Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama - Bekçi Alımları

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

Bekçi Adayları bu yazımda sizlere  Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama hakkında bilgiler vereceğim. Bekçi alımları ve ya bir çok kurum mezuniyet belgesi olan diplomayı başvurularda istemektedir.

Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

2014 yılında 32 üniversitede pilot olarak, 2015 yılında ise tüm devlet üniversitelerinde e-devlet kapısı üzerinden elektronik kayıt işlemlerini yaparak öğrencilerin kazandığı üniversiteye gitmeden kayıtlarının tamamlanması sağlanmıştır.  Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı mezun öğrenci bilgisini toplamış ve e-devlet üzerinden öğrenci belgelerinin alınabilmektedir. Yazının sonunda sizler için direk bağlantı linki ekledim oradan çıktı alabilirsiniz.

Bu çalışmalar sayesinde,  üniversitelerde diploma yerine geçen “Mezuniyet Belgesi” artık e-devlet üzerinden alınabilmektedir.

E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

İlk olarak E Devlet sistemine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra arama kısmına Mezun Belgesi Sorgulama yazın. Karşısınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekranın açılmış hali gelecektir. Direk mezun olduğunuz üniversite veya üniversiteler gelecektir. Buradan istediğiniz üniversiteye ait Belge Oluştur diyerek yeni bir mezuniyet belgesi oluşturabilirsiniz.

OKUMALISIN  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 10 Bin Bekçi Alınacak

Lise içinde aynı aşamalar yapılıyor. Lise Mezuniyet yazın aramaya direk ekran gelecektir.

 

Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayın

Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayın

 


ÜCRETSİZ UYGULAMA YAYINDA BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

Bu Alanda En Kapsamlı Uygulamadır.YAZILI VE SÖZLÜ SINAV UYGULAMASI

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

6 Yorumlar

  1. Belge listesinde diploma aslı ve fotokopisi yazıyor yani aslını değilde e devlet çıktısını görürsek kabul oluyor mu ?

  2. ilk başvuruyu internet üzerinden yaptiktan sonra bir sey yapmam gerkir mi

  3. bekçilik sınavı için askerlik terhis belgesi ve diplomanın aslı yok e devletten çıktı alsam olurmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android