Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Bekçi Adayları, sizlerden gelen soruları cevaplamaya devam ediyorum bu yazımda Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?  sorusuna cevap vereceğim.

Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Aşağıda sizlerle paylaşacağım bilgi Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunundan alınmıştır. Bekçiler genellikle geceleri görev yapmak için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yaparlar. Kimlikleri de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Kanunda verilen maddeye göre bekçiler mülki amirin vereceği karar doğrultusunda gündüz çalıştırılabilir. Bekçilik Kanunundaki Madde;

Çalışma süreleri ve fazla mesai ücreti hakkındaki genel hükümler saklı kalmak şartiyle çarşı ve mahalle bekçileri genel olarak güneşin batışı saatinden doğuşu saatine kadar vazife görürler. Güvenlik veya kamu düzeni bakımından gecikmede sakınca bulunan fevkalade hallerde vali ve kaymakamın vereceği emirlerle gündüz de çalıştırılabilir. Bunun dışında her ne suretle olursa olsun, gündüz çalıştırılamazlar.

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görevleri Nelerdir?

Bekçi Adayları için detaylı bilgileri vermeye devam edeceğiz. Daha önce makalelere göz atmak için TIKLAYIN

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

4 Yorumlar

  1. HOCAM BEKÇİLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ NASIL KAÇ SAAT ÇALISŞIYORLAR.

    • Bununla ilgili bir yazı hazırlıyorum kardeşim sabit bir çalışma sistemleri yok illere ve ilçelere göre değişiyor

  2. Benim esim lisans yapmis ve buyut kriteller uyuyor basvuru ne zaman dort gozle bekliyoruz lutfen bi yanit veririmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir