onaylatmak gerekir?
  siyasi parti için üyelik yoktur belgesini e-devletten alsak kabul edilir mi?

 3. Benim ikametgah daha memleketteydi sonra 3 yıl istanbula calismaya gittim. Uc yil sonunda yine ikametgahimi memlekete aldim. Ama tam 1 yili dolmadi 10 ay oldu. Ama daha onceki memleket adresim ayni sorun olur mu

 4. kolay gelsın doldurmamız gereken evrakları mavi kalem veya sıyah kalem fark edıyormu? kımısı sıyah yazmısta

 5. Merhaba lise diplomam ve terhis belgem kayıp ne yapmam gerekiyor . fotoğraf ve kendim sakalliyim sorun olur . şimdiden teşekkürler

  • Kardeşim belgelerin tam olması gerekmektedir eksik belge ile kayıt yapılmıyor eleniyor. E devltten alabilirsin terhisi diploma ise lisenden alabilirsin

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız