Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Nasıl Alınır?

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Nasıl Alınır?

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Nasıl Alınır?

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge, bekçi alımlarında istenilmektedir. Bekçi alımlarında adayların elini kolunu bağlan en dikkat çeken şart ise başvuruda bulunduğu ilde en az bir yıl ikamet ediyor şartı olmasıdır. Bu şarttan dolayı bir çok aday mağdur oluyor. Bekçi adayları, internetten ön başvuru yaparken bu şarta göre il seçimi yapmakta, daha sonra yapılacak olan bireysel başvuruda bu durumu belgelendirmek zorundadır.

BEKÇİ ADAYLARI FACEBOOK GRUBU İÇİN TIKLAYIN.

BEKÇİ  ADAYLARI İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYIN

Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge Alma Yolları

Bizlerde bu belge kolay yolan almanizin yollarini sizlere sunacağız. Bekçilik İkamet Süresini Gösteren Belge almak için 2 yol bulunmaktadır:

1) İlçe nüfus müdürlüğüne giderek, adresinizi gösteren rapor istediğinizi söylediğinizde görevli memur bu belgeyi size verecektir.

2) e-Devlet üzerinden e-devlet bilgileriniz ile alabilirsiniz. Öncelikle e-devlet portalına giriş yapıyoruz.

 Arama satırına “Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama” yazıyoruz. Karşımıza gelen onay metnini kabul edip devam ediyoruz.

Bu ekranda kimlik bilgilerimiz geliyor. Doğru ise aşağıda seçeneklerden uygun olanı seçeceğiz:

 • Kuruma İbraz: Herhangi bir resmi kuruma sunacaksanız bunu seçin.
 • Kurum Talebi: Herhangi bir kurum sizden istediyse bunu seçin.
 • Kişi Talebi: Diğer işlemler için bunu seçin.
OKUMALISIN  2018 1. Dönem Bekçilik İllere Göre Başvuru Sayısı Kaç - Anket

Bekçi adayları “Kuruma ibraz” seçeneğini seçip “Polis Akademisi” yazıyoruz. Sorgula dediğimizde adres kayıt yerleşim bilgilerimiz ve süreleri gelecektir.

Belgenin çıktısını almak için, yukarıda bulunan “Dosyayı İndir” düğmesine tıklayarak bilgisayarınıza indiriniz. İndirdiğiniz ikamet süresi gösteren belgeyi yazdırarak ilgili kurumlara, yerlere veya şirketlere verebilirsiniz.

Belgenin altında Polis Akademisine ibraz edileceği, belgenin geçerlilik tarihi ve diğer notlar olacaktır. Bazılarının dediği e-devlet belgesi geçersizdir sözünün yanlışlığını, belgenin altında hukuken geçerli olduğunu da belirten notla görebilirsiniz. Bu belgeyi işlerinizde kullanabilir, Polis Akademisi’ne bireysel başvuru yaparken”Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge” olarak sunabilirsiniz.


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

24 Yorumlar

 1. Ben başvuru yaptım mahalle ve çarşı bekçiliği için evrak götürücez sadece il sınırları demiş ikamet için ben balıkesirin susurluk ilçesinde oturuyorum bu engel bi durummu benim için siteden baktım e devlette çıktı eğer engel olsaydı kabul edilmezdi yada gün gelince gittiğimde olmazdı derler cevap bekliyorum.

  • Kardeşim balıkesire başvurduysan sorun olmaz ilçesinde olman bir şey ifade etmiyor il sınırı oluyor ama başka ile başvurduysan olmaz

 2. arkadaslar bu bekcılık ıkamadgah yerını gosteren belgeyı e devletten cıkarsak sıkıntı olur mu

 3. diploma için mezun olduğumuz okula gidip mi almalıyız? yoksa noterden mi onaylatmak gerekir?
  siyasi parti için üyelik yoktur belgesini e-devletten alsak kabul edilir mi?

 4. KAHRAMAN DALKIRAN

  diploma aslı ünw de fotokopi olur mu

 5. Benim ikametgah daha memleketteydi sonra 3 yıl istanbula calismaya gittim. Uc yil sonunda yine ikametgahimi memlekete aldim. Ama tam 1 yili dolmadi 10 ay oldu. Ama daha onceki memleket adresim ayni sorun olur mu

 6. kolay gelsın doldurmamız gereken evrakları mavi kalem veya sıyah kalem fark edıyormu? kımısı sıyah yazmısta

 7. Merhaba lise diplomam ve terhis belgem kayıp ne yapmam gerekiyor . fotoğraf ve kendim sakalliyim sorun olur . şimdiden teşekkürler

  • Kardeşim belgelerin tam olması gerekmektedir eksik belge ile kayıt yapılmıyor eleniyor. E devltten alabilirsin terhisi diploma ise lisenden alabilirsin

 8. Siyasi parti üyeliği yoktur cıktı mı alıcaz

 9. siyasi parti üyeliği olup olmadıgına dair belgeyş nereden çıkaracagız

 10. Merhaba belirtmiş olduğun gibi adımları izleyerek ikametgah cıkardım tek ikametgahım gozukmekte 13.07.2007 tarihinde ancak tescil tarihi ve taşınma tarihi boş sıkıntı olurmu ?

 11. Benim geçen sene askerlikten dolayı ikametgahım görev yaptığım yere gitti terhis olduktan sonra ikametgahımı tekrar memleketime aldırdım ama 18 ay gibi bir boşluğum oldu orada bu durumu nasıl halledebilirim geçen sene 2 şubatta gitti bu sene ağustos ayında tekrar aldırdım başvuru kabul olmicak diye korkuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir