Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

Bekçi Adayları bu yazımda sizlere  Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama hakkında bilgiler vereceğim. Bekçi alımları ve ya bir çok kurum mezuniyet belgesi olan diplomayı başvurularda istemektedir.

Bekçilik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

2014 yılında 32 üniversitede pilot olarak, 2015 yılında ise tüm devlet üniversitelerinde e-devlet kapısı üzerinden elektronik kayıt işlemlerini yaparak öğrencilerin kazandığı üniversiteye gitmeden kayıtlarının tamamlanması sağlanmıştır.  Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı mezun öğrenci bilgisini toplamış ve e-devlet üzerinden öğrenci belgelerinin alınabilmektedir. Yazının sonunda sizler için direk bağlantı linki ekledim oradan çıktı alabilirsiniz.

Bu çalışmalar sayesinde,  üniversitelerde diploma yerine geçen “Mezuniyet Belgesi” artık e-devlet üzerinden alınabilmektedir.

E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

İlk olarak E Devlet sistemine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra arama kısmına Mezun Belgesi Sorgulama yazın. Karşısınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekranın açılmış hali gelecektir. Direk mezun olduğunuz üniversite veya üniversiteler gelecektir. Buradan istediğiniz üniversiteye ait Belge Oluştur diyerek yeni bir mezuniyet belgesi oluşturabilirsiniz.

Lise içinde aynı aşamalar yapılıyor. Lise Mezuniyet yazın aramaya direk ekran gelecektir.

 

Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayın

Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayın

 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

9 Yorumlar

  1. Belge listesinde diploma aslı ve fotokopisi yazıyor yani aslını değilde e devlet çıktısını görürsek kabul oluyor mu ?

  2. ilk başvuruyu internet üzerinden yaptiktan sonra bir sey yapmam gerkir mi

  3. bekçilik sınavı için askerlik terhis belgesi ve diplomanın aslı yok e devletten çıktı alsam olurmu?

  4. Peki. lise terk ler de buna baş vurabilirlermi yoksa sadece lise mezunu için mi geçerli??

  5. Hocam msü için geçerli mi orijinal diplomam kaybolduda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir