Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

Bekçilik Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

Bekçi Adayları bu yazımda Bekçilik Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek bunun sebebi bildiğiniz gibi değil herkes güvenlik soruşturması diyor yönetmelikten yola çıkarak sizlere bunu açıklayacağım.

Bekçilik Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

Yazı sonunda verdiğim mobil uygulamayı telefonunuza kurarak bildirim alabilir online site üzerinden her şeyi takip edebilirsiniz.

Bekçilik Mülakat Puanlaması 

Bekçilik Mülakatlarında Adaylara;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi

b) Kendisinden istenileni kavrama

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekiyor.

Yüz puan üzerinden 70 puan aday alamayan aday direk olarak “BAŞARISIZ” sayılıyor.

Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, Sınavın %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda “SIRLAMAYA GİREMEDİNİZ” yazısı geliyor.

Mülakat puanını öğrenmek isteyen adaylar genellikle CİMER’e yazıyor. Ancak mülakat puanınızı öğrenmeniz bir sonucu değiştirmeyecektir. Yapılacak alımlara yönelmenizi öneririm.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

6 Yorumlar

 1. Slm bekçilik sonuçları açıklanana kadar ön soruşturma yapıldımı. Yada önceden polislikte güvenlik soruşturmasından elen bir kişi sözlü mülakat sırasında sistemde görüküp o anda başarısız yazılarak bırakılıyor mu. Kafamız karışık sözlü de mi kaldık yok sa soruşturmada mi kaldık bilemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

  • Kardeşim bu konuda ayrıntılı bigliyi sadece CİMER verebiliyor

   • Peki güvenlikten kalmış şak nasıl temize çıkarabiliriz kendimizi

    • Evet yunus kardeş bende senin gibi mağdurum.

     Admin benim yazılı sınavım 75 parkurum 95 sözlü mülakatımda güzel geçti 100 kriterleri tamamladım. Fakat 1.200 adam alındı çoğu düşük puanlı kişilerden iyi aldım.
     Fakat başarısız olayı daha önceden adli sicil ve arşiv kaydım temiz olmasın rağmen eskiden olan karakol kayıtlarından dolayı olmadığını öğrendim bir yerden. Saçmalık

 2. sayın admin bende avcılarda istanbulda bekçilik yazılı sınavına girdim
  fakat başarısız oldum tekrar çağırılma imkanı varmıdır
  cevaplarmısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir