Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi? - Bekçi Adayları Burada

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Bekçi Adayları, sizlerden gelen soruları cevaplamaya devam ediyorum bu yazımda Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?  sorusuna cevap vereceğim.

Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Aşağıda sizlerle paylaşacağım bilgi Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunundan alınmıştır. Bekçiler genellikle geceleri görev yapmak için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yaparlar. Kimlikleri de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Kanunda verilen maddeye göre bekçiler mülki amirin vereceği karar doğrultusunda gündüz çalıştırılabilir. Bekçilik Kanunundaki Madde;

Çalışma süreleri ve fazla mesai ücreti hakkındaki genel hükümler saklı kalmak şartiyle çarşı ve mahalle bekçileri genel olarak güneşin batışı saatinden doğuşu saatine kadar vazife görürler. Güvenlik veya kamu düzeni bakımından gecikmede sakınca bulunan fevkalade hallerde vali ve kaymakamın vereceği emirlerle gündüz de çalıştırılabilir. Bunun dışında her ne suretle olursa olsun, gündüz çalıştırılamazlar.

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görevleri Nelerdir?

Bekçi Adayları için detaylı bilgileri vermeye devam edeceğiz. Daha önce makalelere göz atmak için TIKLAYIN

OKUMALISIN  Düz Taban Bekçiliğe Engel Mi?

ÜCRETSİZ BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

2 Yorumlar

  1. HOCAM BEKÇİLERİN ÇALIŞMA SAATLERİ NASIL KAÇ SAAT ÇALISŞIYORLAR.

    • Bununla ilgili bir yazı hazırlıyorum kardeşim sabit bir çalışma sistemleri yok illere ve ilçelere göre değişiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir