Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Güvenlik Soruşturmasında OTEL Kayıtlarına Bakılıyor Mu? İşte Cevabı

Güvenlik Soruşturmasında OTEL Kayıtlarına Bakılıyor Mu? İşte Cevabı

Bu yazımda sizlere Güvenlik Soruşturmasında OTEL Kayıtlarına Bakılıyor Mu? Bunun cevabını sizlere vereceğim. Bu konuda sorusu olan adaylar yorum kısmından sorusunu sorabilir, özel olduğunu düşünüyorsa İNSTAGRAM hesabımızdan sorabilirsiniz. Güvenlik Soruşturmasında OTEL Kayıtlarına Bakılıyor Mu? İşte Cevabı

OTEL Kayıtlarına Nasıl Bakılıyor?

Kimlik Bildirme Kanunu gereği özel veya resmi, her türlü konaklama, dinlenme bakım ve tedavi tesisleri ve işyerleri ile konutlarda geçici veya sürekli olarak kalanlar, oturanlar, çalışanlar ve ayrılanlar ile araç kiralayan gerçek ve tüzel kişilerin kimliklerinin tespiti ve bildirilmesi bu kanundan dolayı zorunludur.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına ait online otel kayıtlarının girildiği sistem özel veya resmi, her türlü konaklama, dinlenme bakım ve tedavi tesisleri ve işyerleri ile konutlarda geçici veya sürekli olarak kalanlar, oturanlar, çalışanlar ve ayrılanlar ile araç kiralayan gerçek ve tüzel kişilerin kimliklerinin tespiti için kurumlara gönderilmiştir. Online giriş yapılıyor ve bu girişler kolluk kuvvetleri tarafından görülmektedir.

OKUMALISIN  1. Dönem Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

“Güvenlik Soruşturması” ve Arşiv Araştırması”

Arkadaşlar  29 Ekim 2016 yılında yayınlanan OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile “Güvenlik Soruşturması” ve Arşiv Araştırması” olumlu olması yönünde bir düzenleme yapıldı.

Bu düzenleme ile devlet memuru olmak için sizlerin “Güvenlik Soruşturması” ve Arşiv Araştırması” olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Yönetmeliğin d maddesinde bulunan ahlak ve adaba aykırı davranıp davranmadığı kontrol edilir. Bu da adayın ahlaki zaafiyeti, karşı cinse zaafı gibi konularda nasıl olduğu dikkat ediliyor. Kolluk kuvvetleri bu maddeye önem vermektedir.

d)Şeref ve haysiyetini ihlal edecek ve görevine yansıyacak şekilde kumara, uyuşturucuya, içkiye, paraya ve aşırı bir  şekilde menfaatine düşkün olup olmadığı, ahlak ve adaba aykırı davranıp davranmadığı,

Adaylara hangi sebepten dolayı elendiği bilgisi verilmez bundan dolayı soruşturmanız olumsuz olduğunu öğrendiğiniz andan itibaren İdare Mahkemesine 60 gün içerisinde Yürütme Durdurma (YD) talepli iptal davası açmalısınız.

Anlamadığınız ve bu konuda sormak istediklerinizi yorum yazarak sorabilirsiniz. 

OKUMALISIN  Meslekte Başarılı Bekçiler Polis Olabilecek?

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

 

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

Buna da bakın

1.Dönem Bekçi Eğitim Tarihi – Süresi – Yeri Belli Oldu

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 1.Dönem Bekçi Eğitim Tarihi – Süresi – Yeri Belli Oldu …

24 Yorumlar

 1. Uzlasmayla biten davalar güvenlik soruşturmasında çıkar mi?

 2. KYK da kavga sonucu tutulan tutanaklar sorun oluşturur mu??

 3. Birde otelde tek kalmış olsak yinede sorun çıkar mi

 4. İftira atılarak açılan ve süren bir mahkeme de güvenlik soruşturmasında sıkıntı yaşanır mı , Daha önceden sabika kaydı veya bir ceza alma durumum olmamıştır , Ve sicilim temizdir , Ama bu devam eden mahkemeden yapmadığım bir olaydan dolayı atılan iftirayla halen devam ediyor ve kamera kayıtları ve şahitlerimde var, Bu konuda bir bilgi verebilirmisiniz?

 5. 1 defa günübirlik evde kaldik 2 kız 2 erkek KBS kayıt yaptı konaklama sahibi polislik için olumsuzluk teşkil edermi

 6. Nisanlimla bir çok kez otele gidip kaldım bu elenme sebebimi sonuçta farklı kişilerle gidilmemis

 7. Youtube videolarinizin altina 1 sefer baska biri ile kalmis olanlara korkma elenmezsin diyordunuz. Burada da belli olmaz yazmissiniz. Suan doğru olan ne?

  • Kardeşim bu konuda kesin bir karar çıkmamış yani eleme olur diye bir şey demek imkansız onu belirtmek istiyoruz.

 8. Bende erkek arkadaşımla otelde kaldım ve anladığım kadarıyla net bir karar Yok ortada şu ana kadar otelde kalan hiçbir polis adayı olmamış mı bence vardır demekki elenmemiş emsal karar oluşturmamış o yüzden

 9. Ben kız arkadaşımla otelde kaldım iki kere otelde kalınca ne oluyor ben onu anlamadım

 10. Otel kalmak gercekten sorun oluyor mu ben 2 kere 1 geceligine kaldim arkadasla.. Simdi bu yüzden kesin elenme sebebi mi olacak

 11. ben gunubirlik evde kaldim 3 4 kez kiz arkadaşımla bizden kimlil bildirim sistemi icin kimlk.aldilar gunubirlikte kaldim ( 3 4 saat )diye elenme sebebi mi ?

 12. gunhbirlikte kalip elenmenin kesin bir sebep.olup.olmadigini nerden tam.olarak.ogreniriz ?

 13. Iki farklı kisiyle birer gece otel kaydimin olmasi guvenlik sorusturmami etkiler mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir