Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / 2018 Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi

2018 Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi

Jandarma Uzman Erbaş alımına başvuracak adayların dikkatine adaylar, Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi aşamalarından geçecekler. Sizlere bu yazımızda Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi aşamalarını detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Jandarma-MSÜ-Subay Astsubay Uzman Alımları Grubu Katılın 

Aşamalar Neler?

Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi Ön Sağlık 

(a) Adayların Tablo-1‟de belirtilen boy ve kilo standartları ile adayların genel fiziki kusurlarının olup olmadığı kontrol edilecektir. İlgili şartları taşımayanlar müteakip aşamalara alınmayacaktır.

(b) Adaylar, giriş koşullarında belirtildiği şekilde; genel vücut yapısı, ağız, çene ve diş yapısının düzgün olması, frengi, kellik, yüzünde fazla miktarda çiçek bozukluğu, çıban, yara ve yanık izleri, vücudunda dövme, dilinde pelteklik, tutukluk, kekemelik ayağında düz tabanlık ve gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. sağlık kusurlarının bulunmaması yönünden muayeneye tabi tutulacaklardır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU YAPIMI DETAYLI ANLATIM- TIKLAYIN

Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi Spor Testi

(a) Adaylara uygulanacak FYS konuları ve baraj değerleri Tablo- 3‟te belirtilmiştir. Belirtilen FYS barajlarını geçen adaylar mülakata katılmaya hak kazanacaktır.

OKUMALISIN  Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alacak

(b) Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken yanlarında eşofman, şort ve spor ayakkabısı getireceklerdir. (Adaylar yazılı sınav ve mülakata spor kıyafeti ile katılabilecektir.)

(c) Fiziki Yeterlilik Sınavının yapılacağı günde önemli mazereti veya sağlık durumu itibariyle (Devlet hastanelerinden alınan raporla) testlere katılamayacak durumda olan adaylar dilekçe ve raporları ile müracaat etmeleri durumunda sınav takvimi içerisinde başka bir gün sınava alınabilecektir.

(ç) Fiziki Yeterlilik Sınavına katılacak adaylar testlerin uygulanmasına yönelik herhangi bir sağlık sorunu olmadığını Tablo-7‟de belirtilen imzalanmış olarak getirecekleri muvafakatname ile kabul ve beyan etmiş sayılacaklardır. Bu nedenle sınavlar süresince meydana gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda sorumluluk adaylara ait olacaktır.

Jandarma-MSÜ-Subay Astsubay Uzman Alımları Grubu Katılın 

 

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız.

OKUMALISIN  Bordo Bereli Nasıl Olunur?

Uygulamamızda binlerce soru ve cevap, sizleri bu sürece hazırlamak için uzmanlarca titizlikle hazırlanmıştır. Üstelik bir defa alır, tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Uygulamamızın bilgi bankası, sürekli güncellenmektedir. Bu güncellemeleri ücretsiz olarak cihazınıza alabilirsiniz. İNTERNETSİZ olarak çalışan uygulamamızı, askeri kariyer düşünen tüm adaylara tavsiye ederiz. Askeri öğrenci olup olmayacağınızı belirleyecek bu kısa zamana, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için hemen bu uygulamayı alın ve çalışmaya başlayın. Üstelik, 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 9,99TL.

Mutlaka inceleyin. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Tüm alımlardan ücretsiz haberdar olmak için yapmanız gereken tek şey yazının sonundaki mobil uygulamamızı telefonunuza kurmanız yeterlidir. Ücretsizdir.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

16 Yorumlar

  1. Aday muvafakat yazisini nerden alabilirim

  2. Selamialeykum simdi benm basit yaramadan 5 hagb var ve 1 yil once sapik olarak ciktigim hirsizlik sucundan berat ettim uzman cavus olabilrmym

  3. Merhaba ben fiziki mulakattan toplam puanim 27 sozlu mulakatta 5 sorudan 2 soru bildim bilemediklwrime animsayamadim dedim sizce gecme sansim nedir

  4. Askerde olupta başvurursak gerekli belgeleri askeriyede birlikten temin edebilirmiyiz acaba

  5. kolay gelsin kasımda başvuru yapacağım boy kilo endeksinde 85 kg sınır ken ben 94 kiloyum + barfiks te çekemiyorum bunlar bana sorun olarak yansırmı elenirmiyim

  6. Selamun aleyküm arkadaşlar ben ortaokul mezunuyum bi ara ortaokul için uzman alımı vardı şimdi alım var mı jandarmaya bi bilginiz var mı varsa net olarak arayabilir misiniz?

    • Kardeşim alımlar sitemizde paylaşıldı en son alım 1475 uzmanerbaş alım ilanı oluyor askeri alımlar sekmesinde bulabilirsin

  7. Uzmanlık başvurusu yapmak istiyorum

  8. Selamın aleyküm jandarma uzman başvuru yapmayı düşünüyorum barfiks kaldırıldı demişlerdi bu konu hakkında bilginiz varım benim sorabileceğim kimse olmadığından aie soruyorum af buyurun birde boy 1.84 kilo 94 bunda bir sıkıntı çıkarırlar mı üst sınır 88 diyor tablo 1 de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir